Skocz do zawartości
Adam Car

szukam VPS, najchętniej lokalizacja PL

Polecane posty

hm... a konkretnie? ile tego testu? I czy gwarantujesz SLA w umowie? Poprzez gwarancję rozumiem, zapis o karach umownych za niedotrzymanie SLA w danym okresie na poziomie conajmniej dwukrotnego abonamentu za ten okres.

 

Test na 24 godziny. Istnieje możliwość podpisania umowy terminowej z gwarancją SLA i wyszczególnionymi karami w związku z niedotrzymaniem umowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę

 

Zresztą co to za obrażanie, sprzedają się tanio, więc co im za różnica, przecież nie będzi nikt ich usług porównywał do np KEI to bo inna liga. Porównuje ich w tej samej grupie, a więc w gronie firm świadczących tanie uslug. A, żę tanie usługi kojarzą mi sie jednoznacznie to cóż na to poradzę

 

 

 

Dziękuje "miodku" ;)

 

To, że brak Ci kultury na forum, wszyscy wiemy. Niestety Twoja wiedza z zakresu ekonomii i prowadzenia biznesu również pozostawia wiele do życzenia.

Postaram Ci się wyjaśnić jeden wątek, pewnie o tym nie wiedziałeś, lub po prostu udajesz że nie wiesz.

 

Niska cena produktu jest uzależniona od wielu czynników, nie można na to subiektywnie patrzeć tak jak to właśnie robisz Ty. Nie będę Ci robił referatu na temat ekonomii biznesu, pewnie nie ten poziom, ale dam Ci jeden przykład, który może da Ci coś do myślenia.

 

Masz dwie firmy, jedna w Polsce, druga na zachodzie, dajmy na to w UK (chyba najlepszy przykład bo akurat Mzone jest z UK). Wszystkie firmy mają inne ceny końcowe, również mają różne koszty utrzymania biznesu. Firma w Polsce płaci 900 złotych za ubezpieczenie, taka sama firma w UK płaci 150 złotych (NA 3 MIESIĄCE). To pozwala już zaoszczędzić wiele wiele pieniędzy, i obniżyć ceny. Co się dzieje kiedy firma obniży ceny? Każdy chce mieć taniej i ludzie płyną do danej firmy jak rzeka.

 

Rzeczą jasną jest, że każda cena musi mieć jakiś limit, musi balansować pomiędzy zyskiem, zapotrzebowaniem i kosztami produktu. Firmy na Allegro oferują dużo tańszy hosting niż firmy które działają na forum, jednak usługi firm z forum nie możesz porównać do usług oferowanych na Allegro względem jakości. Firmy z forum mają kilkuletnie doświadczenie i wiedzą jak obniżyć cenę aby mieć popyt i zysk.

 

Odnośnie Twoich sugestii na temat serwerów "no label", Te serwery są przeważnie zbudowane przez te komponenty, które spotykasz w markowych serwerach. Więc nie zawsze jest to gorsza jakość (znowu wracamy do tematu czynników i ceny), chyba już nikt nie pracuje na PIII.

 

Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Masz dwie firmy, jedna w Polsce, druga na zachodzie, dajmy na to w UK (chyba najlepszy przykład bo akurat Mzone jest z UK). Wszystkie firmy mają inne ceny końcowe, również mają różne koszty utrzymania biznesu. Firma w Polsce płaci 900 złotych za ubezpieczenie, taka sama firma w UK płaci 150 złotych (NA 3 MIESIĄCE). To pozwala już zaoszczędzić wiele wiele pieniędzy, i obniżyć ceny.

 

No ta, porównujesz ciągle jedno i to samo - zus, a koszty pracy, biura itp? W PL i tak są dużo niższe. Inna rzecz jest w tym że mała firma raczej koszty liczy w dziesiątkach tysięcy a nie setkach złotych

 

Jeżeli chcesz się porównywać z dziećmi z allegro to czemu nie, ale chyba nie o to chodzi.

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za opinie, bez większych testów się nie obejdzie.

 

Mój wybór padł na biznes-host.pl - ale po tygodniu zrezygnowałem ze względu na brak kompetencji a raczej niekompetencje administratorów.

Przejrzałem wiele ofert i tak się zastanawiam czy aby na pewno wszyscy wiedzą co piszą w swoich ofertach.

 

Przykładowo (zacząłem sprawdzać fakty po zakupie serwera, jak widać łatwowierny jestem):

 

http://biznes-host.pl/?s=klienci - sprawdziłem dwa pierwsze i co się okazuje?

