Skocz do zawartości
juice99

Tania Kolokacja , w Polsce, najlepiej w Warszawie

Polecane posty

dokładnie i dało! czemu nikt nie potrafi zrobić drugiej takiej firmy?
Juz Ci chyba gdzies tu na to pytanie odpowiadalem, ale teraz znalesc nie moge wiec mozliwe, ze to bylo w innym temacie.

W takiej cenie po prostu nie mozna swiadczyc uslug na poziomie, a zakladanie firmy, ktora z zalozenia dziala slabo jest, krotko mowiac, kiepskie i chyba nikomu przyjemnosci nie sprawia.

 

dlaczego za granicą aż roi się w wyborze tanich hostingów,
Pewnie dlatego, ze maja tam o wiele tansze lacza? Poza tym spojrz sobie na mapy ogolnoswiatowych sieci i wyciagnij wnioski.

 

a na tym zadupiu powstaje ledwo jedna taka firma i nikt nie potrafi ich docenić ?
No bo co tu doceniac?

 

tylko sami narzekacze :) chociaż nie mają żadnych argumentów.
Nie? Poczytaj sobie chociazby o 'przejsciach' only.pl / etin.pl / maniak.pl z SD. Nie wiem dokladnie ilu klientow ta firma przez to stracila ale reputacji sobie na pewno szybko nie odbuduja...

 

idealna firma, żeby jacyś młodzi ludzie po studiach mogli zacząć swój nowy świeży projekt internetowy.
j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś słyszałem ze w Poznaniu ma być jakaś profesionalna serwerownia. Znając wielkopolan to bedzie bardzo dobre DC. Oby na zapowiadziach się nie skończyło. Proponuję zamknąć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio coś słyszałem ze w Poznaniu ma być jakaś profesionalna serwerownia. Znając wielkopolan to bedzie bardzo dobre DC. Oby na zapowiadziach się nie skończyło. Proponuję zamknąć temat.
Tyle tylko, ze to zupelnie inny przedzial cenowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie i dało! czemu nikt nie potrafi zrobić drugiej takiej firmy?

Potrafi, ale po co? Zeby caly czas sie slizgac na malym zysku? To juz chyba lepiej pojsc na cieply etacik (no chyba, ze sie nie ma wystarczajacej wiedzy).

dla ludzi bez dużej ilości kasy, lub ludzi którzy nie chcą się poniżać pracując dla kogoś i chcą rozpocząć swój własny projekt - nadal pozostaje to najlepsza oferta w Polsce.

A to na pewno. Sa tani ale za to nie maja najwyzszej jakosci (dyplomatycznie powiedziane).

Na postawienie serwera z jakims forum sa akurat. Na prowadzeniu biznesu, gdzie _kazdy_ przestoj powoduje straty finansowe to juz imho lepiej pomyslec i skorzystac z czegos bardziej stabilnego.

Konkurencyjnych ofert w Polsce na chwilę obecną nie ma, ale co do "padów" zasilania to jest to ogromny problem, który wręcz ośmiesza jakiekolwiek profesjonalne Data Center. Jak może dojść do sytuacji, że serwery nagle nie mają prądu? Przecież na tym cierpi sprzęt (często padają dyski twarde, a na nich ważne dane).

Otoz to. Sprzet dosc szybko moze dostac po tylku przy zanikach zasilania (ale z drugiej strony jak ktos stawia "serwer" na plycie asrocka to co on bedzie sie przejmowal padami zasilania...)

Ostatnio coś słyszałem ze w Poznaniu ma być jakaś profesionalna serwerownia. Znając wielkopolan to bedzie bardzo dobre DC. Oby na zapowiadziach się nie skończyło.

