Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość thetox

łacze w domu 4mb/s

Polecane posty

Gość thetox

Usługodawca zwiększył mi łącze z 2mb/s na 4mb/s bo wysłałem wniosek o zwiększenie.

I jak można sprawdzić czy nie oszukuje? czy prędkość np pobierania nie jest zaniżana oszukiwana, mam teraz po zwiększeniu łącza ściąganie tak mniej nie więcej po 454kb/s

 

Wiem ze prędkość ściągania może też być różna bo zależy skąd co ściągamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz korzystać ze speedtesta, ale lepiej sobie pobrać plik np. z ftp.atman.pl i zobaczyć z jaką prędkością Ci pobiera. 4096kb/s (512 kB/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

No to leci tak jak pisałem tak mniej nie więcej po 454kb/s 5 kb/s w tą w czy w tamŧą skaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to leci tak jak pisałem tak mniej nie więcej po 454kb/s 5 kb/s w tą w czy w tamŧą skaczę

A pobierasz z ftp.atman.pl ?

Ja zawsze pobieram od nich, ewentualnie noc.gts.pl, noc.cdp.pl i ftp.tpnet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Tak ja odrazu po zwiększeniu łącza testowałem pobieranie z ftp.tpnet.pl

 

A wynik

speedtest.net

 

zrzutekranum.png

Naj więcej tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kogo masz neta, ale pierwszą rzeczą jest restart urządzenia dostępowego a następnie pobranie pliku testowego z serwera dostawcy (bo to dostawca może Ci zagwarantować) i zobaczyć z jaką prędkością się pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Takie jazdy to pewnie Neostrada. Aczkolwiek mogę się mylić.

 

Jeśli faktycznie posiadasz Neostradę, zadzwoń na błękitną linię i poproś o wyłączanie automatu sprawdzającego "spięcia" na liniach TP. Dokładnie chodzi mi o częstotliwość, brum i tętnienie sieci.

 

W przypadku innego dostawcy zrób to co napisał Tomek i będzie dobrze. :)

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługodawca zwiększył mi łącze z 2mb/s na 4mb/s bo wysłałem wniosek o zwiększenie.

I jak można sprawdzić czy nie oszukuje? czy prędkość np pobierania nie jest zaniżana oszukiwana, mam teraz po zwiększeniu łącza ściąganie tak mniej nie więcej po 454kb/s

 

Wiem ze prędkość ściągania może też być różna bo zależy skąd co ściągamy.

Tak w ogóle to podpisałeś z dostawcą umowę o świadczenie usługi z zastrzeżeniem gwarantowanego przesyłu ( CIR ) ?

Pytam w związku, iż wysnuwasz przypuszczenie, że ktokolwiek może Cię "oszukiwać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no nawet bez gwarancji powinien przy dobrej nitce pobierać z maxem...

Restart sprzętu i pobranie pliku z miejsca z dobrym dostępem, bo speedtest to jest lipa jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Sponsi, jedną sprawą jest to, że dobrej klasy łącze domowe powinno działać zgodnie z założeniami, jednakże wysnuwanie przypuszczeń, iż ktoś może kogoś oszukiwać jest swego rodzaju złym nawykiem, który wypadałoby prostować :-)

 

Co do tematu, w zasadzie wszystko zostało już napisane, kilka adresów FTP skąd możesz pobrać pliki testowe już masz, więc nie pozostaje nic innego jak... pobierać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Dzieckiem neo nie jestem bo u mnie neostrada nie ma zasięgu :D

Zwykły stały internet od elektrowni wodnej żarnowiec, na pewno coś wam to mówi miejscowość żarnowiec jest typowanym miejscem gdzie ma powstać atomówka :D

Modem i router to już dawno uruchomiłem ponownie, predkosc tak jak mówie z serwerw ftp chyba jest zawsze najlepsza wiec z kazdego ftp leci tak samo 454kb/s wczoraj raz na chwile to wskoczyło ponad 500kb/s przy ściąganiu, ale czy na prawdę tak pobierało to nie wiadomo bo pokazywać to sobie przecież może.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

predkosc tak jak mówie z serwerw ftp chyba jest zawsze najlepsza wiec z kazdego ftp leci tak samo 454kb/s wczoraj raz na chwile to wskoczyło ponad 500kb/s przy ściąganiu, ale czy na prawdę tak pobierało to nie wiadomo bo pokazywać to sobie przecież może.

To co pokazuje nie wzięło się z powietrza to zwykła matematyka ilość pobranych danych w określonej jednostce czasu daje taki wynik. Jak przypuszczasz, że program Ciebie oszukuje zapuść pobieranie jakiegoś pliku, następnie zmierz czas jaki upłynął aż do końca pobierania a potem podziel wielkość pliku przez czas odpowiednio przeliczając jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze - jakiego klienta ftp używasz?

Może takiego, dla którego kilobity na sekundę i kilobajty na sekundę (kb/s i kB/s) to jest to samo.

 

Bo użyteczne 454kB/s to by było w miarę bliskie czterem megabitom (bo dochodzą jeszcze jakieś tam ramki kontrolne sieci przesyłowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

nie ufam speedtest.net bo zawsze mi zawyża wyniki

to ciekawe bo mi zaniża i to strasznie ;) Pomijam fakt metodologii testu, ale odchyłki 50% to przesada ;) (akurat dzisiaj pokazał idealnie ale to rzadkość)

 

1336613683.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe bo mi zaniża i to strasznie ;) Pomijam fakt metodologii testu, ale odchyłki 50% to przesada ;) (akurat dzisiaj pokazał idealnie ale to rzadkość

U mnie przy 6mbit neostradzie potrafię mieć wynik 7,24, oczywiście nie zawsze ale czasami się tak zdarza. Jest to błąd, bo przy pobieraniu pliku z jakiegoś ftp wynik jest prawidłowy. Nie wiem z czego to wynika, no ale tak bywa.

ad.2 może Ci zaniżać, bo po stronie serwera często nie ma tyle wolnego łącza.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

1336664453.png

 

Neo 6MB... A co do pobierania to zwykle 700kb/s do 750kb/s ale czasami pociągnie i 900kb/s (ale momentami... takie przebłyski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilobitów czy kiloBajtów?...

Nauczcie się wreszcie rozróżniać, że wielkość tego B ma wielkie znaczenie w tym przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×