Skocz do zawartości
zbychu

[wirtualny] Sklep ~1000 produktów - min. 60GB/m., cena ~200-300zł/rok

Polecane posty

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich i proszę o pomoc w wyborze konkretnego hostingu.

 

Ale do rzeczy.

Poszukuję serwera wirtualnego z wyższej półki głównie na potrzeby sklepu internetowego, konkretnie Prestashop 1.4, obecnie około 1000 produktów. Chciałbym również trzymać na nim kilka "stron wizytówek".

Najważniejszą rzeczą dla mnie jest szybkość działania serwera MySQL (krótki czas wykonywania zapytań), oraz samego serwera WWW a co za tym idzie szybkość ładowania stron.

Cena jaką zamierzam na początek na to przeznaczyć waha się w granicach 200-300zł netto / rok. Jeśli oferta byłaby na prawdę ciekawa jestem w stanie zapłacić nieco więcej.

Parametry podstawowe jakie by mnie interesowały to:

- pojemność: 4GB lub więcej

- transfer miesięczny: na początek 60GB lub więcej

- możliwość podpięcia wielu domen oraz dowolnej konfiguracji wpisów DNS dla nich (MX, A, CNAME, TXT), najlepiej z panelu admina.

- panel administracyjny dowolny, byle tylko spełniał dobrze swoje zadanie.

- koniecznie mod_rewrite i .htaccess ( to już chyba standard w tym przedziale cenowym)

- możliwość edycji przynajmniej niektórych parametrów php.ini mile widziana.

- możliwość skorzystania z memcached mile widziana (nie koniecznie w standardzie, może być za dodatkową opłatą)

- bezpłatny okres testowy również mile widziany.

- serwer pocztowy nie wymagany.

 

Mam już swoje typy co do ofert kilku firm hostingowych ale celowo nie będę ich na razie wymieniał.

W razie dodatkowych pytań proszę pisać. Czekam na wasze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Polecam wam Firmę Grand Host :

 

Hosting bezlimitów transferu*

* - 100GB na miesiąc (z możliwością indywidualnego dodboru),

mod_rewrite (htaccess), IonCube, konta email, podpinanie domen, edycja rekordów DNS wszystko za pomocą cPanel,

codzienny backup 24/7 pomoc techniczna,

 

W razie pytań pisz na Bok: info@grand-host.pl lub PW do GrandBB na Forum

 

www.grand-host.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podajecie propozycje, napiszcie przynajmniej kilka słów, dlaczego akurat ten hosting polecacie.

 

 

http://vihost.pl/hos...-www-biznes.php (serwer w Niemczech)

HTTP://VIPOWER.PL/KONTA-WWW (Ta sama firma, ale serwery w polsce)

Oraz http://www.mzone-net.eu/ (serwery UK lub Niemcy)

Pierwsze dwa linki prowadzą do tej samej strony.

W mzone mam jedno z tańszych kont, jednak co do szybkości sklepu można mieć zastrzeżenia.

 

 

Hosting bezlimitów transferu*

* - 100GB na miesiąc (z możliwością indywidualnego dodboru),

mod_rewrite (htaccess), IonCube, konta email, podpinanie domen, edycja rekordów DNS wszystko za pomocą cPanel,

codzienny backup 24/7 pomoc techniczna,

 

W razie pytań pisz na Bok: info@grand-host.pl lub PW do GrandBB na Forum

Długość działalności tej firmy nieco mnie odstrasza poza tym testowałem tam jedno z kont bez limitu i wg mnie to nic specjalnego jeśli chodzi o szybkość działania.

Edytowano przez zbychu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa linki prowadzą do tej samej strony.

W mzone mam jedno z tańszych kont, jednak co do szybkości sklepu można mieć zastrzeżenia.

 

 

Jeśli podajecie propozycje, napiszcie przynajmniej kilka słów, dlaczego akurat ten hosting polecacie.

 

zobacz to

 

http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html

 

Personal+ powinno wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być na prawdę profesjonalnie, to proponuję skorzystać z oferty Unixstorm. Na pewno się nie zawiedziesz. Porządny sprzęt w Polsce, dobry support, wszystko działa płynnie i praktycznie bezawaryjnie. Już od dłuższego czasu jestem ich klientem i jest bardzo zadowolony.