Beyond zapewnie. 700m2 bodajze. Dosc duze jak na warunki niewarszawskie :) Ale to ma byc konkurencja GTSu a nie SD...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taniej wyjdzie kolokacja w niemieckich serwerowniach i pingi będą niższe ... Dane przynajmniej nie będą szły okrężną drogą.
ida tak tylko do TP'sy - z chello mam 7ms :)

 

nie pokazał nawet w przybliżeniu konkurencyjnej oferty, a cały czas o to proszę
zachowujesz sie jak dzieciak

wyobraz sobie ze to pan kaziu przy ukrainskiej granicy sprzedaje PB98 za 1.99 za litr a ty chcesz taka sama oferte w wawie...

bylo powiedziane ze SD jedzie na mocnym oversellingu i na niskiej jakosci i ze nikt kto sie naprawde zna na tej branzy nie wchodzi w taki biznes - chyba proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida tak tylko do TP'sy - z chello mam 7ms :)

btw.

  3. pw-gw0-at2-0-2-10.core.nask.  0.0%	 1	7.3   7.3   7.3   7.3   0.0
 4. uw-rn-ge1-3-0-102.core.nask.  0.0%	 1	9.7   9.7   9.7   9.7   0.0
 5. war-b3-link.telia.net		 0.0%	 1   11.1  11.1  11.1  11.1   0.0
 6. war-b4-pos7-0-0.telia.net	 0.0%	 1   11.3  11.3  11.3  11.3   0.0
 7. ffm-bb2-link.telia.net		0.0%	 1   35.7  35.7  35.7  35.7   0.0
 8. ffm-b6-link.telia.net		 0.0%	 1   33.2  33.2  33.2  33.2   0.0
 9. ge-6-13.car2.Frankfurt1.Leve  0.0%	 1   31.8  31.8  31.8  31.8   0.0
10. ae-0-52.bbr2.Frankfurt1.Leve  0.0%	 1   33.7  33.7  33.7  33.7   0.0
11. so-3-1.car2.Warsaw1.Level3.n  0.0%	 1   57.9  57.9  57.9  57.9   0.0
12. 195.114.0.8				   0.0%	 1   36.0  36.0  36.0  36.0   0.0
13. serwerydedykowane.pl		  0.0%	 1   34.4  34.4  34.4  34.4   0.0

:)

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio coś słyszałem ze w Poznaniu ma być jakaś profesionalna serwerownia. Znając wielkopolan to bedzie bardzo dobre DC. Oby na zapowiadziach się nie skończyło. Proponuję zamknąć temat.

 

http://www.beyond.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nową osobą w tym gronie.

 

W chwili obecnej dość intensywnie poszukuje firmy gdzie mógłbym kolokować urządzenia.

 

Przeczytałem więc chyba wszystkie wypowiedzi budując sobie w ten sposób pewien wizerunek,

szczególnie "interesująca" wydaje się dyskusja dotycząca serwerydedykowane.pl.

/trochę strata czasu, ale może choć jedna firma zostanie dzięki temu ocalona przed wyborem tej pseudo oferty/

 

Mogę w tym temacie zabrać głos ponieważ mam tam jedną maszynę.

 

Prawda jest taka, że jakość usług świadczonych przez tą firmę jest poniżej jakiegokolwiek (mi znanego, w kontekście kolokacji) poziomu.

 

1) kwestia łączy, wiele było powiedziane w skrócie do TP kompletna porażka (nic nie wiem na temat dodatkowych opcji w stylu "hyper ultra mega traffic")

 

2) Pisze z domu i nie mogę ustalić dokładnej daty od kiedy jest ten serwer, ale bezpiecznie mogę powiedzieć że od 3 m-cy i w ciągu tego okresu co najmniej kilkanaście razy to urządzenie doświadczyło zaniku zasilania. To oczywiście jest kompletnie niedopuszczalne, po co pisać o ochronie fizycznej serwerowni, wysokich standardach ochrony ppoż itd, jak dane możemy utracić w tak głupi sposób.

 

Takie są fakty więc przestrzegam,

oczywiście z zastrzeżeniem że wszystko jest kwestią własnych potrzeb i pewnego kompromisu.