Że biznes-host.pl przejął home.pl i jeszcze paru innych dostawców (bo skoro

piszę .

 

toyota.poznan.pl - hosting na home

wrocweb.com - hosting w apnet

 

 

Teraz zaczynam się zastanawiać ile IP jest potrzebnych do obsługi 1800 serwerów VPS - może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczynam się zastanawiać ile IP jest potrzebnych do obsługi 1800 serwerów VPS - może ktoś wie?

 

1800 na pewno wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zaczynam się zastanawiać ile IP jest potrzebnych do obsługi 1800 serwerów VPS - może ktoś wie?

To akurat jest proste, co najmniej 1800. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest proste, co najmniej 1800. :)

 

 

No chyba nie :) jak się ma 1800 VPS to warto mieć jakąś conajmniej jedną maszynę fizyczną z publicznym IP, więc śmiem twierdzić, że tych adresów ma się conajmniej 1801

 

no i tutaj powstaje zasadnicze pytanie numer 2. Czy ta super firma ma tyle IP?

 

 

Serwery są pod adresacją:

 

route: 91.203.221.0/24

descr: Network Communication Sp. z o.o.

origin: AS43470

mnt-by: ATMAN-MNT

mnt-by: MNT-NETWORK-COMMUNICATION

source: RIPE # Filtered

 

Nie wie ktoś ile IP jest w sieci 91.203.221.0/24 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak klikniesz sobie na origin: AS43470 z mojego ostatniego posta i policzysz liczbę IP dostępnych u ich operatora a następnie sprawdzić na stronie http://biznes-host.pl/?s=klienci pierwszych trzech klientów to zrozumiesz, że coś jest nie tak. No chyba, że ja nie kumam o co chodzi w internecie.

 

Bo: pierwszy klient na stronie z referencjami to toyota.poznan.pl, strona ma IP: 79.96.167.162 RIPE mowi, że:

inetnum: 79.96.128.0 - 79.96.255.255

netname: HOMEPL

descr: home.pl webhosting farm - static allocation

country: PL

admin-c: hNA8-RIPE

tech-c: hNA8-RIPE

status: ASSIGNED PA

mnt-by: HOMENET-MNT

source: RIPE # Filtered

 

 

a http://79.96.167.162/ UNDER CONSTRUCTION (Apnet sp. z o.o.)

 

Drugi klient: wrocweb.com [77.79.241.218]

 

inetnum: 77.79.241.192 - 77.79.241.223

netname: UnixStorm

descr: UnixStorm

descr: Dmowskiego 3c/5

descr: 59-400 Jawor

country: PL

admin-c: ATMA2-RIPE

admin-c: MG69921-RIPE

tech-c: MG69921-RIPE

tech-c: ATMA1-RIPE

status: ASSIGNED PA

mnt-by: ATMAN-MNT

source: RIPE # Filtered

 

 

i co ty na to?

 

Wiesz... ja wątpię, że wśród tych 1800 firm nie udalo się znaleźć 10 na stronę z referencjami. A pisanie, że ktoś zaufał i podawanie referencji w sytuacji gdzie hosting jest faktycznie świadczony przez innych to raczej nie jest poważne.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik21

ale po tygodniu zrezygnowałem ze względu na brak kompetencji a raczej niekompetencje administratorów.

 

Dalej

 

Nie wie ktoś ile IP jest w sieci 91.203.221.0/24 ?

 

Klient nie musi wiedzieć ile klasa C ma IP, jednakże gdy zarzuca się firmie brak kompetencji wypadałoby posiadać jako taką wiedzę

 

 

jak klikniesz sobie na origin: AS43470 z mojego ostatniego posta i policzysz liczbę IP dostępnych u ich operatora a następnie sprawdzić na stronie

 

Sprawdz też ich inne lokalizacje

 

Wiesz... ja wątpię, że wśród tych 1800 firm nie udalo się znaleźć 10 na stronę z referencjami. A pisanie, że ktoś zaufał i podawanie referencji w sytuacji gdzie hosting jest faktycznie świadczony przez innych to raczej nie jest poważne.

 

W którym miejscu piszą, że świadczą dla tych firm hosting? Ja widzę tylko że są to klienci, na co to musisz ich zapytać.

