Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
draker

Apache tworzy ogromną ilość procesów

Polecane posty

Witam,

 

Ponownie niestety jestem zmuszony do używania Apache + plesk + ubuntu + php5 + mysql. Wszystko na prawie standardowej konfiguracji. Mam ogromny problem z tym pierwszym - wcześniej na innym serwerze miałem kilka procesów Apache w htopie. Obecnie mam ich kilkadziesiąt. Wszystkie pożerają ogromną ilość RAMu i nie mam pojęcia, w jaki sposóļ mogę to ograniczyć, bo ciężko mi jest z tym wytrzymać. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc, najlepiej jakieś proste how-to, jak to wszystko poprawić, gdyż niestety z Apache za dużo nie mam do czynienia. W załączniku screen z htopa. Obciążenie CPU jest chwilowe, więc proszę się tym nie sugerować.

post-9474-0-13234800-1308660560.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

1 - logi

2 - wyłącz bezsensowne moduły

3 - ogranicz liczbę procesów w configu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie apache2 to samo wyczynia tylko że mi żre całe 2 GB, przez to strona się po prostu nie ładuje aż do zwolnienia ramu, bawiłem się konfiguracją, workerów, preforków nie wyszło :P

 

Może tobie się coś uda, albo ktoś poradzi coś na to zjawisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Varnish na 2GB ramu? :)

 

 

Owszem. Nawet z 256M daje radę.

Ale nie musisz z malloca korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak warto zmienić:

 

1. Liczbę procesów dla apache.

2. Memory_limit w php.ini.

 

Sprawdziłbym jeszcze działające aktualnie skrypty czy któryś przypadkiem nie jest zapętlony itd oraz czy strona nie jest oglądana przypadkiem przez dużą liczbę użytkowników.

Niestety apache2 jest bardzo zasobożerny jeśli jest nieprawidłowo skonfigurowany lub działa pod bardzo dużym obciążeniem.

 

Wiem pisałeś iż potrzebujesz apache ale ja bym to zmienił :P może nginx albo lighttpd :-)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez romix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Na mojej stronie przebywa około 200 użytkowników i strona praktycznie nie ładuje się wcale. Ustawiłem w configu MaxClients 50 lecz nawet taka liczba procesów zdała się na marne. W jaki sposób można temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zainstalować nginx + fastcgi daje wszystko, że problem zniknie.

 

Czyli wg. Ciebie tylko nginx jest w stanie utrzymać >200 userów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę zostać przy apache ponieważ użytkownicy serwera korzystają z plików htaccess a zmiana spowodowała by zbyt dużo zamieszania.

Przy 50 procesach jest to około 400MB ramu gdzie posiadam tylko 1GB. A strona bardzo muli. Zużycie procesora średnio 0.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyokazji... nie zamontowałem licznika użytkowników online w kazdym pliku... teraz to zrobiłem i okazało się, że użytkowników na stronie przebywa w granicach 900 - 1100.

Cały czas kombinuję z ustawianiem odpowiednich wartości prefork i worker ale nic to nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiem że dobra konfiguracja temu zapobiegnie, gdyż udało mi się kiedyś skonfigurować to dobrze i nie tworzyło aż tyle procesów, ale strona chodziła jak burza.

Teraz przy streamingu video procesy rosną, i strona umiera aż do restartu serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg. Ciebie tylko nginx jest w stanie utrzymać >200 userów?

 

Oczywiście, że nie..

Ale to tak jak na wyścigach F1 wybrać Renault zamiast Ferrari..

Jak ma się okazje to dlaczego nie zainstalować czegoś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ten sam problem co panowie wyżej ; ) używam virtualmina i mam ok. 10-15 procesów apacza po 25mb każdy. zmniejszylem już memory_limit w php.ini, restart apacza i niestety dalej to samo. Jakieś inne pomysły?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie..

Ale to tak jak na wyścigach F1 wybrać Renault zamiast Ferrari..

Jak ma się okazje to dlaczego nie zainstalować czegoś lepszego?

 

Ponieważ każde auto się inaczej prowadzi, i nawet gorsze w ocenie teoretycznej etc ale z doświadczeniem i wiedzą jak dobrze prowadzić można wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waxims

zainstaluj webina i przejdź do serwery / apache / globalna konfiguracja / procesy i ograniczenia i tam przestaw min 2 początkowy 2 maks 3 i restart będzie śmigać



ps maks zapytań do procesu ustaw z xxxx na 500



pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×