Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moro4x4

[Prośba o pomoc]Jak założyć firme hostingową-od początku

Polecane posty

Witam!! Potrzebuje Waszych porad, gdyż nigdzie na forum nie znalazłem potrzebnych mi informacji(nie zdążyłem całego przeczytać :-) ). Chiałbym się dowiedzieć jak postawić taką firme od podstaw, jakie sa podstawowe słówka i inne zagadnienia, które musze znać, gdzie można wykupić najtaniej, ale i jednocześnie najlepszy serwer dedykowany, czy może lepiej skorzystać z formy reseller. Zajmuje się bardziej projektowaniem stron(jestem średnio zaawansowany), ale szukam żródła dochodu, oczywiście stałego. Jeżeli chodzi o reklamowanie się w sieci to sobie poradze, ale teraz licze na Waszą pomoc, bo tak jak mówiłem chce postawić firme hostingową. Prosze o Wasze porady. Tłumaczcie jak najprościej się da. Z góry dzięki za pomoc i prosze nie zadajcie mi pytania, czy przemyślałem to, że chce prowadzić hosting, bo jak zauważyłem niektorzy tak chcą się pozbyć potencjalnej konkurencji. Pozdrawiam i licze na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie i nie psuj rynku. Z zerowym pojęciem o sprawie nie masz żadnych szans na pomyślne prowadzenie takiej działalności. Będzie kolejna firma, której admin nie ma bladego pojęcia o administracji serwerem, tylko cośtam przeczytał na sieci... Niestety w tym fachu najpierw trzeba wiedzieć, nie ma "nauczę się przy okazji".

 

Żeby nie było, nie jestem związany z żadną firmą. Mam po prostu dość amatorów w branży, którym się wydaje, że polecą na łatwą kasę

 

Albo znajdź sobie dobrego admina za odpowiednią kasę i sam zajmuj się tylko firmą, a nie usługą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób dobrą w swojej dziedzinie stronę WWW i zarabiaj na e-commerce. Zaręczam Ci, że będziesz miał z tego mniej problemów a przy dobrym wypromowaniu zyski niekoniecznie gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daruj sobie i nie psuj rynku. Z zerowym pojęciem o sprawie nie masz żadnych szans na pomyślne prowadzenie takiej działalności. Będzie kolejna firma, której admin nie ma bladego pojęcia o administracji serwerem, tylko cośtam przeczytał na sieci... Niestety w tym fachu najpierw trzeba wiedzieć, nie ma "nauczę się przy okazji".

 

Żeby nie było, nie jestem związany z żadną firmą. Mam po prostu dość amatorów w branży, którym się wydaje, że polecą na łatwą kasę

 

Albo znajdź sobie dobrego admina za odpowiednią kasę i sam zajmuj się tylko firmą, a nie usługą..

Mogłeś przeczytać uważnie o co prosze w temacie. Chce, żeby ktoś dał mi link do stronki lub sam napisał jak firme hostingową stawia się od początku. Nie mam zamiaru robić wielkiego interesu, tylko potrzebuje to mieć do własnego użytku. Chce tam stawiać strony wykonane przeze mnie, a potem sprzedawać juz projekt postawiony na serwerze tak aby klient wiedział co kupuje. Jeżeli nie masz ochoty pomagać to nie musisz. Prosiłem prawdziwego fachowca o kilka porad, gdzie moge zaczerpnąć wiedzy na ten temat. To forum przestaje być forum, bo tu mamy sobie pomagać, a nie przeszkadzać lub niszczyć konkurencje. Potrzebuje tych informacji, żeby nie być kolejnym amatorem nie mającym wiedzy na ten temat. A ciekawe skąd wszyscy mają całą wiedze na ten temat?? Mają bo ktoś im pomógł i ja też na to licze, a nie na pogarde ze strony kogoś kto ma zapewne już taką firme i nie pomoże bo liczy, że taka osoba bedzie jego konkurencją. Dlatego prosze o pomoc a nie gardzące teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce, żeby ktoś dał mi link do stronki lub sam napisał jak firme hostingową stawia się od początku.
Jakby ktos znalazl taki link z artem ktory opisuje jak postawic jakas firme hostingowa od podstaw to bylbym wdzieczny :) :)

 

Mysle ze wypowiedz Shive nie miala na celu., jak to okresliles "zniszczyc konkurencji" ani Ci przeszkodzic, tylko uswiadomic ze z marna wiedza nie masz szans prowadzic jakies firmy hostingowej.

 

 

A ciekawe skąd wszyscy mają całą wiedze na ten temat??

Przeszukaj forum to napewno znajdziesz informacje o tych "podstawowych slowkach", czy warto i gdzie kupic dedyka badz resellera...

Nikt nie bedzie Ci tłumaczyl wszytkoch zagadniej dotyczacych hostingu....

Musisz cos samodzielnie poczytac / znalezc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co firma hostingowa jak potrzebujesz tego tylko dla "swoich potrzeb" - czyli np. dla stron klientow ktorym wykonales strone. Na takie cos wystarczy Ci w zupelnosci konto resellerskie, na ktorym bedziesz zakladal w prostym panelu konta swoim klientom.

 

Hosting to naprawde duzo pracy, wysilku, i wstepnych inwestycji (+ wielka odpowiedzialnosc). Na poczatku koszty rejestracji firmy, pozniej koszty serwera dedykowanego, a no i bardzo wazna sprawa - trzeba oplacac dobrego admina, a nawet kilku, poniewaz serwery takie potrzebuja stalej opieki.

 

Jesli realnie jestes zainteresowany wkroczeniem na ten rynek, i masz na to odpowiednie srodki $, no to w najwiekszym uproszczeniu:

 

1) rejestruj firme

2) kup serwer dedykowany (wg mnie najlepiej w europie)

3) znajdz dobirego admina, ktory zajmie sie Twoim serwerem

4) przygotuj sie na sporo pracy przy ew. "papierach", oraz przy samym kontakcie z userami, realizacja zamowien na konta itp.

5) jesli planujesz firme "krzak" to przemyśl czy warto :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×