 

Natomiast należy wyraźnie (moim zdaniem) powiedzieć że to co jest tam oferowane to ani kolokacja ani serwery dedykowane, bo od tego typu usług wymaga się pewnych podstawowych (bezdyskusyjnych) cech. Takich jak np. ciągłość zasilania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam względną ciągłość zasilania ( w ciągu 4 miesięcy padło raz ), najniższe opłaty na rynku ( 1000GB za 150zł + 50zł za zwiększenie łącza z 10 do 100Mbps miesięcznie ), sporą dowolność w dobieraniu usług - nie działał rescue mode, to włączyli mi KVM o wiele taniej itp. itd. (przypomnę - KVM ma o wiele większę możliwości niż rescue mode)

 

za to mam raczej kiepski routing do tepsy (60ms z neo) i w sumie prawie kompletny brak supportu po godzinie 17tej

jest również dział marketingu tej firmy, który można nagrać i puszczać dzieciom do łóżek, zamiast bajek, bo tyle w nim prawdy...

 

ale to w sumie nieistotne przy takich cenach. za kilkunastokrotne braki w zasilaniu to bym ich powiesił

 

gdzie ty masz ten serwer? w Gdańsku czy w Warszawie ? mój w Warszawie stoi i naprawdę nie mam żadnych problemów. Sprawdzałeś zasilacz? temperatury dysków i procesora? czy aby na pewno to coś u Ciebie nie pada? chyba że potwierdzają te pady zasilania, ale to weź ich przyciśnij żeby Ci oddali kasę. Mi za mniejsze rzeczy proponowali o wiele korzystniejsze warunki a nie jestem dużym klientem.

 

Jakby mi padło zasilanie kilkanaście razy to bym do nich dzwonił 5 razy dziennie aż by mi dali miesiąc za darmo lub cokolwiek.

 

P.S. witamy na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam względną ciągłość zasilania ( w ciągu 4 miesięcy padło raz ), najniższe opłaty na rynku ...

 

Prawde mówiąc to ceny są za niskie

 

gdzie ty masz ten serwer? w Gdańsku czy w Warszawie ? ...

 

195.114..... - oni po początku IP określają w której to jest, szczerze nie pamiętam, przy jednym z wywodów mówili coś o trójmieście...

zapomniałem dodać /by nie komplikować/ to jest ich serwer, a do zaników zasilania się przyznawali, co też jest dość niefrasobliwe...

 

 

Jakby mi padło zasilanie kilkanaście razy to bym do nich dzwonił 5 razy dziennie aż by mi dali miesiąc za darmo lub cokolwiek.

 

A co z niezadowolonymi klientami, po co mi kolejny miesiąc ich niezadowolenia...

Gdy usługa nie odpowiada należy poszukać innego dostawcy, nie stać mnie na dawanie kolejnych szans, ja nigdy nie wiem /i nie chce tego weryfikować/ czy nasi klienci dadzą nam taką drugą i kolejną szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u nich kolokacje przez dosłownie jeden miesiąc... główne przyczyny ..zasilanie i zasilanie..

 

W ciągu miesiąca dokladnie 7 razy miałem przerwe w dzialalniu serwera (jedna trwala prawie 6h).. Poniewaz w tej cenie nie moge otrzymać nic w polsce.. przenioslem wtedy serwer do myloc.de (serwerownia FastIT.net).

 

Na chwile obecna posiadam tam juz 5 maszyn. i miałem tylko 1 przerwę okolo 3h jednej maszyny nad ranem. Zadzwoniono do mnie okolo 6:30 (z Niemiec), ze serwer sie wylaczyl (monitorowanie jest wliczone w cene kolokacji 24/7) i technik stwierdzil, ze padla plyta glowna i czy maja ją wymienic we wlasnym zakresie, czy chce ja im dostarczyc.

 

Koszty wieksze byly, niz bym kupil ja w Polsce, ale sprawe zalatwiono od reki, nie policzono za support technika, a myslalem ze policza. Place troche wiecej miesiecznie niz w serwerydedykowane, ale dostaje duzo lepsza jakosc, nawet patrzac na polaczenia do TP i dochodzi jeszcze nielimitowane łacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem u nich kolokacje przez dosłownie jeden miesiąc... główne przyczyny ..zasilanie i zasilanie..

 

W ciągu miesiąca dokladnie 7 razy miałem przerwe w dzialalniu serwera (jedna trwala prawie 6h).. Poniewaz w tej cenie nie moge otrzymać nic w polsce.. przenioslem wtedy serwer do myloc.de (serwerownia FastIT.net).

