Skocz do zawartości

Polecane posty

Można oszczędzać na wielu rzeczach, ale nie na bezpieczeństwie klientów. Jako klient (już były, dzisiaj się przeniosłem) jestem zażenowany poziomem usług uphost. NIGDY nie pracuje żaden konsultant (chat jest ciągle wyłączony), 2 czy 3 hack w przeciągu chyba miesiąca, serwer kilkukrotnie padał bez żadnego powiadomienia, bo właściciel sobie testował rozwiązania, czy aktualizował coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa. Rozumiem Waszą złość, jednak myślę, że powinniście wiedzieć, co sie dzieje. iKrizZy (dla przyjaciół, o których tu również wspomina, np. dla Musicablonda) jest znaną czarodziejką. Wiedzcie, ze nie raz prosiła administrację o poprawe zabezieczeń, a nawet wskazała im wiele luk. Jednak oni zostali głusi na jej prośby. Mapowanie portów, które dokonało za pomocą zwykłego skanera portów wykazało słabość tej firmy. Została zmuszoan do tego ataku, który już niedługo skończy, gdyż udowodniła swoją wyższość. iKrizZy (wiem, że to widzisz) rozumiem Twoje działanie, jednak myślę, że już wystarczy. Tak trzymaj iKrizZy, a użytkowników przepraszam za zaistniałą sytuację, ale uznajcie to za rpzestrogę, co mogło by się staćm, gdyby to przejął ktoś o mniej etycznych poglądach od niej. "Bóg to dostęp" -> taką zasadą sie kieruj w swej pracy ;) .

 

PS: Popraw opis swojego skanera portów. W tym hinduskim za mało tłumaczenia angielskiego ;) (tak dla potomnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się od inżyniera Miodka "wyciągnąć" informację o tych atakach.

Pełna profesjonalizmu odpowiedź.

 

Czekam na wyjaśnienia dotyczące ataków na Wasze serwery [...]

 

Włamanie w nocy przed wykonywaniem backupów automatycznie i dlatego nie mieliśmy Pana plików.

 

To tak na zakończenie moich wypowiedzi w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym ataku hakera hosting nie może się pozbierać. Padł serwer ares.uphost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

około 22 nie działała baza potem zaczęło działać a dzisiaj od rana był Internal Server Error a teraz nic 0 połączenia z serwerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Atak hakerów?

 

Mail:

 

 

 

Witamy.

Dziś w nocy między 1 a 3 nastąpiła awaria dysku w serwerze.

Dysk z kopiami bezpieczenstwa jest cały i zdrowy, postaramy się przywrócić 100 % danych.

Prace zostaną rozpoczęte jutro od diagnozy dysku pierwszego a następnie wymiany go na nowy.

Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wyciągnął wniosków? Eh...

Nie tylko uphost, ale i Klienci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy.

Dziś w nocy między 1 a 3 nastąpiła awaria dysku w serwerze.

Dysk z kopiami bezpieczenstwa jest cały i zdrowy, postaramy się przywrócić 100 % danych.

Prace zostaną rozpoczęte jutro od diagnozy dysku pierwszego a następnie wymiany go na nowy.

 

Pozdrawiamy.

 

Dziwne podejście. Skoro to problem z dyskiem twardym to dlaczego zostanie rozwiązany jutro ? Chyba właściciel uphost nie chce wmówić swoim klientom, że w DC gdzie ma swój serwer nikogo nie ma w święta i przez to nie mogą mu wymienić dysku ... Jakoś się to kupy wg. mnie nie trzyma. Ciekawe czy KRDC dostało jakiś ticket dot. awarii na jego serwerze (-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szkoda tylko że serwer nie działa... Jak by to była jakaś pierdółka to mogłaby czekać do jutra.

 

Tak to jest jak biuro == support == technik == obsługa == właściciel pracuje od pon do pt smile.png Awaria w sobote/niedziele podjęcie próby naprawy w poniedziałek smile.png

 

Świetnie świetnie smile.png

 

 

 

C:\Documents and Settings\Emil>ping upares.pl

Ping request could not find host upares.pl. Please check the name and try again.

 

 

 

Edit:

 

Czyli poniższy cytat ze strony uphost ma się nijak do rzeczywistości

 

 

Nasze serwery są pod stałą, całodobową opieką Polskich specjalistów, którzy zajmują się wszelkimi sprawami technicznymi. Gdy zdarzy się awaria staramy się jak najszybciej ją usunąć aby klienci mogli swobodnie korzystać ze swoich kont.

 

Gdzie są ci specjaliści?

 

 

 

 

Edit2:

 

http://uphost.grd.net.pl/monitor/ AUĆ... :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atak hakerów?

Najpierw schakowano jedną moją stronkę postawioną na Darmowym uphoscie, a potem był pad płatnej usługi, więc powiązałem to i pomyślałem że shakowanie ma jakiś związek z wersją Pay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyżby znowu był jakiś pad? Ponieważ moja strona około 16-17 padła i do teraz nie działa.

ping arabsmall.upares.pl

Badanie arabsmall.upares.pl [195.242.108.87] z 32 bajtam
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 77.79.222.246: Host docelowy jest nieosiągal
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 195.242.108.87:
   Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 1, Utracone = 3
            (75% straty),

 

A mojej głównej domeny nawet nie chce spróbować spingować

ping arabsmall.pl
Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta arabsmall.pl. Sprawdź nazwę i ponó
w próbę.

 

tracert arabsmall.pl
Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego arabsmall.pl.

 

Próbowałem wejść przez proxy (bo może u mnie było coś nie tak, ale to samo). A tutaj ping z mojego VPS

 

 ping arabsmall.upares.pl
ping: unknown host arabsmall.upares.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Długo ta firma będzie jeszcze funkcjonowała?

Aż nie zostanie sprzedana może ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Aż nie zostanie sprzedana może ;-).

 

Nie liczył bym na to ze względu na ową reklamę, opinię i coraz mnieeeej klientów :)

 

Jak tylko dostanę deda to się przenoszę (a raczej domeny) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×