 

Coś Ci nie wyszło w kontakcie z tą firmą wieszasz teraz psy szukając dziury w całym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano to na to, że sprawdzasz adresację NcGroup a nie Biznes-Hosta :P

ale biznes-host korzysta z adresacji NC group

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej

 

 

 

Klient nie musi wiedzieć ile klasa C ma IP, jednakże gdy zarzuca się firmie brak kompetencji wypadałoby posiadać jako taką wiedzę

 

 

 

 

Sprawdz też ich inne lokalizacje

 

 

 

W którym miejscu piszą, że świadczą dla tych firm hosting? Ja widzę tylko że są to klienci, na co to musisz ich zapytać.

 

Coś Ci nie wyszło w kontakcie z tą firmą wieszasz teraz psy szukając dziury w całym?

 

1. Pytanie o liczbę hostów to było tylko i wyłącznie pytanie retoryczne. Wiem ile jest IP w klasie C.

 

2. Nie mogę sprawdzić innych lokalizacji, bo ich po prostu nie ma, wynika to z info na stronie: http://biznes-host.pl/?s=technologia-bh "Nasze wirtualne centrum obliczeniowe składa się z kilkudziesięciu serwerów dedykowanych kolokowanych w Polsce w serwerowni Network Communication"

 

3. Tutaj masz rację, nie ma informacji, że świadczą im hosting, może im żarówki wymieniają :)

 

4. Nie szukam dziury w całym, po prostu oceniam ich, mam do tego prawo.

 

5. Pracujesz u nich? Musiałes założyć konto po to aby ich bronić?

 

Ano to na to, że sprawdzasz adresację NcGroup a nie Biznes-Hosta :P

 

 

Sprawdzam adresację ich wyłącznego w Polsce dostawcy usług (tak wynika z danych na www), a oni nie mają swojego AS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik21

Nie mogę sprawdzić innych lokalizacji, bo ich po prostu nie ma, wynika to z info na stronie: http://biznes-host.p...=technologia-bh "Nasze wirtualne centrum obliczeniowe składa się z kilkudziesięciu serwerów dedykowanych kolokowanych w Polsce w serwerowni Network Communication"

 

 

Zapewniam cię, że są inne lokalizacje. Wszystkie firmy opisują na stronach całą swoją infrastrukturę oraz szczegółowe listy klientów... tak by tacy szperacze od razu mieli na tacy ;P

Edytowano przez Dominik21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię, że są inne lokalizacje. Wszystkie firmy opisują na stronach całą swoją infrastrukturę oraz szczegółowe listy klientów... tak by tacy szperacze od razu mieli na tacy ;P

 

Na stronie jest wyraźna informacja, że serwery stoją w serwerowni Network Communication i nie ma mowy o innych DC. Jeśli założymy, że firma uznała, że nie warto pochwalić się innymi DC bo nie są renomowane, to powstaje pytanie skąd Ty o tym wiesz?

 

Druga sprawa, skoro firma zajmuje sie hostingiem to dlaczego ich pierwszy na stronie referencyjnej klient ma hosting na home.pl? Dla mnie sprawa jest prosta, klient pewnie zrezygnował, a oni stwierdzili, że nie będą zdejmować referencji :) No ale oczywiście, mam prawo się mylić i klient ma hosting na home, a u nich korzysta z "innych usług" oczywiście ściśle tajnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik21

Na stronie ktora podajesz

 

Nasze wirtualne centrum obliczeniowe składa się z kilkudziesięciu serwerów dedykowanych kolokowanych w Polsce w serwerowni Network Communication oraz kilkunastu serwerom dzierżawionych w Hetzner (DE)

 

Okulary, czy raczej widzisz tylko to co chcesz zobaczyć?

 

Zresztą co ja będę dyskutował, ciebie i tak nic nie przekona, ja tylko chcę pokazać że to nie jest forum służące do atakowania firm, napisałeś swoje i nie troluj więcej...

 

W BH mam kilka vpsów, jestem u nich już ponad rok i trochę więcej mogę powiedzieć niż osoba, która po tygodniu stwierdziła że to nie to i teraz opisuje swoje "spostrzeżenia"

Edytowano przez Dominik21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ktora podajesz

 

 

 

Okulary, czy raczej widzisz tylko to co chcesz zobaczyć?

 

Zresztą co ja będę dyskutował, ciebie i tak nic nie przekona, ja tylko chcę pokazać że to nie jest forum służące do atakowania firm, napisałeś swoje i nie troluj więcej...

 

W BH mam kilka vpsów, jestem u nich już ponad rok i trochę więcej mogę powiedzieć niż osoba, która po tygodniu stwierdziła że to nie to i teraz opisuje swoje "spostrzeżenia"

 

 

Na stronie jest informacja:

Nasze wirtualne centrum obliczeniowe składa się z kilkudziesięciu serwerów dedykowanych kolokowanych w Polsce w serwerowni Network Communication oraz kilkunastu serwerom dzierżawionych w Hetzner (DE). Aktualnie wszystkie konta dla klientów z Polski są zakładane w Polskiej lokalizacji.

