Skocz do zawartości
cezary188

Logi po 600 GB ?

Polecane posty

Witam mam dziwny problem od dwoch dni. Nagle zaczelo mi zapychac dysk serwera niby logami. Nie wiem skad one pochadza ani co wnich jest bo nie mam odwagi otwierac plikow po kilka gb. Folder o ktorym mowa to /var/log/httpd/domains albo /var/httpd/log/domains (niestety teraz nie pamietam ktore i nie mam mozliwsoci sprawdzenia). Sprawdzalem komenda du i pokazywalo tam ok 600GB usunelem to komenda rm* i niby sie usunelo bo du juz nie pokazywalo tam nic, niemniej komenda df -h nadal wskazuje ze jest zajete ponad 600gb i wolnych 0 ( normlanie powinno byc zajete ok kilkunastu gb). Pewnie za dwa dni znowu sie tym zapelni. Jakies pomysly oco moze chodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

du -sh *

Wywal wielkie pliki jak nadal będzie zajęte miejsce na hdd to sprawdź wyżej wymienioną komendą co tyle zajmuje możliwe iż wcale pliki nie są wyrzucane albo jakieś błędy w systemie plików..

 

Jak wywalasz te pliki i zbadasz co zajmuje tyle miejsca to napisz co to są za pliki.

Facebook nie zbiera 600GB loga na dwa dni, jesteś lepszy od nich xD

Edytowano przez romix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Masz widocznie jakiś błąd w konfiguracji. jak nie otworzysz to niestety nie dowiesz się w czym jest problem a jasnowidzów to chyba na tym forum nie zastaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

du to komenda przydatna, ale mendowata, jak ją uruchomisz w katalogu z wieloma podkatalogami i plikami, to będziesz scrollował jak głupi. Łatwiej i wygodniej chyba odpalić MC i katalogi przez Ctrl+Space sprawdzać.

Co do wielości logów, to zgodzę się, że nawet jak dasz pełne logowanie każdego pierdnięcia z zapisem wszelkich mozliwych danych, to i tak zapisanie takiej ilości w krótkim czasie jest co najmniej dziwne. Najlepiej jakbyś sobie zrobił dokładny listing, co tyle zajmuje i czy jest to jakiś konkretny typ plików w konkretnym katalogu (np. logi odwiedzin dla jednej domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahho

Znajdź jakiś chociaż jeden plik większy i zrób mu tail to może coś wyniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawracam glowe jeszcze raz bo zdarzylo sie to znowu. Z niewiadomych mi narazie przyczyn to sie dzieje, ale po kolei. Dysk zapelnia sie w ciagu kilku minut do pełna tyle wiem juz napewno bo skasowalem z niepotrzebnych folderow jak tylko zauważyłem ze sie przepelnia dysk jakies 100GB i po ok 4 minutach juz miałem zajęta cala powierzchnie dysku. Ale udało mi sie przy przepelnionym dysku sparawdzic foldery i wiem tyle ze sprawa musi dotyczyć obszarów gdzieś ok. /home/admin/ (tak mam zainstalowanego Direct admina) problem w tym ze nie moze wejść w ten folder i zobaczyc jakie tam foldery moga byc bo tam sa pliki cron joba w postaci ".cronjobs.1234234 i jest ich tam ok 150 tys. i nie mozna zlistowac tego bo wszystko co znam sie poporstu zwiesza albo time out etc. Na poczatek musilabym usunac te pliki tylko nie wiem jak mam skonstruowac komende rm zeby usunac wszystkie pliki crona ktore sie tak nazywaja.

A teraz niespodzanka. Te czynnnosci ktore opisałem robilem ok polnocy, wstaje teraz rano loguje sie i co widze? Wolne miejsce ok. 600 GB WTF? Wszystko co zapychalo dysk zniknelo samo? Co to moze byc jakies pliki tymczasowe. Bo juz napewno wiem ze nie logi. Jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczytać te logi. Podejrzewam że to że tak puchną powodowane jest albo jakimiś błędami oprogramowania albo włączonym dla jakiejś usługi zbyt mocnym logowaniem wszystkich zdarzeń.

 

rm cronjobs.*

usunie wszystkie pliki w folderze zaczynające się na cronjobs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to po kolei:

rm cronjobs.0*

rm cronjobs.1*

rm cronjobs.2*

 

tak podzielisz na 10 odcinków. Jak nadal będzie error to Ci napiszę skrypt w bashu i damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

 

find /home/admin/ -iname "cronjobs.*" | xargs rm -f

 

 

find /home/admin/ -iname "cronjobs.*" -delete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×