Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
husky83

Serwer VPS do przetwarzania danych z Allegro

Polecane posty

Witam wszystkich!

 

Tworzę pewien serwis, który ma przetwarzać dane z Allegro. Właściwie część serwisu już działa pod adresem http://multizakup.pl

Obecnie mam PERSONAL hosting w AZ.pl. Działa pięknie, szybko i co tam jeszcze, ALE (bo jak by mogło nie być 'ale') niestety administratorzy poprosili mnie (grzecznie, miło, można się dogadać - szok po poprzednim hostingu ;) ), żebym jakoś zoptymalizował kod, bo jest duże zużycie czasu procesora (a biorąc pod uwagę ilość zadań w cronie, które były różnego rodzaju testami, po prostu wyłączyłem te rzeczy zbędne).

 

Obecnie obciążenie wygląda tak (po uruchomieniu usług, które mają być 'na już' :rolleyes: ):

 

CPU | CPU % | TIO | k*SEC | Aktualizacja

96.43 6.7 13024 0.22 4217929 1.83 2011-06-15 06:31:13

44.09 3.06 16204 0.21 3037703 1.35 2011-06-14 06:39:49

17.26 1.2 6201 0.14 2258941 1.53 2011-06-13 06:31:20

 

Ale chciałbym jeszcze kilka usług uruchomić... Nie mam też pojęcia jaki procesor siedzi w tym serwerze, dlatego nie wiem jaki będę potrzebował serwer.

Pomijam kwestię, że jeśli kupię VPS'a, to postaram się wszystko zrobić w C++ zamiast w PHP, dzięki czemu powinno działać troszkę sprawniej.

 

Co dokładniej będzie uruchomione na serwerze?

Non stop pobieranie danych z Allegro przez WebApi. Jak widać na stronce, analizuje nowe aukcje w różnych kategoriach. Ostatecznie ma także pobierać dane o zakończonych aukcjach. To tak w dużym skrócie, nie chcę za dużo ujawniać :)

 

I teraz tak:

Transfer - nie mam pojęcia ile będzie mi potrzebne. Z pierwszych obliczeń wyszło, że 200GB/mc będzie potrzebne na samą obsługę pobierania danych z Allegro przez WebApi, bez uruchomionych stron www. Ale może się mylę, nie mam pojęcia. Macie jakieś doświadczenia w temacie WebApi?

Chyba najlepiej nielimitowany transfer, ale to już wysokie koszta...

 

Pojemność dysku:

10 GB na dobry początek, ale z możliwością bezbolesnego przejścia na większy rozmiar

 

Ram, procesor - tutaj nie mam zielonego pojęcia co będzie potrzebne... Zresztą podobnie jak z szybkością sieci - są od 5mbps do 100mbps.

 

 

I najważniejsze - fundusze!!

Działam jako osoba prywatna, nie pobierając opłat (i z różnych względów raczej nie będę pobierał, najwyżej będą reklamy), więc fundusze raczej marne. Ale jakoś trzeba się zadeklarować. Więc mówię: (taki luźny strzał) Max 50zł/mc brutto. (aczkolwiek 20zł/mc byłoby w sam raz :))

 

Proszę o Wasze przemyślenia co mi będzie potrzebne i co mi możecie polecić?

Zastanawiają mnie serwery nolimit w vihost.pl, ale tam łącze tylko 5mbps, to może być za mało? A może pierwszy z limitmi (20gb, 500gb transferu, 100mbps)? Ewentualnie OVH, ale drożej za (teoretycznie) gorszy serwer (też bez limitów)

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Oferty od firm mile widziane, ale dostosowane do wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu z nami (hosteam.pl). Na zachęte traceroute do webapi.allegro.pl:

 

# mtr -r -c 4 webapi.allegro.pl
poz-vz03.hosteam.pl           	Snt: 4 	Loss%  Last   Avg  Best  Wrst StDev
poz-smialego-rt1-vlan-534.hosteam.pl      	0.0%   0.9   2.3   0.9   3.7   1.6
qxl-gw.pix.net.pl                         	0.0%   0.5   0.7   0.5   0.8   0.1
91.194.188.26                             	0.0%   1.1   0.9   0.6   1.2   0.3
webapi.allegro.pl                         	0.0%   1.0   0.8   0.7   1.0   0.1

 

mamy praktycznie bezpośredni styk z nimi, więc zapewnienie łącza w tym kierunku nie stanowi żadnego problemu.

 

Oferta VPS powinna okazać się interesująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty i serwerów VPS PRO:

 

http://mzone-net.eu/...x.php?d=vps_pro

 

W najmniejszym pakiecie transfer do 1TB na miesiąc.

CPU 2Ghz, Gwarantowany RAM 2GB.

Łącze do 100 Mbps.

 

Ewentualnie któryś z niższych pakietów.

 

W przypadku pytań zapraszam na chat do konsultanta lub poprzez email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co wziąłem jakieś tanie badziewie z Allegro za 20zł/mc...

2GB ramu, przy czym ram nagle bez uruchamiania żadnego programu wzrasta z 500mb do 1500mb, co jest dosyć dziwnym zjawiskiem.. Ale do czego zmierzam.

