Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Salve

Witrualizacja

Polecane posty

Co wybrać od wirtualizacje serwerów? Xen, vmware, a może coś opartego na xen'ie jak np citrix.

Potrzebuje darmowego rozwiązania, które daje szybką możliwość tworzenia serwerów, zarządzania nimi oraz tworzenia backupu. Całość byłaby niekomercyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z XEN'a dzieląc sobie serwer dedykowany na moje własne potrzeby, ale moim zdaniem lepszym jednak rozwiązaniem jest wirtualizacja OpenVZ ponieważ jest wydajniejsza. Dlatego serdecznie polecam VMware.

Możesz też się zainteresować panelem HyperVM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz też się zainteresować panelem HyperVM

 

Ja natomiast polecę Ci panel OpenVZ Web Panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o KVM czytałem, że również jest bardzo wydajny. Zastanawiałem się nad Citrixem z racji, iż mają miłe w użytku programy do obsługi serwerów. Nie wiem jednak czy jest to jeszcze darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest odmiana XenServera w wersji darmowej, którą śmiało można używać produkcyjnie, jednakże posiada trochę ograniczeń, jednakże o tym więcej już na samej stronie Citrixa.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kvm-qemu? Z moich doświadczeń dawnych (jakiś rok temu?) bardzo mało stabilne.

Szczególnie, jeśli komuś się zachce na tym Windowsy stawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wprowadzeniem KVM lub XEN. Z teg co czytałem na openVZ nie ma możliwości kompilacji własnego jądra. Jeżeli chodzi o XEN'a to teraz dylemat Xen-PV czy Xen-HVM. Potrzebuję dużej stabilności, szybkości oraz możliwości instalowania różnych systemów z niestandardowymi jądrami.

 

Nie czuję się do końca w temacie z racji, iż to moje pierwsze spotkanie z własnym serwerem do wirtualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na możliwości instalowania różnych systemów to zostaje tylko jedno wyjście - Xen w wersji HVM, którego można de fakto nazwać po części KVMem, gdyż sporą rolę w wirtualizacji bierze tutaj qemu, co zresztą można zauważyć po odpaleniu serwera wirtualnego na liście procesów.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×