Skocz do zawartości
Gość mFilmy.com

[Opinie] Uphost.pl

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam pytanie do Pana Damiana Miodka:

 

Co z licencją DA, która została zakupiona w Waszej firmie, a która po przeniesieniu/sprzedaniu części interesu to Kylosa, najzwyczajniej w świecie przestała działać?

Poruszałem ten temat z Panem już wielokrotnie i po wielokrotnym zbywaniu mnie otrzymałem nową licencję. Nowa licencja okazała się jednak być licencją testową i wygasła już jakiś czas temu. Nie otrzymuję niestety żadnych odpowiedzi na moje prośby i zapytania, stąd poruszenie tematu tutaj.

 

Czy dostanę nową licencję? Czy w firmie Uphost.pl licencja dożywotnia = licencja na kilka miesięcy?

 

Jak to u Was jest?

 

Pozdrawiam

 

Darek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ciekawe podejście pt. "sprzedam jakiemuś innemu krzaczurowi i mam wszystko w nosie".

Ciekawe, kiedy scenariusz powtórzy się dla "marki" uphost.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mnie martwi nieco to: ,,Ostatnio nie dostałem od Pana wiadomości na gg bo pewnie tam Pan pisał ze względu na blokadę wiadomości od nieznajomych."- Zamykanie się na potencjalnych klientów i na obecnych, choć trzeba przyznać że numer GG nie jest podany na stronie i nie służy do ,,oficjalnego" kontaktu jako jeden z kanałów kontaktowych. Trza być bardziej otwartym na ludzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Cóż, ciekawe podejście pt. "sprzedam jakiemuś innemu krzaczurowi i mam wszystko w nosie".

Rozumiem dowalanie jednej z gwiazd tego forum ;) ale akurat co ma zrobić? Nie jest właścicielem.

 

Ciekawe, kiedy scenariusz powtórzy się dla "marki" uphost.pl :)

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To dyskusja odnośnie UPHOST (a raczej opinie) a nie pierdoły o ActiveHosting czy Kylos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem nie jest, ale może żądać wywiązywania się przez Kylos z umowy sprzedaży wydzielonej części przedsiębiorstwa, w której zapewne (?) zawarte były jakieś klauzule dot. kontynuacji wywiązywania się ze świadczenia usług.

Chyba, że nie były, albo i nawet owa umowa to tylko "na gębę". A to i jeszcze gorzej na p. Miodka.

 

Ale wywlekanie takich spraw na publicznym forum przez sfrustrowanego klienta to nie jest dobry znak.

A jeszcze dopisanie do tego komentarza

Kylos odeśle Pana do mnie... i w tym przypadku mogę Panu zaoferować nową licencję na koncie UPHost

świadczy IMO wybitnie o jakichś krętactwach. Bo skoro Kylos z Uphost nie ma nic wspólnego przecież (?) to jakim cudem Kylos gdzieś tam odsyła; a drugie - jakim cudem Uphost sponsoruje te licencje... Przecież to się kupy nie trzyma.

 

Chyba, że ta "darmowa" licencja to jest udostępniana klientowi na czas tego, że zainstaluje DA, a potem dawana innemu, i jeszcze innemu, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto od ~2 tygodni, na razie jestem bardzo zadowolony. Chyba 100% uptime, serwer działa szybko, odpowiedzi z BOKu krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uphost jest moim zdaniem firmą wartą polecenia.

Posiadam tam serwer www i miałem tam też VPS'a.

Plusy:

Miła administracja (Nie wiem o co nie którym chodzi z Panem Hubertem)

Szybkie Serwery

Uptime

Cena

Łączenie przez FTP (szybkie)

Backupy

Tego jest jeszcze więcej :).

Minusy:

Tak naprawdę jedynym minusem jaki mogę zarzucić uphost jest blokada na ściąganie plików ze strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam uphost za:

Dobry suppory

Uptime

Prędkość, z jaką działają strony

Cenę

Dobry stosunek parametrów kont (dysk/transfer)

Intuicyjny panel DA

Ciągłość działania ftp (0 zrywania)

Indywidualne podejście do klienta

 

Minusy (albo i nie):

Czasami nie mogę wejść na stronę a znajomi mogą, nie wiem kogo to wina ale jakoś nie specjalnie mi to przeszkadza (mam 2 łącza)

 

Polecam wszystkim ten hosing (testowałem shared)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minusy (albo i nie):

Czasami nie mogę wejść na stronę a znajomi mogą, nie wiem kogo to wina ale jakoś nie specjalnie mi to przeszkadza (mam 2 łącza)

 

Miałem ten sam problem na koncie shared...

