Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Xder

HostPage.pl

Polecane posty

Dwa dni temu przeglądając jeden z portali zauważyłem banner reklamujący hosting www podążając za linkiem trafiłem na stronę hostpage.pl oczywiście dane firmy są podane:

 

Nazwa: FHU Dominik Kucharski

ul. Jaworowa 4 30-327 Kraków

NIP: 679-000-94-34

REGON: 120571209

 

Firma ta prowadzi działalność:

5520Z - OBIEKTY NOCLEGOWE TURYSTYCZNE I MIEJSCA KRÓTKOTRWAŁEGO ZAKWATEROWANIA

 

Postanowiłem więc wyszukać danych tej firmy w sieci i trafiłem na portal cms-szablony.pl który również sprzedaje usługi/produkty które ni jak mają się do rejestru.

W związku z czym mam pytanie w jaki sposób można się dowiedzieć czy faktycznie firma ta ma odpowiedni wpis w krs do prowadzenia hostingu www i tworzenia szablonów pod strony internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Przecież się zgadza

 

MIEJSCA KRÓTKOTRWAŁEGO ZAKWATEROWANIA

 

Może nikt tam nie zagościł an dłużej ;)

 

Nie masz się co przejmować, nie Twój problem czy ktoś dopełnia obowiązków informowania instytucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

W związku z czym mam pytanie w jaki sposób można się dowiedzieć czy faktycznie firma ta ma odpowiedni wpis w krs do prowadzenia hostingu www i tworzenia szablonów pod strony internetowe?

nie KRS a EDG, a dowiedzieć tego możesz się we właściwym dla DG organie wydającym zezwolenie. Popatrz czy nie mają ewidencji do sprawdzenia via www.

 

ps. widzę, że Kraków ma żenującą wyszukiwarkę, znajduje tylko podstawowe dane firmy czyli to co każdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież się zgadza

 

MIEJSCA KRÓTKOTRWAŁEGO ZAKWATEROWANIA

 

Może nikt tam nie zagościł an dłużej ;)

 

Nie masz się co przejmować, nie Twój problem czy ktoś dopełnia obowiązków informowania instytucji

 

Chodzi mi oto czy można prowadząc działalność typu: Obiekty noclegowe posiadać również hosting www, czy też może jest to poprostu omijanie płacenia podatów, wygląda na to że odane są podane na stronie aby się nikt nie czepiał - wcześniej ich nie było.

 

nie KRS a EDG, a dowiedzieć tego możesz się we właściwym dla DG organie wydającym zezwolenie. Popatrz czy nie mają ewidencji do sprawdzenia via www.

 

ps. widzę, że Kraków ma żenującą wyszukiwarkę, znajduje tylko podstawowe dane firmy czyli to co każdy wie.

 

Niestety nie znalazłem właśnie sposobu aby to sprawdzić przez www dlatego też napisałem na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Chodzi mi oto czy można prowadząc działalność typu: Obiekty noclegowe posiadać również hosting www, czy też może jest to poprostu omijanie płacenia podatów, wygląda na to że odane są podane na stronie aby się nikt nie czepiał - wcześniej ich nie było.

 

 

 

W ten sposób nie ominiesz podatków, taki przychód też musi być zgłoszony. To raczej bałagan, że ktoś nie poszedł i nie zgłosił zmian, tak naprawdę to formalność, działalność hostingowa nie jest koncesjonowana, także każda firma może ją prowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nie ominiesz podatków, taki przychód też musi być zgłoszony. To raczej bałagan, że ktoś nie poszedł i nie zgłosił zmian, tak naprawdę to formalność, działalność hostingowa nie jest koncesjonowana, także każda firma może ją prowadzić...

 

Chodzi mi oto że na stronie podane dane są dla "picu" dochód poprzez płatności sms wędruje na inne konto no i wtedy nie jest wykazywany. Mam wrażenie że poprostu sprawa własności marki hostpage i cms-szablony przez w/w firmę jest fikcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Chodzi mi oto że na stronie podane dane są dla "picu" dochód poprzez płatności sms wędruje na inne konto no i wtedy nie jest wykazywany. Mam wrażenie że poprostu sprawa własności marki hostpage i cms-szablony przez w/w firmę jest fikcją.

 

Możliwe

 

W jakim US pracujesz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe

W jakim US pracujesz? ;)

 

 

Nie pracuję w US lecz już widziałem po-prostu parę tego typu portali i zaczyna mnie zastanawiać ta sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto czy można prowadząc działalność typu: Obiekty noclegowe posiadać również hosting www

To, co siedzi w bazie REGON to wiodąca działalność.

