Skocz do zawartości
juice99

Tania Kolokacja , w Polsce, najlepiej w Warszawie

Polecane posty

A może sam postawisz sobie kolokację? Na przykład w kiblu?

 

Kupujesz:

Zasilasz->650W (np. Tagan) << ok. 500 zł

Obudowę->Własna inwencja << ok. 500 zł

Dysk->750GB Segate << 1500 zł

Płyta->LGA775 << 800 zł

Procesor->Intel Core Duo Extreme (6800) @ ICDE 6 GHz << 4000 zł

Pamięć->4x2GB PDP Patriot << 16000zł

 

Chello łącze 12mbps (efektywne->ok. 1MB++) cena 299zł miech, bez limitów transferu

 

Suma: 23600 zł

 

+ opłata za prąd ok. 200 zł miech.

 

Wynik końcowy: 23300 zł << sprzęt

Opłaty: 500 zł za miech

 

Oczywiście jak masz już swój wymarzony sprzęt to płacisz tylko za neta i prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może sam postawisz sobie kolokację? Na przykład w kiblu?

 

Kupujesz:

Zasilasz->650W (np. Tagan) << ok. 500 zł

Obudowę->Własna inwencja << ok. 500 zł

Dysk->750GB Segate << 1500 zł

Płyta->LGA775 << 800 zł

Procesor->Intel Core Duo Extreme (6800) @ ICDE 6 GHz << 4000 zł

Pamięć->4x2GB PDP Patriot << 16000zł

 

Chello łącze 12mbps (efektywne->ok. 1MB++) cena 299zł miech, bez limitów transferu

 

Suma: 23600 zł

 

+ opłata za prąd ok. 200 zł miech.

 

Wynik końcowy: 23300 zł << sprzęt

Opłaty: 500 zł za miech

 

Oczywiście jak masz już swój wymarzony sprzęt to płacisz tylko za neta i prąd.

Żartujesz sobie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może sam postawisz sobie kolokację? Na przykład w kiblu?

 

Kupujesz:

Zasilasz->650W (np. Tagan) << ok. 500 zł

Obudowę->Własna inwencja << ok. 500 zł

Dysk->750GB Segate << 1500 zł

Płyta->LGA775 << 800 zł

Procesor->Intel Core Duo Extreme (6800) @ ICDE 6 GHz << 4000 zł

Pamięć->4x2GB PDP Patriot << 16000zł

 

Chello łącze 12mbps (efektywne->ok. 1MB++) cena 299zł miech, bez limitów transferu

 

Suma: 23600 zł

 

+ opłata za prąd ok. 200 zł miech.

 

Wynik końcowy: 23300 zł << sprzęt

Opłaty: 500 zł za miech

 

Oczywiście jak masz już swój wymarzony sprzęt to płacisz tylko za neta i prąd.

Kpisz? za 500zł miesięcznie można mieć już dobrą kolokacje z łączem operatorskim ,a nie na chello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy cokolwiek się zmieniło w tej kwestii?

 

to znaczy - czy jest jakaś tania kolokacja mniej więcej w cenach serwerydedykowane.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy cokolwiek się zmieniło w tej kwestii?

 

to znaczy - czy jest jakaś tania kolokacja mniej więcej w cenach serwerydedykowane.pl ?

Jest. Wystarczy dogadac sie z firma, ktora ma lacza w jakims celu ale nie ma w ofercie kolokacji (np. lokalna siec osiedlowa).

Ale powiedz lepiej ile chcesz placic (mniej wiecej) za jakie parametry lacza - wtedy dostaniesz informacje czy jest to realne w Twoim przypadku.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a korzystał ktoś może z www.hostingcenter.pl ?

Firma istnieje już prawie rok a nie mogę znaleźć opinii o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a korzystał ktoś może z www.hostingcenter.pl ?

Firma istnieje już prawie rok a nie mogę znaleźć opinii o nich

A patrzyles na ceny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zużywam jakieś 3TB miesięcznie, potrzebuję port 100Mbps.

 

do tej pory miałem za 84 euro miesięcznie, serwer dedykowany opteron 148, 3gb ram, 2x200 sata hdd itd. bez limitu transferu, na łączu które 70Mbps spokojnie wyciąga.

 

miałem możliwość właczenia serwera w rescue mode (system z płyty), remote reboot i tego typu rzeczy. To wszystko za 320zł/mies.

 

w server4you. wiem, że w Polsce takich warunków nigdzie nie dostanę - ale może chociaż trochę zbliżone? Oczywiście to był serwer dedykowany, a ja chcę kolokację, a więc:

 

w serwerydedykowane mam za 400zł/mies. 3TB ruchu, dodatkowo za 1U płacę 49zł no i za port 100Mbps też 49, czyli w sumie 500zł.

 

jakbym wstawił serwer z 2U to by wyszło 550zł. nie tak tragicznie

jest coś chociażby zbliżone cenowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbym wstawił serwer z 2U to by wyszło 550zł. nie tak tragicznie

jest coś chociażby zbliżone cenowo ?