 

Strona biznes-host jest polskojęzyczna, wiec mało prawodopodobne jest to, że ma jakąś znaczną liczbę klientów spoza Polski więc się zastanawiam co jest hostowane w DE. Tym bardziej, że żadna ze stron znajdujących się na stronie referencyjniej nie jest hostowana w niemczech, a co gorsza niektóre są hostowane u konkurencji. Więc nie pisz mi, że troluję, bo mam prawo do wyrażania swojej opinii i do zastanawiania się nad faktyczym rozmiarem przedsiębiorstwa oferującego usługi w Polsce.

 

 

Na http://biznes-host.pl/firma/gwarancja_sla

Firma Biznes-Host.pl zobowiązuje się do utworzenia kopi bezpieczeństwa, w sposób umożliwiający odtworzenie stanu poczty lub serwera WWW z dnia poprzedzającego

 

 

 

Na http://biznes-host.pl/firma/regulamin

 

Operator nie gwarantuje poprawności posiadanych kopii bezpieczeństwa (wyjątkiem są usługi uregulowane odrębnymi umowami).

 

Najpierw się zobowiązują, później nie gwarantują. Dużymi literami w SLA gwarantują, w regulaminie się z tego wycofują. Sami sobie zaprzeczają :)

 

A moją opinię kieruje do tych, którzy są zainteresowani zakupem VPS, przedstawiam fakty i zestawiam je z danymi, które znalazłem w internecie (np. zastanawiam się dlaczego firma ma więcej VPS niż jest dostępnych IP u jego operatora i dlaczego firma na stronie referencyjnej podaje adresy stron hostowanych u konkurencji).

Edytowano przez Adam Car (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moją opinię kieruje do tych, którzy są zainteresowani zakupem VPS, przedstawiam fakty i zestawiam je z danymi, które znalazłem w internecie (np. zastanawiam się dlaczego firma ma więcej VPS niż jest dostępnych IP u jego operatora i dlaczego firma na stronie referencyjnej podaje adresy stron hostowanych u konkurencji).

Bo, jak już zostało wcześniej napisane, mają serwery w kilku lokalizacjach od kilku różnych operatorów.

Jest ncgroup, jest hetzner - to prezentowane na stronie.

Natomiast pisanie, że vps w DE musi być dla klientów obcojęzycznych świadczy tylko o twojej wybitnie nikłej znajomości tematu, w którym próbujesz dowalać się wszystkiego, do czego ci się wydaje, że nuż ci się uda :)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo, jak już zostało wcześniej napisane, mają serwery w kilku lokalizacjach od kilku różnych operatorów.

Jest ncgroup, jest hetzner - to prezentowane na stronie.

Natomiast pisanie, że vps w DE musi być dla klientów obcojęzycznych świadczy tylko o twojej wybitnie nikłej znajomości tematu, w którym próbujesz dowalać się wszystkiego, do czego ci się wydaje, że nuż ci się uda :)

 

Nie odwracaj kota ogonem, nigdy nie pisałem, że vps w DE jest dla klientów obcojęzycznych. To biznes-host na swojej stronie pisze, że dla klientów z Polski zakłada konta w PL.

 

Ja tylko twierdzę, że w ncgroup nie ma 1800 VPS z biznes-host.pl dodatkowo z http://biznes-host.pl/status/ wynika, że mają oni dwadzieścia pare maszyn w PL oraz 3 w DE, więc wychodzi ok. 90 VPS na jedną maszynę fizyczną, dodatkowo gdyby było 1800 IP dla BH to ncgroup musiałoby zwiększyć pule adresową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić bo nigdy nie skończy ;)

 

 

No fakt :) Poza tym nie ma sensu zamazywać obrazu firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik21

Chyba coś ci się pomyliło

 

zerknij w dział opinie o logout.pl i zobacz czy im zależy by mieć obraz na tym forum

 

ehh, dzieci myślą, że są wstanie coś zmienić pisaniem o kimś na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się pomyliło

 

zerknij w dział opinie o logout.pl i zobacz czy im zależy by mieć obraz na tym forum

 

ehh, dzieci myślą, że są wstanie coś zmienić pisaniem o kimś na forum...

 

 

Widzisz... ja mam prawo do pisania, nie każdy wie, że logout i Biznes-Host to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×