Skocz do zawartości
kawon

Nowe dedyki w kimsufi - co o nich sądzicie?

Polecane posty

Gość finlandia

Z tego co widze to zwiekszyli przestrzen dyskowa oraz transfer. Duzy plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP jedno stałe + 3 dodatkowe ip failover za free :) pozostało tak jak było :) maszyny są mocne, szczególnie 24G, no ale mam obawy co do dysku. Co o nim sądzicie?

Pojedynczy 2TB dysk jest ryzykowany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealne dla dzieciaków na serwery różnych gier, zabaw które nie wymagają wiele miejsca - za to wymagają sporej mocy obliczeniowej. Tutaj mamy cpu + ramu pod dostatkiem.

 

Raid jak ktoś robi backup i ma mało danych nie jest potrzebny. Pamiętajmy że w ofercie za darmo jest backup - 100GB.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

W tej samej cenie co stare i7-2t no wiadomo + koszt Instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

W ofercie 24G za cenę dawnego i7-2T jest 15TB Transferu gdzie było 3TB plus 24GB Ramu, procek ten sam został, zmienił się też NIC, opcja IPv6 dodana, Failover i RIPE też na plus. Swoją drogą teraz warto przejść z i7-2T na 24G :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Wszystko prawie się zgadza GrandBB, tylko...

ano właśnie to tylko... W i7-2T były 2 dyski i raid a tu kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Być może nie jest to napisane, więc trzeba się dowiedzieć na supporcie. W Poniedziałek do nich przedzwonię i dopytam ;) Ale jak znam OVH to zawsze wpisują na stronie to co oferują. Trzeba się najzwyczajniej w świecie dowiedzieć co z tymi dyskami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta,  a na dodatek tania:D Kusi aby kupic na testy:D Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od połowy czerwca będę mieć 24G, więc napisze jak się sprawuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Idealne dla dzieciaków na serwery różnych gier, zabaw które nie wymagają wiele miejsca - za to wymagają sporej mocy obliczeniowej. Tutaj mamy cpu + ramu pod dostatkiem.

 

Raid jak ktoś robi backup i ma mało danych nie jest potrzebny. Pamiętajmy że w ofercie za darmo jest backup - 100GB.

 

pozdrawiam

 

Jak byłeś dzieckiem to nie grałeś w gry? Taki serwer to dobre pod serwery gier, zgodze się ale nie każdego dzieciaka stać około 200 zł na serwer+2.50 instalacja (16G dlatego, że na tym 2G nie pociągnie praktycznie nic - procesor)

 

Jakoś od połowy czerwca będę mieć 24G, więc napisze jak się sprawuje :)

 

Napisać od razu jak się sprawuje? Co to za opinia... hmm..

"Super wszystko działa, 0 awarii..."

Po około poł roku powiesz nam jak będziesz chciał jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisać od razu jak się sprawuje? Co to za opinia... hmm..

"Super wszystko działa, 0 awarii..."

Po około poł roku powiesz nam jak będziesz chciał jak się sprawuje.

 

Naucz się czytać i interpretować, a nie najeżdżać na innych. Napisałem że napiszę jak się sprawuje i nie zaznaczyłem po jakim terminie więc się nie napinaj.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

16G ma jeden dysk ( odpowiedź z supportu) toteż 24G zapewne tez ma 1

 

2 Dyski po 1TB jest w 24G, dzwoniłem do OVH to mi powiedzieli ;)

 

Sam zmieniam i7-2t na 24G i uważam że warto się przesiąść. Na i7-2t przez pół roku nie miałem żadnych problemów, a serwer był monitorowany na bieżąco. Jeśli chodzi o macierze wówczas trzeba dopytać się supportu, no teraz już za późno na telefon bo prawie 18 dochodzi ale przedzwonię do nich jutro i zapytam o RAIDa.

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta ciekawa, być może kupię jeden lub dwa (skoro jeden dysk ;) ) 2G pod backup. Posiadam i7-2t i póki co odpukać ;) uptime już ponad 200 dni, być może wybiorę coś z nowej oferty OVH myślałem w szczególności o EG 2011 Best Of.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer nadaje się na gry / aplikacje wymagające dużą ilość ramu - tania i ciekawa oferta. Jednak ponownie jesteśmy dyskryminowani. Czemu OVH Francuzom daje brak limitów transferu, a Polacy mają 5TB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer nadaje się na gry / aplikacje wymagające dużą ilość ramu - tania i ciekawa oferta. Jednak ponownie jesteśmy dyskryminowani. Czemu OVH Francuzom daje brak limitów transferu, a Polacy mają 5TB ?

 

Widocznie dlatego, że oferta polska skierowana jest dla odbiorców Polskich, a więc OVH liczy sobie od razu odgórnie ( szacuje, że będzie to wykorzystane ) za tranzyt zagraniczny do Polski.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 Dyski po 1TB jest w 24G, dzwoniłem do OVH to mi powiedzieli ;)

 

Sam zmieniam i7-2t na 24G i uważam że warto się przesiąść. Na i7-2t przez pół roku nie miałem żadnych problemów, a serwer był monitorowany na bieżąco. Jeśli chodzi o macierze wówczas trzeba dopytać się supportu, no teraz już za późno na telefon bo prawie 18 dochodzi ale przedzwonię do nich jutro i zapytam o RAIDa.

 

Kolego, albo mnie, albo Ciebie robią w konia.. Oto email jaki otrzymałem od ovh:

beztytuuggb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

No ja niczego nie udowodnię bo to był telefon. Zapytam jeszcze przez maila, ale z moich wszystkich maila i pomocy do działu handlowego Pani Małgorzata Janik zna się na rzeczy. Najwidoczniej na słuchawce siedzi ktoś zupełnie inny i plecie głupoty. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

My też dzisiaj dostaliśmy info via e-mail, że nowe Kimsufi mają tylko 1 dysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum ovh.co.uk tez gdzies tam czytalem ze 1 dysk ma kazdy.

Pewnie maszynka byla by dobra na jakis backup ew minecraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem w piatek i zaplacilem juz tego samego dnia (kasa doszla) kimsufi z serii 24G czyli z 24gb ramu, niby mowia ze sie czeka 7dni, a myslicie, ze jest szansa aby dostac go na poczatku tygodnia za raz?

Edytowano przez poppe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×