Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Transfer home -> ovh

Polecane posty

Witam

Chciałbym przenieść moją domenę PL, która ma jeszcze ponad 200 dni ważności z home do OVH (dwukrotnie niższa cena przedłużenia).

 

Tylko jak to dokładnie wygląda? Szukałem na OVH, ale znalazłem tylko to klik ale nie ma tam mowy o domenach PL (może w ogóle jest to niemożliwe?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tak, jest to mozliwe, popros Home.pl o kod authinfo, musza Ci go wydac za darmo. Potem kod authinfo podajesz w ovh

 

Edit:

 

 

hdmagc mnie wyprzedził ;-)

 

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to mozliwe, popros Home.pl o kod authinfo, musza Ci go wydac za darmo. Potem kod authinfo podajesz w ovh

 

Edit:

 

 

hdmagc mnie wyprzedził ;-)

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia promocji. Jeśli domena została zakupiona w promocji Home może w regulaminie dopisać, iż pobierane są opłaty za kod authinfo.

 

Poza tym w home nie jest tak kolorowo jak w innych firmach.

 

Proszę bardzo:

 

 

 

</h3>

<h3 class="mt0">Jak uzyskac kod Authinfo?

Kod Authinfo wydajemy na podstawie pisemnego zamówienia. W celu jego uzyskania pobierz i wypełnij formularz zamówienia, a następnie prześlij go do nas, wraz z odpowiednimi dokumentami autoryzującymi zamówienie:

 

  • w przypadku osoby fizycznej niezbędne jest ksero dowodu tożsamości,
  • w przypadku firm jest to pieczęć oraz odpis z odpowiedniego rejestru.

Zamówienie prosimy przesłać za pośrednictwem formularza - https://home.pl/formularz - bądź faksem na numer 091 432 55 99.

 

 

Teraz się baw w ksera, wysyłki, papiery, a w innych firmach załatwiasz to online ;)

 

 

 

 

W regulaminie aktualnej promocji Home jest taki punkt:

 

W przypadku transferu domeny zarejestrowanej w ramach promocji do innego usługodawcy przed pierwszym odnowieniem, Uczestnik zobowiązuje się do jej uprzedniej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia domeny z aktualnego cennika Organizatora. Dokonanie opłaty, o której mowa w zdaniu poprzednim, zwalnia uczestnika promocji z jakichkolwiek dodatkowych świadczeń na rzecz Organizatora.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia promocji. Jeśli domena została zakupiona w promocji Home może w regulaminie dopisać, iż pobierane są opłaty za kod authinfo.

 

Poza tym w home nie jest tak kolorowo jak w innych firmach.

 

Proszę bardzo:

 

 

 

</h3>

 

Teraz się baw w ksera, wysyłki, papiery, a w innych firmach załatwiasz to online ;)

 

Aż tak strasznie nie jest. Wysłałem skan (można nawet zdjęcie) dokumentu via email i całkiem szybko sobie poradzili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia promocji. Jeśli domena została zakupiona w promocji Home może w regulaminie dopisać, iż pobierane są opłaty za kod authinfo.

 

Poza tym w home nie jest tak kolorowo jak w innych firmach.

 

Proszę bardzo:

 

 

 

</h3>

 

Teraz się baw w ksera, wysyłki, papiery, a w innych firmach załatwiasz to online ;)

 

Ja przy kupnie i tak musiałem potwierdzić skanem dowodu, więc tu akurat nie widzę żadnego problemu ;)

O jakiej promocji home mówisz? Tą domenę akurat kupiłem w normalnej cenie 9,90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kupnie i tak musiałem potwierdzić skanem dowodu, więc tu akurat nie widzę żadnego problemu ;)

O jakiej promocji home mówisz? Tą domenę akurat kupiłem w normalnej cenie 9,90 zł.

 

Sprawdź czy nie rejestrowałeś domeny w jakiejś promocji. Kiedyś zarejestrowałem domenę w innej firmie za bodajże 12zł, okazało się po czasie, że aktualnie trwała promocja, w której widniał punkt o wydaniu kodu authinfo, za który trzeba było zapłacić 99zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby rejestrowałem podczas trwania promocji "Domeny za 0 zł" (regulamin), która trwała od 1 marca, ja zarejestrowałem domenę 30 marca. Z tym że w promocji domeny były za darmo (a ja zapłaciłem 9,90 zł i odkąd sięgam pamięcią tyle właśnie kosztowały domeny). No i w regulaminie promocji nie ma nic o authinfo.