Na polskich laczach? Chyba zartujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na polskich laczach? Chyba zartujesz :)

 

na jakichkolwiek.

 

poza tym serwerydedykowane to dają, więc dlaczego nie może i inna firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Proponuje zostać w s4y zresztą chyba to ja proponowałem te firmę :)

Niestety w Polsce warunki zbliżone do niemieckich nie zbliżają się w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym serwerydedykowane to dają, więc dlaczego nie może i inna firma?
Poczytaj sobie opinie o firmie, to sie dowiesz...

Poza tym co za sens kolokowac serwer w Polsce, skoro caly ruch i tak bedzie lecial przez Niemcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo mogę wstawić swoją maszynę a nie zrobioną przez dostawcę. nie dość że wybiorę sobie wydajniejsze komponenty, to jeszcze kupie o wiele więcej dysków niż dają normalnie w serwerach dedykowanych (bo tyle mi jest potrzebnych) itd. itp.

 

poza tym będę mógł zawsze przyjechać na miejsce i zobaczyć np. co jest na ekranie w trakcie padu maszyny (to by mi się ostatnio bardzo przydało). Z resztą serwerydedykowane chyba mają jakieś polskie łącza oprócz tepsowych za które trzeba płacić kupę kasy ?

 

server4you przycięło mi łacze tak, że mam 60% strat pakietów. odmawiają podania przyczyny, a ludzie z obsługi się śmieją jak im się mówi o adwokacie.

 

ogólnie, kradną pieniądze i jak tylko doczekam do końca umowy, osoba która mieszka w niemczech i to wszystko załatwiała, obiecała że pójdzie z tym do jakiegoś adwokata.

 

podejrzewam, że te 30-40Mbps w peak time za 84 euro im się nie opłacało i dlatego mnie przycieli. mimo wszystko to chamskie. zatem jak dla mnie - żadnych niemieckich firm więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym będę mógł zawsze przyjechać na miejsce i zobaczyć np. co jest na ekranie w trakcie padu maszyny (to by mi się ostatnio bardzo przydało).

Od tego jest KVMoverIP albo jakas zdalna konsola (w ramach np. Dellowskiego DRACa).

Z resztą serwerydedykowane chyba mają jakieś polskie łącza oprócz tepsowych za które trzeba płacić kupę kasy ?

Ruch do sieci TPSA pojdzie przez Frankfurt. Jak chcesz ruch po Polsce to doplacisz po 100zl od 1Mbita.

podejrzewam, że te 30-40Mbps w peak time za 84 euro im się nie opłacało i dlatego mnie przycieli. mimo wszystko to chamskie. zatem jak dla mnie - żadnych niemieckich firm więcej.

Superhost placi gdzies ok. 100 zl od 1Mbita ruchu (zagranicznego). PL-IX ma darmowy. Powiedzmy, ze gdzies tak na oko 60% ruchu pojdzie laczem zagranicznym (Tepsa + wlasciwy ruch zagraniczny) reszta pojdzie darmowym PL-IXem. Jezeli generujesz 3000GB ruchu to wychodzi gdzies srednio 17Mbit ruchu. I teraz rodzi sie pytanie - czy Superhost bedzie Cie chcial utrzymywac (i doplacac do Twojego serwera) czy tez podziekuje Ci po jakims czasie (tak jak server4you).

 

Wszystkie oferty (czy to hosting, czy serwery dedykowane) opieraja sie na zalozeniu, ze wiekszosc klientow nie wykorzysta parametrow ktore sa w ofercie. Ty jestes klientem, ktory do bolu je wykorzystuje - wiec musisz sie liczyc z tym, ze byc moze i inne firmy beda w Twoim przypadku zachowywaly sie tak jak server4you.

 

Jak chcesz miec spokoj to musisz zaplacic realne rynkowe stawki za lacze - a te ksztaltuja sie na poziomie ok. 100zl za ruch zagraniczny i ok. 150 zl za ruch z bezposrednim wpieciem do Tepsy.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz, że ceny które podają w serwerdedykowane- czyli 399zł za 3000GB to nieprawda ?

 

to bez sensu, po co by to umieszczali w cenniku, skoro mają też opcje 1000 GB i 1500GB ?

 

kto o zdrowych zmysłach wykupi 3000GB jeśli może wykupić 1500 , za mniejszą kasę, jeśli potrzebuje tylko 1500 ?

 

oferta typu 'do iluśtam GB' jest dobra, jeśli jest JEDYNA. i wtedy rzeczywiście usługodawca może zakładąć, że większośc klientów nie wykorzysta w większości łącza

 

ale jeśli dają rozliczenie w mniejszych dawkach, to wiadomo że większość klientów wybierze opcje która jest najbardziej zbliżona do ich faktycznego zużycia łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sugerujesz, że ceny które podają w serwerdedykowane- czyli 399zł za 3000GB to nieprawda ?

No jak maja to prawda. Ja podalem tylko srednie ceny lacz internetowych w Polsce. Widocznie licza na ludzi, ktorzy kupia wiecej a i tak nie wykorzystaja tego.

to bez sensu, po co by to umieszczali w cenniku, skoro mają też opcje 1000 GB i 1500GB ?

