Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
draker

Nieprawdziwe dane w domenie - co teraz?

Polecane posty

Witam,

 

Dopiero przy próbie transferu domeny .pl zorientowałem się, że podałem swoje nieprawdziwe dane, by zachować anonimowość. I teraz pytanie - co można zrobić, by to odkręcić? Cesję będzie trudno dokonać, bo nie podpiszę się jako nieistniejąca osoba, a akurat zależy mi na transferze domeny. Poza tym, co jeśli mój obecny rejestrator zapragnie zdjęcia dowodu osobistego? Szczerze mówiąc, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Proszę bez odpowiedzi typu, bym pomyślał przed rejestracją, bo więcej takiego błędu nie popełnię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób transfer np. do Biznes-Host.pl i tam zrobisz cesję z panelu, bez żadnych podpisów i papierów. Pare kliknięć w panelu i gotowe.

Nie mają żadnych lojalek czy coś, po 5 dniach będziesz mógł bez problemu przenieść domenę gdzie indziej.

Ja tak zrobiłem z jedną ze swoich domen po zakupie, nie chciało mi się wydawać pieniędzy na wysyłanie dokumentów w sprawie cesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności wykup w innej firmie na swoje PRAWIDŁOWE dane opcję na tą domenę.

Spowoduje to jakiś okres przerwy w dostępie do domeny ale wszystko będzie legalnie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety tamto odpada, bo właśnie nie mogę się narazić na przerwy...

 

Ale dzięki za informację Cyberix, własnie transferuję domenę i skontaktowałem sie z supportem w jednej sprawie, wiec moze ty mi zechcesz na to odpowiedzieć szybciej, np. na PW:

 

Pojawił mi się komunikat "Akcja wykonana pomyślnie! Trwa oczekiwanie na potwierdzenie linkiem aktywacyjnym." Szczerze mówiąc, cóż to jest za link, bo nie ma go na moim mailu, ani nigdzie indziej?

EDIT: rozwiązane, dzięki!

Edytowano przez draker (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy masz juz authinfo dla domeny?

 

Jezeli tak to mozesz przetransferowac domene i zmienic za jednym zamachem dane dysponenta domeny. Wiem, ze az, home i nazwa nie wymagaja aby transferowana domena byla zarejestrowana na te same dane, co w poprzedniej firmie.

 

Jezeli nie masz authinfo i u registrara nie masz go w panelu to sprobuj sie dogadac. np. wyslij podpisane oswiadczenie ze skanem dowodu, w ktorym napiszesz ze z uwagi na chec pozostania anonimowym podales bledne dane.

 

Swoja droga jezeli rejestrujesz domene .pl na osobe fizyczna to dane dysponenta domeny nie sa pokazywane w bazie whois, chyba ze sam sobie "odkryjesz" w panelu registrara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście miałem authinfo

 

Ale temat do zamknięcia - wszystko udało się w bizneshoście, cesja zrobiona, transfer też. Szkoda, że odnowienie jest dosyć drogie, ale wolę już nie kombinować zbytnio i zostanę raczej tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle że dostałem dostęp do panelu i stary wlaściciel mnie olał - chodzi o domene.com.pl a rejestratorem jest ovh.

Ktoś wie jak uzyskać taki kod authinfo u nich??

Bo w przypadku .pl-ki trzeba wysłać papierki, a jeśli chodzi o .com.pl nie moge nigdzie znaleśc informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×