Dostałem hasło roota zaraz po zakupie, ale nie działało - pisze do nich, a oni 'musi działać'.. 24h później zmienili hasło i w końcu załapało. Niedawno awaria - ponad 50h serwer offline. Teraz zaczęły się problemy z brakiem ramu - serwer wykrzacza się, a raczej jak jakimś sposobem (a ostatnio już zrestartowałem serwer i wyłączyłem wszystkie programy) serwer dochodzi do 2GB ramu i nie można nawet połączyć się przez SSH, a panelu administracyjnego do restartowania systemu nie ma...

 

Namierzyłem coś takiego jak: http://ipap.co

Mają tanie VPS'y, ale ciężko dostępne - rozchodzą się jak świeże bułęczki. I nawet za 25$/mc można mieć całkiem przyjemną maszynkę:

 

Core i7 980x or better

RAM (Guaranteed) 8GB

RAM(Burstable) 16GB

HDD 1000 GB

Monthly Traffic Unlimited*

Uplink 1000 Mbps

No. of IPs 2

Management Panel SolusVM

Server Location Germany , EU

 

Tylko pytanie: co to jest warte?

 

A może lepiej najtańszy dedyk z oferty ovh (Kimsufi 2G)?

 

Troszkę potestowałem i wiem już +- czego potrzebuję:

RAM minimum 2GB (4 mile widziane)

dysk minimum 30GB (z możliwością rozszerzenia)

Transfer - wyrażony w terabajtach, a najlepiej nielimitowany.

 

No i jak już mówiłem - cena to najważniejsze kryterium, ale zwiększam limit do 100zł/mc (brutto).

 

I prośba do osób, które chcą wstawić ofertę komercyjną: moje wymagania macie wypisane, więc nie wyskakujcie z ofertami za 500zł, albo za 50, ale z 512mb ramu i dyskiem 10GB. Jak by nie było to po prostu SPAM. Wiem czego chce i oczekuję ofert spełniających powyższe kryteria..

Niestety rozglądając się na rynku widzę, że moje wymagania spełnią tylko zagraniczne serwery :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

husky83, widzę, że na stronę masz jasno określony fajny pomysł...szkoda go zmarnować hostingiem z allegro, zresztą sam widzisz jak wyszło. Tam, jeśli oferta nie uwzględnia przedłużenia za większe pieniążki, nie ma co kupować nawet pod śmieci - bo te Ci 'wywiozą w kosmos' szybciej niż by się tego mógł ktoś spodziewać. Za 20zł z VPS to bym się przeraził, dlatego fajnie, że podniosłeś próg. Co ode mnie? Ja bym na Twoim miejscu rozważył http://vihost.pl. Serwer VPS4 z oferty VPS OPENVZ. Od razu Ci mówię, klientem tej firmy nie jestem i ciężko mi coś powiedzieć od siebie, ale patrząc na ich działalność i zadowolonych klientów, sam mam zamiar przenieść się do tej firmy. Na początek masz 2TB transferu i spory zapas mocy jeśli chodzi o RAM a Twoje wymagania. Rurka łącza 100/100 więc całkiem spokojnie w porównaniu do wspominanej 5. Nie chcę za nikogo ręczyć ale myślę, że zawsze się jakoś z administracją możesz dogadać. Jakby brakowało Ci dysku czy transferu - można dokupić (cennik na stronie oferty). To tak ode mnie. Jak znajdę dla Ciebie coś fajnego to się odezwę.

 

EDIT:

 

Zapomniałem zapytać... nie przeszkadza Ci VPS niezarządzany, prawda ? Bo jeśli przeszkadza, to moja oferta Ci się nie przyda.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem u nich VPS-NL 2, chodził raczej marnie, ale to przez ten ram (256/768) - stanowczo za mało ;-) Póki co admini tego z allegro troszkę poprawili - w końcu dorobili panel administracyjny. Narazie musi mi wystarczyć, przynajmniej spróbuję zoptymalizować serwer :) Ale od powiedzmy października chciałbym w końcu coś ambitnego... Ten co podałeś wydaje się być ok, chociaż zastanawiam się też, czy z kimś na spółkę nie wziąć dedyka z OVH - najtańszy niecałe 200zł/mc, pomijając tego na atomie za 80zł/mc.

Oczywiście sam wolę zarządzać swoim serwerem, przynajmniej wiem co się z nim dzieje (a i w portfelu zostaje kilka złotych więcej) :)

 

rozwiązania typu 'płatne za wykorzystany czas serwera' nie wchodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Transfer - nie mam pojęcia ile będzie mi potrzebne. Z pierwszych obliczeń wyszło, że 200GB/mc będzie potrzebne na samą obsługę pobierania danych z Allegro przez WebApi, bez uruchomionych stron www. Ale może się mylę, nie mam pojęcia. Macie jakieś doświadczenia w temacie WebApi?

Chyba najlepiej nielimitowany transfer, ale to już wysokie koszta...

 

Pojemność dysku:

10 GB na dobry początek, ale z możliwością bezbolesnego przejścia na większy rozmiar

 

 

Spojrz na nasza oferte nowa, dosyc duzo transferu i wiecej RAM'u.

 

Wiecej info: https://pvt.pl/cart.php?gid=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×