Skocz do zawartości
Damian...

Serwer dedykowany do 120zl?

Polecane posty

Chodziło mi o to: "Czy nie lepiej postawic serwer u siebie w piwnicy?"

 

1. Jeszcze nie wiemy, nie jest to dla nas teraz priorytetem.

2. Dotyczy punktu 1.

3. HFC227ea

4. Tak.

5. Na chwilę obecną nie, stosujemy zasilacze UPS pod konkretną jednostkę/jednostki serwerowe.

6. Pomieszczenie kolokacyjne ma jakieś 50 m2, moc chłodnicza to jakieś 15 kW.

7. Tak.

8. Te małe co używamy teraz nie są, mamy już agregat 10 kW z ATS ale będzie podpięty w przyszłym miesiącu.

9. Tak.

 

Jeżeli szuka Pan usługi taniej z dobrą jakością i wysoką dostępnością to nasza oferta jest dla Pana, jeżeli chce Pan z kolokować serwer w dużym wysoko profesjonalnie zaadaptowanym DC to proszę przygotować więcej środków i zainteresować się innym ofertami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moje pytania maja doprowadzic do wniosku: czy lepiej postawic serwer w piwnicy.

 

Ad1 i 2. To jaki macie poziom dostepnosci sieci MM, brak jakichkolwiek przerw?

Ad 3 i 4. Imponujace, czyli jest to stale urzadzenie gasnicze tak?

Ad 6 i 7. 15kw czyli jedno urzadzenie typu split czy to juz z redundancja jest 15kw?

Ad 8. Agregat 10kw... Czyli w przypadku braku pradu wylaczacie klimy? Ile agregatow i o jakiej sumarycznej mocy macie na stanie?

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Od czasu przenieseinia do nowego pomieszczenia uptime wynosi 100%.

2. Tak, stałe urządzenie gaśnicze.

3. 15 kW to cała moc chłodnicza, przy tym rozmiarze DC jest to duża nadmiarowość.

4. Jeden agregat 10 kW Diesel z ATS będzie pod serwery, pod klimatyzację i oświetlenie będą stosowane te małe agregaty co używamy teraz.

 

Oczywiście, że może Pan sobie postawić serwer w piwnicy bo nikt Panu nie zabroni, natomiast jeżeli chce Pan by jakość tego serwera dorównała tej w naszym DC musi Pan sobie podciągnąć 2 trakcje światłowodowe, zakupić agregat, zainwestować w zabezpieczenia elektryczne kilkanaście tyś zł, zakupić klimatyzację i zatrudnić osobę która będzie w DC 24/7, zainstalować system P.POŻ i alarmowy.

Edytowano przez NetDC.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wiem jakie inwestycje sa niezbedne i ktorych nie mozna odkladac w czasie. Mam juz na koncie kilka inwestycji tego typu.

 

Na tak duze pomieszenie kolokacyjne 15kw w redundancji (7.5 + 7.5) to bardzo niewiele. Schlodzicie tym maksymalnie jednego lub dwa racki porzadnie i to tez duzo zalezy od tego czy pomieszczenie jest wentylowane czy nie (mysle o dziurawych drzwiach i innych ktore przez przypadek pomagaja przeciagiem).

 

Dwa racki moga spokojnie skonsumowac te 10kw mocy z agregatu bo musimy wziac pod uwage straty na przesyle.

 

Chcialbym umowic sie na wizyte referencyjna ale to co piszesz skutecznie mnie zniecheca. Mam kilku klientow z waszego regionu, ktorych musze teraz kolokowac gdzies blisko dlatego tak pytam.

Nie miej mi zazle mojej dociekliwosci ale niski koszt nie jest kluczem do wyboru, ale piszesz o wysokiej jakosci...a z drugiej strony parametry nijak o tym nie swiadcza.

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego z forum, czy nie sposob zadawac pytan z jakakolwiek kultura osobista?! Czy ktos tu z cholerami wyskakiwal? Tu sie odbywa dyskusja a nie jarmark.

 

Czego oczekuje?

Rzetelnej informacji, bez wzgledu od ceny

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie sug83 co do klimatyzacji to się Pan bardzo myli, w pomieszczeniu mamy 19 stopni a serwerów pracuję sporo.

Jak będzie Pan zainteresowany to proszę pisać na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem Pawel, nie "panujmy" sobie.

 

Sporo znaczy ile?

Bo ja swoje wnioski pisze na podstawie doswiadczen.

 

Kiedy mozemy sie umowic na wizyte referencyjna?

 

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, ze netDC.pl wchodzi w dyskusję poprzez forum. Ja rozumiem, ze forum jest do zadawania pytań itp. (ale to między użytkownikami) ale żeby zaraz umawiać się na wizytę? Od tego jest tel/e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już kilkukrotnie pisałem o kontakcie mailowym bądź z konsultantem: 801 002 803

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bastek a Ty jestes ich rzecznikiem?:) forum jest do dyskusji do ktorej jak widac obie strony sa chetne.

 

Duzo waznych informacji pojawilo sie w tej dyskusji i byc moze kogos one zainteresuja.

 

Poumawiam sie z klientami i wtedy skontaktuje sie z obsluga zeby ustalic jakis termin.

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

 

A skoro padla juz jedna odpowiedz to co z druga. Ile serwerow hostuje netdc.pl (sporo)?

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opatrzona klauzulą "Ściśle tajne" :)

Dobrze, nie róbmy offtopicu. Zapraszamy do siebie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako konkurencja bede dociekliwy i zlosliwy, ale naprawde ciekawi mnie kalkulacja oferty

 

serwer jak z oferty potrafi wziasc 200w i wydzielic pod 200w ciepla

wiec przeliczajac stawki samego zasilania to wychodzi mi koszt prawie 80zl netto za samo zasilanie (serwa i klimy)

 

jak doliczyc do tego lacze, amortyzacje upsow i innych instalacji pomocniczych - to nie potrafie wypatrzec w tym miejsca na zysk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak doliczyc do tego lacze, amortyzacje upsow i innych instalacji pomocniczych - to nie potrafie wypatrzec w tym miejsca na zysk ...

 

A kto powiedzial, ze firma musi sprzedawac uslugi powyzej kosztow ?

Inna sprawa to to skad bedzie pozniej $ na inwestycje typu UPS , klimatyzacja ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial, ze firma musi sprzedawac uslugi powyzej kosztow ?

 

noooo ciekawe podejscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×