W innych regulaminach również nic o tym nie znalazłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby rejestrowałem podczas trwania promocji "Domeny za 0 zł" (regulamin), która trwała od 1 marca, ja zarejestrowałem domenę 30 marca. Z tym że w promocji domeny były za darmo (a ja zapłaciłem 9,90 zł i odkąd sięgam pamięcią tyle właśnie kosztowały domeny). No i w regulaminie promocji nie ma nic o authinfo.

W innych regulaminach również nic o tym nie znalazłem :P

 

Napastuj czat który prawdę ci powie :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jezeli kaza sobie placic, piszesz do NASK skarge, i oni maja problemy a ty za friko kod authinfo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kaza sobie placic, piszesz do NASK skarge, i oni maja problemy a ty za friko kod authinfo...

 

Jeśli kupił w promocji, to mają prawo, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kaza sobie placic, piszesz do NASK skarge, i oni maja problemy a ty za friko kod authinfo...

 

Gdyby tak było każdy migrowałby z promocji na promocję.

 

Jak się nie mylę na wht była już dyskusja na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapytam po prostu obsługę. Dam znać jak się dowiem :)

 

Niestety nie mogę edytować poprzedniego posta, więc muszę napisać nowego :P

 

Pragne poinformowac, ze wydanie kodu Authinfo dla domeny 'moja domena' bedzie mozliwe bez dodatkowych oplat.

 

Więc oprócz tego całego cyrku z podpisywaniem papierów nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdyby tak było każdy migrowałby z promocji na promocję.

 

Jak się nie mylę na wht była już dyskusja na ten temat.

 

Jak by migrował? Nigdy nie widziałem promocji na transfer domen wiec po co ktoś miałby przechodzić z jednej firmy do innej jeżeli promocja obejmuje jedynie rejestracje nowej domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupił w promocji, to mają prawo, nie sądzisz?

Teoretycznie za wydanie kodu nikt nie ma prawa żądać opłaty. Praktycznie można sobie policzyć "karę umowną" za naruszenie warunków promocji.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie za wydanie kodu nikt nie ma prawa żądać opłaty. Praktycznie można sobie policzyć "karę umowną" za naruszenie warunków promocji.

 

Rozumiem, z tym że (jeśli) kupił w promocji, a promocje określa regulamin promocji z którym się zgadza i przystaje na jego warunki.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Teoretycznie za wydanie kodu nikt nie ma prawa żądać opłaty. Praktycznie można sobie policzyć "karę umowną" za naruszenie warunków promocji.

 

No to wtedy piszesz do NASK o prośbę wydania kodu, bez ingerencji Partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy piszesz do NASK o prośbę wydania kodu, bez ingerencji Partnera.

 

To wtedy, moim zdaniem, łamiesz warunki umowy (promocji) i płacisz karę umowną (100 PLN netto?)...

Temat rzeka...

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy piszesz do NASK o prośbę wydania kodu, bez ingerencji Partnera.

NASK to nie HRD, że jak Ci masternet nie spasowało to napiszesz do nich o kod.

O ile się nie mylę, to musi to być cała procedura. Tak jak mówi @tym karę i tak płacisz, ale z innego tytułu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy piszesz do NASK o prośbę wydania kodu, bez ingerencji Partnera.

Pisałeś taki wniosek i został on przez nask zaakceptowany?

IMO jedyną odpowiedzią, jaką dostaniesz od nasku, to taka, aby się z partnerem kontaktować :P

 

A regulamin rejestracji .pl mówi wyraźnie, że partner nie może uzależniać wydania kodu od jakichkolwiek warunków. Ale to wcale nie oznacza, że wraz z wydaniem kodu nie może wydać faktury na xxxx zł tytułem naruszenia warunków umowy promocyjnej.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie pisalem, ale czytalem kilka przypadkow, w ktorych ludzie musieli pisac az do NASKu.

 

W regulaminei promocyjnym Home, nie znalazlem jaka jest kara za zerwanie umowy, wiec raczej nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×