Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Janszuster

Konfiguracja serwera pod torrent

Polecane posty

Witam!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w temacie jestem całkowicie zielonytongue.gif

Mam zamiar kupić serwer VPS, który służyłby mi do wysyłania torrentów. Myślę, że owego VPS'a kupię na santrex.net.

Problem w tym, że kompletnie nie znam się na tym, więc na razie nie chcę nic zamawiać w ciemno.

Czytałem poradnik o konfiguracji serwera Bluemana, jednak nie znalazłem w nim żadnych informacji o instalowaniu klienta torrent na serwerze. Tak więc mam ogromną prośbę do kogoś, kto zna się na rzeczy, żeby objaśnił mi krok po kroku jak skonfigurować serwer i zainstalować na nim klient torrent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tym torrentem chciałbyś ściągać rzeczy zgodne z prawem np. dystrybucje linuxa, itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tym torrentem chciałbyś ściągać rzeczy zgodne z prawem np. dystrybucje linuxa, itp. ?

No weź nie żartuj...

 

Prawda jest taka, że większość dostawców ma głęboko to jak wykorzystujesz VPSa, do czasu aż nie dostaną listu na abuse@ albo nie będzie zżeranych za dużo zasobów. Szczególnie dotyczy to lowendowych dostawców - oni w większości nawet dobrze nie monitorują serwerów (trudno, żeby to robili, skoro większość z nich to "one man show").

 

Żeby postawić seedboxa, wystarczy jakakolwiek standardowa dystrybucja (polecam Debiana 5 lub 6), instalujesz bittorrent (na Debku apt-get install bittorrent) i do tego jakieś GUI, np. TorrentFlux, czyli instalujesz MySQL i Apache (apt-get install mysql apache2), zasysasz ToffentFluxa z http://sourceforge.net/projects/torrentflux/ i instalujesz zgodnie z zawartą instrukcją.

Od razu zaznaczam, że jest to najgłupszy poradnik instalacji seedboxa, nikt rozsądny nie powinien z niego korzystać ;)

 

Jak chcesz mieć dobrze postawiony, skonfigurowany, zabezpieczony i wydajny seedbox, to niestety albo spędzisz parę dni na czytaniu poradników, albo będziesz musiał to komuś zlecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Wszystko jeszcze zalezy, czy to ma byc dla 1 usera czy wiecej.

Ja robie quote+vnc+dodatki i smiga już takich sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję takiego serwera tylko żeby wysyłać torrenty. Prawdopodobnie będę z niego korzystał z kumplem.

No, ale już komuś zleciłem konfigurację, więc temat jest chyba zamknięty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×