 

To jak działa Twój sprzęt jest zależne od Ciebie. Trzeba było w swoim zakresie dokupić upsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem gdzieś wcześniej, mam w SD dedyka od grudnia. Fakt, że nie prowadzę na nim żadnych usług komercyjnych, mam go tylko pod swoją pocztę :), ale coś niecoś mogę napisać. Dwa miesiące temu skończyły się problemy z zasilaniem - maszyna ma 60 dni uptime i nic się z nią nie dzieje. Faktem jest, że czasami w nocy nie działają urządzenia sieciowe - podobno przełączają je na nowe zasilanie - zobaczymy. Jeżeli chodzi o jakość łącza - pingi na poziomie 50-60ms. Raz na kilkanaście dni trafia się "korek" i nie da się na serwerze pracować. Tak było np wczoraj - od 20 do 4 rano miałem ~30% strat w TKTelekom.

Obsługa - hmm cała procedura uruchomienia serwera trwała 18 godzin! Wliczając w to noc. Dostałem maszynkę skonfigurowaną według moich zaleceń. Support - raz zgłoszenie ciągnęło się kilka dni, ale w końcu usunęli usterkę sieciową :) Dostałem za to odpowiedniego bonusa. Troszkę irytująca była jedna wymiana maili, ale można im wybaczyć.

Jak za taką cenę, jakość usług w moim przypadku jest bardzo dobra. Mogliby jeszcze trochę poprawić łącza. Ruch niech leci przez Level3, ale przynajmniej bez strat pakietów. No i skoro serwer stoi w Warszawie, to fajnie by było rozgłosić klasę przez WIX'a np do Astera :) Wtedy już byłbym super szczęśliwy.

Jak dla mnie - wypas :) I serwer pewnie będzie jeszcze długo tam stał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak działa Twój sprzęt jest zależne od Ciebie. Trzeba było w swoim zakresie dokupić upsa.

 

nie oplacalo juz mi się. Poza tym obsluga strasznie mnie denerwowala. Pytalem sie o blachostki, a odpowiadali mi z takim tonem jakbym ich prosil o darmowe skonfigurowanie serwera. Poprosilem ich tez o sprawdzenie hardware`u oczywiscie odplatnie, odpisali mi ze dopiero w poniedzialek (a byl piatek 14:00).

 

majkel a jakie masz pingi do tego fastnet (TP i UPC/aster)?

mozesz podac jkaies ip do testow?

 

40-43ms z DSL TP

36-38ms z Chello Gdansk

30ms z osiedlowki na GTS Energis w Gdansku

35ms u koncowego klienta Netii

 

tak jest całą dobę. i przede wszystkim 0% packet losow, na L3 tak jak cyberdusk zdarzaly sie kilkunasto procentowe straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majkel, mogłeś do mnie zagadać, zapewne prace przy Twojej maszynie nabrały by tempa;) Powiem Ci tylko, że inaczej traktuje się wielkich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja od kiedy obrobilem im 4 litery tu na forum jestem bardzo zadowolony z ich uslug :]

uptime 22 dni i nie policzyli mi za KVM ostatnio (normalnie piwko do przodu xD)

 

ale temat o kolokacji a nie o dedykach

 

majkel - mozesz podac jeszcze przyblizone ceny tak +- ?

nie znam niemieckiego i ( http://www.myloc.de/products-serverhousing.html ) sie jakos nie moge doszukac cen za 1U a szaf nie potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1he to inaczej 1u :) wiec maja ceny dokladne co do kolokacji 1 maszyny

 

ja kupowalem jeszcze jak nazywala sie firma fasthousing.de, wteyd mieli po 2u sprzedawane i cale szafy.

 

place (w sumie 5 serwerów) + jakies niecale 190 euro/m za nielimitowane lacze 10mbit i tak nie wykorzystuje w sumie, ale latwo sie z nimi dogadac co do lacza za mala doplatą

 

jesli chcialbys 1TB to licz jakies 69euro +10 euro za kazde nastepne 1U

 

Majkel, mogłeś do mnie zagadać, zapewne prace przy Twojej maszynie nabrały by tempa;) Powiem Ci tylko, że inaczej traktuje się wielkich klientów.