Jeżeli coś ma być profesjonalne i pewne to czytaj opinie o firmie. Nie zgodzę się, że budżetowy składak z jednym dyskiem jest profesjonalnym serwerem.

Poza tym, jeżeli budżet Ci na to pozwoli, dobrym wyborem będzie też dhosting.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Długość działalności tej firmy nieco mnie odstrasza poza tym testowałem tam jedno z kont bez limitu i wg mnie to nic specjalnego jeśli chodzi o szybkość działania.

 

Każda Firma zaczyna od zera. Od czasów testowania przez Pana serwera wiele się zmieniło.

 

W przypadku pytań odnośnie oferty zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Mzone, castpol, viPower i unixstorm (oczywiście do wyboru) wybrałbym na Twoim miejscu, jeśli nie decydujesz się na Naszą ofertę :)

 

Najbardziej polecam MZone i Castpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pakiet Biznes za 17zł/m-c.

http://hitme.net.pl/hosting_www.php

 

Sam korzystam z pakietów Start i Biznes i działa to przyzwoicie. Serwer baz danych jest na osobnej maszynie, serwerem www jest litespeed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za testowanie wybranych przez was propozycji, ciekawe wydają się oferty vipower, hitme, dhosting i jeszcze castpol. Zobaczę co wyniknie z testów.

 

Każda Firma zaczyna od zera. Od czasów testowania przez Pana serwera wiele się zmieniło.

 

W przypadku pytań odnośnie oferty zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

Doskonale to rozumiem. Rozumiem także że w przypadku rozpoczynania działalności serwery czeka dużo zmian.

Jeśli chodzi o Waszą ofertę jest na prawdę dobra, jednak obecnie szukam czegoś ustabilizowanego (czyt. istniejącego i dobrze prosperującego przynajmniej 3 lata).

Zwłaszcza jeden pakiet od was jest ciekawy, ten najtańszy bez limitów. A jeśli miałbym coś zasugerować to być może dobrym pomysłem byłoby stworzenie taniego pakietu bez limitu transferu (nawet bez php i mysql, albo z mocnymi ograniczeniami) specjalnie do tworzenia galerii zdjęć np na potrzeby allegro. Nie spotkałem się jeszcze nigdzie z taką ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale to rozumiem. Rozumiem także że w przypadku rozpoczynania działalności serwery czeka dużo zmian.

 

Firmy które są wymienione w tym temacie, są lata na rynku. Więc zmian raczej nie ma, jeżeli to minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Dziękuję za dobre słowa.

Za jakiś czas i Grand-Host dołączy do grona Firm z długim stażem, na dzień dzisiejszy polecam wyżej wymienione Firmy oraz proszę nie pomijać Mzone (są długo na Rynku, stabilne serwery, dobra obsług i świetny kontakt) - jako konkurencja (chociaż w tej mniejszej płaszczyźnie) polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - w 100% polecam usługi Mzone-net.eu oraz UnixStorm.org. Ostatnio pojawiła się ciekawa oferta UPHost.pl więc zerknij na ich ofertę bo warto. Marka co prawda nowa, ale firma już doświadczona w usłudze webhostingu.

 

Co do Grand-Host również moim zdaniem solidna firma, ale więcej nie powiem bo nie korzystam/nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jeszcze co sądzicie o IQ.pl (w moim przypadku wystarczyłby Virtual BASIC), firma długo działa na rynku, ma własną serwerownię w Polsce i z tego co wyczytałem dobrą opinię.

 

Co do Hitme.pl, nie widzę nigdzie na stronie informacji na temat bezpłatnego okresu testowego.

Reszta w trakcie testów, w Castpol czekam na aktywację konta.

Edytowano przez zbychu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości, z 1k produktów i 60GB/m z rosnącą pewnie tendencją, większość dobrych hostingów dość szybko Cię wyprosi albo zaprosi na coś z VPS managed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości, z 1k produktów i 60GB/m z rosnącą pewnie tendencją, większość dobrych hostingów dość szybko Cię wyprosi albo zaprosi na coś z VPS managed.