[ciach]

Pelna zgoda. Ale zwroc prosze uwage na to, ze przy 3000GB jest napisana wielkosc portu - 10Mbit. A na 10Mbitach troche trudno wygenerowac 3000GB ruchu ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zobacz na ofertę netdirect.de, mam konto od kilku miesiecy i jest pięknie. Łącze 100Mbps z limitem. Czyli praktycznie 70Mbps powinno wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelna zgoda. Ale zwroc prosze uwage na to, ze przy 3000GB jest napisana wielkosc portu - 10Mbit. A na 10Mbitach troche trudno wygenerowac 3000GB ruchu ;)

 

jasne, tylko że włączenie portu 100Mbps kosztuje zaledwie 49zł/mies. co oczywiście zamierzam uczynić, więc gdzie wtedy tkwi haczyk?

 

przy 100Mbps nie jest trudno wygenerować 3TB

 

a co do wykupywania z góry więcej to też bez sensu, bo rachunek się płaci po wykorzystaniu danego łącza a nie przed. wystarczy kupić 1000GB i jak się to przekroczy to dokupić.

 

ja nie mówię że w tej ofercie nie ma haczyka, po prostu go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, tylko że włączenie portu 100Mbps kosztuje zaledwie 49zł/mies. co oczywiście zamierzam uczynić, więc gdzie wtedy tkwi haczyk?

 

przy 100Mbps nie jest trudno wygenerować 3TB

 

a co do wykupywania z góry więcej to też bez sensu, bo rachunek się płaci po wykorzystaniu danego łącza a nie przed. wystarczy kupić 1000GB i jak się to przekroczy to dokupić.

 

ja nie mówię że w tej ofercie nie ma haczyka, po prostu go nie widzę.

 

odpusc sobie, chcesz ich zniszczyc? ;) daj im zyc ;)

 

jest imho bez sensu byc znienawidzonym klientem. Mialem taka sytuacje i wiem o czym pisze, jak uslugodawca musi doplacac do Ciebie zamiast zarabiac to nie jest przyjemny tylko opryskliwy, i mysli jak Cie zniechecic mozliwie jak najszybciej i analogicznie, gdy dajesz mu zarobic jest mily, pomocny i wdzieczny za dobrego klienta. Popatrz na ceny lacz, ktore Ci ertcap napisal i potraktuj to jako wzorzec ( mozesz jeszcze kilka procent lacze bez tpsa opuscic, ale z tpsa nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, tylko że włączenie portu 100Mbps kosztuje zaledwie 49zł/mies. co oczywiście zamierzam uczynić, więc gdzie wtedy tkwi haczyk?

Eh, mi nie chodzi, ze jest jakis haczyk.

Chcialem Ci tylko wytlumaczyc, ze bedziesz klientem nierentownym. Nie mowie, ze ktos Cie wyrzuci natychmiast (korzystaj, poki Superhost daje Ci taka oferte), napisalem tylko, zebys zdawal sobie sprawe, ze nie przynosisz firmie zysku i ktos Cie _moze_ znowu potraktowac tak jak w server4you. Ot, cala filozofia.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moze niech napisze do supportu zapytanie czy nie maja nic przeciwko temu?

albo chociaz w temacie o SD zada pytanie...

 

jak by nie lubili ludzi z duzym transferem to by nie dawali oferty na 3TB...

 

ps

Ruch do sieci TPSA pojdzie przez Frankfurt. Jak chcesz ruch po Polsce to doplacisz po 100zl od 1Mbita.
ale tylko do tpsa

np z upc mam ping 7ms ;) (tpsa pow. 200 :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytałem wielokrotnie i za każdym razem mówili że nie mają nic przeciwko. co więcej mogę kupić więcej niż 3TB - nawet mnie do tego zachęcali, bo to dla nich więcej kasy.

 

podobno w praktyce większość ruchu idzie przez pl-ix, stąd im się to może opłacać.

 

P.S. dzwonię dzisiaj do UOKiK spytać czy są jakieś plany na zmuszenie TPSA do dzielenia się łączami ;) zobaczymy co mi powiedzą. w końcu do rozdzielenia abonamentu i neostrady ich zmusili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytałem wielokrotnie i za każdym razem mówili że nie mają nic przeciwko. co więcej mogę kupić więcej niż 3TB - nawet mnie do tego zachęcali, bo to dla nich więcej kasy.

 

podobno w praktyce większość ruchu idzie przez pl-ix, stąd im się to może opłacać.

 

P.S. dzwonię dzisiaj do UOKiK spytać czy są jakieś plany na zmuszenie TPSA do dzielenia się łączami ;) zobaczymy co mi powiedzą. w końcu do rozdzielenia abonamentu i neostrady ich zmusili...

 

wiecej kasy, powiedzialbym moze minimalizacja straty ( zakladajac ze wzieli duze lacze),

PLIXem nie moze isc duzo skoro wiekszosc userow w PL to TPSA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×