 

nie pomyslalem wtedy :) Zreszta nie zaluje, az taka roznica w pingu 20ms czy 40ms nie jest znaczaca.. :) a do neo lepsze nawet. Obsluga fachowa i 1 admin mowi w stopniu komunikatywnym po polsku, lecz zazwyczaj jest w godzinach porannych

 

A SD mieli zmieniac ten L3 na cos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80 EURO za 1U przy zużyciu 1TB to sporo.

 

poza tym, czy łącze jest wtedy 100Mbps czy 10 Mbps? dla mnie to ważne, bo mam skoki obciążenia łącz.

 

z resztą i tak odpada, w SD mam za niższą cenę serwer w normalnej obudowie - dzięki temu, dokładam sobie do niego co chcę i kupuję dosc tanie części, nie muszę się martwic o gabaryty itp. A obudowy rackowe są strasznie drogie w Polsce.

 

jak macie jakiś problem z SD to naciskajcie na nich, mi się udało sporo wynegocjowac.

 

firma moim zdaniem trzyma poziom, jak na ten segment rynku (tania kolokacja czy tanie dedyki)

 

dla przykładu - w server4you.de też miałem serwery i traktowali mnie o WIELE gorzej. natomiast oferty typu to co podał majkel nie można porównywac, bo jest o wiele droższa dla kogoś kto chce zużywac więcej niz minimum. (Poza tym niektóre konfiguracje po prostu nie wejdą do 1U ani nawet 2U)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juice, tania kolokacja . To przygotuj się, że od czerwca będziesz płacił za ilość mega bitów, nie za transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juice, tania kolokacja . To przygotuj się, że od czerwca będziesz płacił za ilość mega bitów, nie za transfer.

 

skąd wiesz?? nie strasz mnie. pytałem ich o to - twierdzą, że nie. że dla dla klientów którzy już mają takie warunki jak mają, zasad nie zmienią...

 

oczywiście mogą kłamac, ale skąd ta pewnosc ? i że akurat od czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juice raz juz taki numr wywineli ludziom z laczem premium :)

 

"80 EURO za 1U przy zużyciu 1TB to sporo." 100eu za nielimitowane 10gbit z opisywanymi pingami to raczej dobra oferta...

 

poza tym SD nie ma juz kolokacji w ofercie...

 

 

(a omawiana przez nas firma jest z niemiec a temat o polsce/wawie :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juice, zaufaj mi, za max 3 miesiące już się będziesz rozliczał od mega bitów:) A skąd wiem? Od głównego szefa, znajomego;) Osoby z którymi rozmawiasz przez telefon, na odczepnego mówią, że obecna umowa nie będzie zmieniana. Konsultanci telefoniczni nie są odpowiedzialni za zmiany, więc gwarancji Ci nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80 EURO za 1U przy zużyciu 1TB to sporo.

 

poza tym, czy łącze jest wtedy 100Mbps czy 10 Mbps? dla mnie to ważne, bo mam skoki obciążenia łącz.

 

z resztą i tak odpada, w SD mam za niższą cenę serwer w normalnej obudowie - dzięki temu, dokładam sobie do niego co chcę i kupuję dosc tanie części, nie muszę się martwic o gabaryty itp. A obudowy rackowe są strasznie drogie w Polsce.

 

juice cena za 1U moze jest i droga ale licz sie z tym ze kazde nastepne 1U bez dodatkowego łacza(czyli korzystaja z tego samego pakietu, lub wtyku) placi sie tylko 10 euro.. czyli praktycznie za 99euro masz nielimitowane lacze 10mbit i do tego mozesz wstawic np.: 10 maszyn po 1U za kolejne 100 euro, wiec nie jest to drogo.

 

poza tym za 199 euro masz juz 100mbit wtyk..

 

Jelsi bierzesz z limitem transferu to masz zawsze 100mbit wtyk, badz mozesz takze podlaczyc 1Gbit, jesli potrzebujesz.

 

 

Licz się z tym, że tam nie ma zadnych problemow z zasilaniem itp. Mozna oczywiscie wstawic wlasny UPS, ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×