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, ale sądzę że na początek virtual się sprawdzi. Jeśli interes będzie szedł w dobrą stronę bez VPSa oczywiście się nie obejdzie, to jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge Ci polecic kei.pl z ktorego uslug korzystalem i bylem zadowolony, co prawda trzymalem tam strone oparta o Joomle, a nie Prestashop, lecz bylem zadowolony. Ich podstawowa oferta miesci sie w Twoim budzecie, a takze maja support 24h/dobe z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge Ci polecic kei.pl z ktorego uslug korzystalem i bylem zadowolony, co prawda trzymalem tam strone oparta o Joomle, a nie Prestashop, lecz bylem zadowolony. Ich podstawowa oferta miesci sie w Twoim budzecie, a takze maja support 24h/dobe z prawdziwego zdarzenia.

Testowałem ostatnio i niestety muszę stwierdzić że podstrony z dużą ilością zapytań SQL potrafią się wczytywać na prawdę długo. Dużo dłużej niż u konkurencji w porównywalnych cenowo pakietach.

 

Co do supportu mam na dzieję że nie będzie zbyt często potrzebny dlatego nie wymagam od żadnej firmy supportu 24/7.

Edytowano przez zbychu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, ale sądzę że na początek virtual się sprawdzi. Jeśli interes będzie szedł w dobrą stronę bez VPSa oczywiście się nie obejdzie, to jest pewne.

Aaa to jeszcze nie masz tego sklepu? :) No fakt, to zanim się rozkręci to spokojnie na shared dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że czas na podsumowanie mojego mini testu przestawionych w temacie propozycji firm hostingowych.

Od razu zaznaczam że moja opinia na temat niżej wymienionych firm jest subiektywna i wyraża moje osobiste odczucia. Nie jestem również w żaden sposób związany z wymienionymi firmami.

We wszystkich przetestowanych firmach support jest na prawdę szybki i co do tego nie mam zastrzeżeń.

+ i - wymienię główne zalety i wady jakie zauważyłem podczas moich testów

 

vihost.pl

+ na prawdę szybki (zarówno zapytania SQL jak i generowanie stron)

+ stosunek cena/możliwości

+ cPanel z dużymi możliwościami (m.in zaawansowany edytor stref DNS)

+ domeny, subdomeny, konta ftp bez ograniczeń nawet w tańszych pakietach

+ 20 baz przy tańszych pakietach, przy wyższych bez ograniczeń

- no dobra jeśli już mam się do czegoś przyczepić :) to przy tańszych pakietach znaczny limit CPU na konto

- stosunkowo młoda firma

 

mzone-net.eu

+ na prawdę szybki (zarówno zapytania SQL jak i generowanie stron)

+ niska cena podstawowych pakietów

+ stosunkowo wysoki limit CPU na konto przy tanich pakietach

- brak zaawansowanego edytora stref DNS w cPanelu (można oczywiście modyfikować rekordy przez BOK)

- spore ograniczenia domen, subdomen, baz przy tańszych pakietach (można dokupić 10 za 10zł/rok)

- firma zarejestrowana w UK, brak polskiego konta bankowego, nie dostaniemy również faktury VAT (może być to istotne dla polskich firm)

- każda jedna podpięta pod konto domena, zabiera nam automatycznie jedną subdomenę, czyli gdy podepniemy 5 domen pod konto to nie będziemy mogli dodać już ani jednej subdomeny (trochę to dla mnie dziwne)

- subskrypcja płatności na PayPalu przy zamówieniu konta (strasznie tego nie lubię)

 

IQ.pl

+ na prawdę szybki (zarówno zapytania SQL jak i generowanie stron)

+ własna serwerownia w Polsce

+ bardzo długo na rynku

+ bardzo intuicyjny i funkcjonalny autorski panel administracyjny (w niektórych przypadkach wudaje się lepszy od cPanelu i DA)

+ pełna kontrola nad wpisami DNS z panelu

+ możliwość zmiany kilkunastu parametrów PHP (php.ini)

- brak podsumowania konta (transfer, ilość domen, subdomen, baz, wersji apacha, kernela itp) na stronie głównej panelu tak jak to ma miejsce w cPanelu i DA

- w innch firmach za podobną cenę dostajemy więcej transferu i mejsca

 

dhosting.pl

nie testowałem dokładnie ale zauważyłem że:

+ na prawdę szybki chociaż wydaje mi się że minimalnie wolniejszy od vihost.pl

+ długo na rynku

- brak planu pośredniego pomiędzy Personal i Personal+

- bez promocji wydaje się być drogi

 

linuxpl.com

Solidna długo działająca na rynku firma. Korzystałem z jej usług dość długo i jest ok, jednak obecnie w innych firmach za podobną cenę możemy dostać znacznie więcej.