 

Ogólnie po raz kolejny polecam. Bez zmian - mam konto shared i VPS - wszystko śmiga jak należy. Uptime na VPS to ponad 40 dni. Support się poprawił. Minusy? Serwer VPSów wydaje się być lekko przeciążony...

Edytowano przez Dawid Sz. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem na koncie shared...

 

 

Nie ma się co dziwić, skoro ta profesjonalna firma ma niepoprawnie ustawione serwery DNS...

Rozwiązanie to nie korzystanie z ich DNSów.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja osobiście problemów z wejściem na stronie nie miałem, ale znajomy pisał, że nie może wejść i trwało to dobrych kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tym: ten problem wygląda specyficznie, strona działa a nagle jej nie ma (tylko u mnie)

 

No tak, tak właśnie się dzieje gdy błędnie jest skonfigurowany serwer DNS, raz działa, raz nie. Komuś zadziała, komuś nie wink.png

http://www.intodns.com/uphost.pl

Skoro nawet dobrze DNSów nie potrafią skonfigurować, to szczerze bałbym się tam coś hostować sad.png Fakt faktem, że działa, ale co jeśli będzie jakaś awaria... Pozostaje mi tylko życzyć by takowa się nie zdarzyła :)

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak właśnie się dzieje gdy błędnie jest skonfigurowany serwer DNS, raz działa, raz nie. Komuś zadziała, komuś nie wink.png

http://www.intodns.com/uphost.pl

Skoro nawet dobrze DNSów nie potrafią skonfigurować, to szczerze bałbym się tam coś hostować sad.png Fakt faktem, że działa, ale co jeśli będzie jakaś awaria... Pozostaje mi tylko życzyć by takowa się nie zdarzyła smile.png

 

jaki klient bo testuję / dostałem takie dnsy

 

 

dns3.uphost.pl

dns4.uphost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ich domena nie jest poprawnie skonfigurowane, to inne DNSy tym bardziej mają prawo raz działać, raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze
jaki klient bo testuję / dostałem takie dnsy

 

 

dns3.uphost.pl

dns4.uphost.pl

 

 

No zależy pewnie od tego na którym serwerze utrzymujesz strony...

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko jest podpięte pod uphost.pl:

dns3.uphost.pl.   ['195.242.108.87'] (NO GLUE)   [TTL=86400]
dns4.uphost.pl.   ['195.242.108.88'] (NO GLUE)   [TTL=86400]

a ta domena jest niepoprawnie skonfigurowana... więc źródłem problemu jest właśnie ta kwestia.

To że serwer stoi w OVH nie ma żadnego znaczenia. DNSy są skopane i tyle na ten temat. Może Pan Miodek poprawi po przeczytaniu tego info albo zatrudni kompetentną osobę do naprawy.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jedynym minusem jaki mogę zarzucić uphost jest blokada na ściąganie plików ze strony.

Jeśli mogę spytać - jak to rozumieć?:) Zakładam stronę, robię sobie dział download, gdzie wrzucę np. swoje zdjęcie i nie będzie się dało tego ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ty się tak czepiasz Pana Miodka itd ?

 

Ja nie mam problemów z tym, że mi strona działa raz nie działa nie wiem o czym wy mówicie, może ich csf dodaje was na 30 min do black listy i dlatego ? ale to chyba da się rozwiązać.... pisząc do w/w Pana Miodka o dodanie ip na zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że mi to nie przeszkadza i wiem kiedy tak się dzieje. Ten błąd pokazuje się tylko wtedy gdy robię drobne poprawki na stronie i robię refresh kilkanaście/dziesiąt razy, nawet jeżeli to wina bana na 30 min to mi to nie przeszkadza. Co do pobierania to mi wszystko działa, mogę pobierać pliki przez przeglądarkę np. gdy pobieram przez bezpośredni link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba da się rozwiązać.... pisząc do w/w Pana Miodka o dodanie ip na zielone.

Zwłaszcza jak masz IP zmieniane dynamicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jedynym minusem jaki mogę zarzucić uphost jest blokada na ściąganie plików ze strony.

Jeśli mogę spytać - jak to rozumieć?smile.png Zakładam stronę, robię sobie dział download, gdzie wrzucę np. swoje zdjęcie i nie będzie się dało tego ściągnąć?

 

Próba bezpośredniego dostępu przez HTTP do plików *.rar, *.tar.gz (i może innych, nie doszukiwałem

się) kończy się błędem 403. Pliki *.zip są dostępne normalnie.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×