Jeśli ktoś dopisał sobie do Ewidencji Działalności Gospodarczej także inne PKD, to problemu w teorii nie ma.

 

Ale w praktyce to kupowanie usług hostingowych od np. zakładu pogrzebowego [mimo, że inne pkd też mają dopisane] śmierdzi z daleka i aż prosi się o jakąś profilaktyczną kontrolę ;] szczególnie w jakichś instytucjach finansowanych z budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jest to jakiś nieletni chłopak mający rodziców z DG i 'pożyczył' sobie dane firmy, coby nie tracić na wiarygodności. Mnie osobiście nie przekonuje.

 

kissi, mam wrażenie, że Xder'owi chodzi bardziej o to, iż podane dane nie należą do osoby faktycznie zajmującej się hostingiem.

Nie chodzi więc o dopisek do dokumentów.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie chodzi mi o to :) tak samo ich portal cms-szablony mam wrażenie że dane są bo są ... A przelewy z płatności sms i tak idą na inne konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie firm to się mogę wypowiedzieć gdyż sam zakładałem w zeszłym roku.

 

To co widać na stronie GUSU to pokazywana jest jedynie WIODĄCA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA.

 

Kodów PKD które określają rodzaje działalności jest mase, jednakże coś musi być wpisane jako główne.

Jeżeli wyżej wymieniony Pan prowadzi działalność związaną z noclegami to wcale nie oznacza że nie może prowadzić sklepu spożywczego, wypożyczalni samochodów, sprzedaży na targu czy usług internetowych. Pytanie co dodatkowo jest zaznaczone. Generalnie otwierając działalność zaznacza się wszystko opórcz tego co wiąze sie automatycznie z VATEM ( jakieś doradzwo finansowe i coś tam).

 

Jeżeli początkowy interes ( np jak tutaj noclegi ) jest niepewny, ludzie sie zabezpieczają od razu gdyż każda zmiana w ewidencji kosztuje 50zł.

 

BTW. KRS dotyczy spółek. EDG dotyczy osób prywatnych prowadzących działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na bieżąco z takimi informacjami więc dobrze wiedzieć, niemniej jednak:

chodzi bardziej o to, iż podane dane nie należą do osoby faktycznie zajmującej się hostingiem.

Nie chodzi więc o dopisek do dokumentów.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to właściciel nie może sobie zatrudnić pracowników, którzy będą zajmowali się hostingiem i dać im pełnomocnictwo do podpisywania faktur? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie chodzi mi o to :) tak samo ich portal cms-szablony mam wrażenie że dane są bo są ... A przelewy z płatności sms i tak idą na inne konto

 

 

Nie ma możliwości aby płatności za smsy w jakiejkolwiek firmie która podpisuje umowę z serwisami dotpay, homepay itp szły na inne konto niż firmowe. Aby dokonywac zleceń wypłaty właściciel firmy ma obowiązek wystawienia faktury z numerem konta na kwotę zgromadzonych środków. To jest podstawą wypłaty i służy do rozliczania z Urzędem Skarbowym.Tak samo nie ma możliwości tego zatajenia gdyż opis wykonywanych usług na fakturze jest jasny i z góry narzucony przez dostawcę usług sms Premium na id kont. Więc wiadomo skąd dokąd idą wypłaty i za co, na jakie numery klienci wpłacają pieniądze i na jakich stronach widnieję możliwość zakupu usług.

Edytowano przez INactive (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm, nawiązywałem do tego fragmentu:

chodzi bardziej o to, iż podane dane nie należą do osoby faktycznie zajmującej się hostingiem.

Nie chodzi więc o dopisek do dokumentów.

 

Nie doczytałem jednak, że chodzi o tutaj o dane konta bankowego, także do tego moja wypowiedź nie pasuje. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi xdera znalazłem jeszcze coś na waszych forach na zamknięcie tematu i pełne zrozumienie zakładania działalności gospodarczych.

 

Pukawka.pl

 

Numer identyfikacyjny REGON: 192021527

Numer NIP: 9570675395

Nazwa: OPEN MAKERS MICHAŁ ŻUCHOWSKI

 

Kod i nazwa przeważającego rodzaju działalności wg PKD 2007: 6832Z - ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WYKONYWANE NA ZLECENIE

 

 

Luffa.pl

 

Numer identyfikacyjny REGON 090410200

Numer NIP 5540168935

Nazwa KLIMEK MAGDALENA

 

Kod i nazwa przeważającego rodzaju działalności wg PKD 2007 7911A - DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW TURYSTYCZNYCH

 

 

Myślę że temat wyczerpany i ze wszystko jasne :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×