 

castpol.pl

Młoda firma, całkiem ciekawe pakiety. Jednak podczas testów nie działał mi zbyt szybko. Nieoficjalnie dowiedziałem się że szykuje sie rozbudowa/zmiana serwera więc w niedalekiej przyszłości może to być na prawdę interesująca oferta.

 

vipower.pl

w zasadzie to samo co vihost.pl (ten sam właściciel) ale oferta droższa (i zapewne lepsza) przeznaczona dla biznesu

 

grand-host.pl

W mojej opinii jedna z najlepiej rozwijających się (w dobrym kierunku) młoda firma. Ciekawe pakiety bez ograniczeń transferu za niewygórowaną cenę.

 

unixstorm.org

Sprawdzałem kiedyś ale jakoś nie przypadło mi do gustu

 

kei.pl

Sprawdzałem niedawno i moje testy wypadły zaskakująco słabo biorąc pod uwagę szybkość działania.

 

hitme.net.pl

Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi czy jest możliwość bezpłatnego kilkudniowego testu (potwierdzenie utworzenia ticketu dostałem). Więc nie za bardzo chce mi się wierzyć w to co pisze na stronie głównej "Prawdziwy support 24/7/365"

 

 

 

Jeszcze raz zaznaczam że nie był to żaden profesjonalny test/porównanie, a w/w opinie wyrażają moje odczucia co do tych firm i nic więcej.

 

Obecnie moi faworyci to vihost.pl, mzone-net.eu oraz IQ.pl

Edytowano przez zbychu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do vihost i vipower. Vipower jest na serwerach w Polsce a Vihost, ma większość serwerów w niemieckim DC. Ze swojego doświadczenia najbardziej z tej trójki polecałbym Ci mzone albo IQ.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- każda jedna podpięta pod konto domena, zabiera nam automatycznie jedną subdomenę, czyli gdy podepniemy 5 domen pod konto to nie będziemy mogli dodać już ani jednej subdomeny (trochę to dla mnie dziwne)

Parkowałeś domenę w cPanelu czy dodawałeś domenę dodatkową?

 

- firma zarejestrowana w UK, brak polskiego konta bankowego, nie dostaniemy również faktury VAT (może być to istotne dla polskich firm)

Jest polskie konto bankowe PKO BP, nasze wpłaty obsługuje firma Grosik Ltd. Zaksięgowanie przeważnie tego samego dnia.

 

- subskrypcja płatności na PayPalu przy zamówieniu konta (strasznie tego nie lubię)

Subskrypcja nie jest obowiązkowa, powinieneś mieć dwie ikonki dla płatności Paypal (w tym jedna dotyczy włączenia subskrypcji).

- brak zaawansowanego edytora stref DNS w cPanelu (można oczywiście modyfikować rekordy przez BOK)

Już jest dostępny. Nikt tego nie zgłaszał wcześniej, więc nie był włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parkowałeś domenę w cPanelu czy dodawałeś domenę dodatkową?

Domeny -> domeny podpięte -> stwórz domenę podpiętą

 

Jest polskie konto bankowe PKO BP, nasze wpłaty obsługuje firma Grosik Ltd. Zaksięgowanie przeważnie tego samego dnia.

Przepraszam, moje niedopatrzenie co do konta.

 

Subskrypcja nie jest obowiązkowa, powinieneś mieć dwie ikonki dla płatności Paypal (w tym jedna dotyczy włączenia subskrypcji).

Albo tej opcji nie zauważyłem albo jej nie było. Być może mój błąd.

 

Już jest dostępny. Nikt tego nie zgłaszał wcześniej, więc nie był włączony.

To mi się podoba.

 

Niestety mojego wcześniejszego posta nie mogę już edytować.

 

 

 

Co do vihost i vipower. Vipower jest na serwerach w Polsce a Vihost, ma większość serwerów w niemieckim DC. Ze swojego doświadczenia najbardziej z tej trójki polecałbym Ci mzone albo IQ.

Jakieś uzasadnienie dlaczego akurat te a nie vihost, miałeś z min jakieś problemy?

Edytowano przez zbychu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×