Skocz do zawartości
Adam Car

szukam VPS, najchętniej lokalizacja PL

Polecane posty

Szukam VPS, najchętniej lokalizacja PL, proszę o oferty.

Opcjonalnie DA oraz usługi administracyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet, pod jakie zastosowanie potrzebujesz serwer VPS?

 

Chciałbym na nim postawić hosting dla moich klientów, do usług, które oferuję daję gratis konta email oraz miejsce na www.

 

Budżet zależny od opcji, mam admina za 150 PLN miesięcznie, usługę kolokacji 140 PLN za 1U + cena serwera. Jeżeli wyjdzie taniej to chętnie z VPS skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

 

Budżet zależny od opcji, mam admina za 150 PLN miesięcznie, usługę kolokacji 140 PLN za 1U + cena serwera. Jeżeli wyjdzie taniej to chętnie z VPS skorzystam.

 

Za duży budżet - w tym momencie większość propozycji odpadnie - tutaj firmy specjalizują się w ofertach za 12 PLN - zgodnie z zasada malo płaci nie będzie robił dymu na forum jak się noga podwinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za duży budżet - w tym momencie większość propozycji odpadnie - tutaj firmy specjalizują się w ofertach za 12 PLN - zgodnie z zasada malo płaci nie będzie robił dymu na forum jak się noga podwinie ;)

 

 

to gdzie szukać? myślalem, że to forum od tego jest

 

Zajrzyj tutaj: http://netdc.pl/pokaz-vps/

 

Pozdrawiam

 

 

Zajrzałem, i http://netdc.pl/pokaz-serwerownia/

 

 

Posiadamy bezpośrednie styki operatorskie z:

 

- Multimedia Polska

- ATM S.A. - W trakcie wdrożenia

 

 

Więc macie jedno łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

to gdzie szukać? myślalem, że to forum od tego jest

 

No jest ale zauważysz, że tu sama budżetówka. Ty szukasz stabilnego i porządnego rozwiązania za kilkaset PLN. Takie oferty nie pojawiają sie na forach. Tak już jest że firmy zaczynają na forach, jak się dorobią wiedzy, doświadczenia i klientów to już ich tu nie ma. Stąd masz takie oferty jak budżetowe jak freecast, netdc i mzone, hitme itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz powaznie niektorych :>

Czy nie bedzie lepszy reseller dla Ciebie, no i tanszy? koniecznie W PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Nie bierz powaznie niektorych :>

Czy nie bedzie lepszy reseller dla Ciebie, no i tanszy? koniecznie W PL?

 

Nie wiem czy nie zauważyłeś, ze jedną z opcji jest dedykowany...

 

Nie każdy chce taniej, najtaniej itp niekórzy chcą dobrze.. i ich plany mogą uwzględniać inne rzeczy niż tylko "umieść stronę w sieci byle taniej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej miał to na myśli, że bardziej odpowiednim może się okazać serwer typu reseller a cena to sprawa drugorzędna.

 

Pozdrawiam

 

PS: Tak póki co mamy jedno łącze, ale dostępność na poziomie 99.9%. Zamiast się rozpisywać mogę zaoferować serwer testowy.

Edytowano przez NetDC.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kissi fajnie pojechałeś : ) racji trochę masz, ale jednak nie można aż tak uogólniać.

 

Mi się wydaje, że 150+150 to już jest dobra cena, choć za kolokację to może i nawet niska, jak zejdziesz niżej (chyba, że weźmiesz po prostu VPSa zarządzalnego za 200-250zł netto), to raczej jakość poleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zauważyłeś, ze jedną z opcji jest dedykowany...

 

Nie każdy chce taniej, najtaniej itp niekórzy chcą dobrze.. i ich plany mogą uwzględniać inne rzeczy niż tylko "umieść stronę w sieci byle taniej"

piszesz.

Nie wprowadzaj ludzi w blad, tanio nie znaczy zle. Po drugie wymieniles tylko kilka firm, robisz to celowo i swiadomie. Kazda z firm zaoferuje Ci odpowiedni serwer do Twoich funduszy. To ze na forum jest wiele ofert budzetowych wcale nie znaczy ze sa zle, poprostu takie jest zapotrzebowanie. Malo wiesz, duzo piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Nie wprowadzaj ludzi w blad, tanio nie znaczy zle.

 

Tak, dlatego

 

jazda trabantem nie jest zła

oręnżada za 0,79 PLN jest smaczna

wino za 4,5 nadaje się do obiadu

sprzęt "no name" jest wysokiej jakości

 

itp. itd. ;)

 

 

Wyceńcie się wyżej - będziecie mieli więcej kasy na rozwój i inwestycji i podniesiecie jakość. Nie będzie wtedy przekonywania głodnego, że jest syty (jak teraz, że sprzedajac tanio zapewnisz jakość)

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

racji trochę masz, ale jednak nie można aż tak uogólniać.

 

Możliwe, ale to co się robi to jakaś masakra, już się zaczynają vpsy za 14 PLN brutto, konkurują tylko ceną, klient nie zawsze jest świadomy, że to co kupuje to jest dalekie od VPSa

 

Takie psucie rynku, nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wyceńcie się wyżej - będziecie mieli więcej kasy na rozwój i inwestycji i podniesiecie jakość. Nie będzie wtedy przekonywania głodnego, że jest syty (jak teraz, że sprzedajac tanio zapewnisz jakość)" - kissi - to twoje słowa, mógłbyś przestać obrażać firmy na tym forum.

Nie zawsze to, co droższe jest lepsze.

Nie zawsze to, co tańsze jest gorsze.

 

P.S.A tak w ogóle to pisze się "oranżada", a nie "oręnżada" - chyba emocje Ciebie poniosły kissi.

Edytowano przez Majka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

mógłbyś przestać obrażać firmy na tym forum.

 

Nie mogę

 

Zresztą co to za obrażanie, sprzedają się tanio, więc co im za różnica, przecież nie będzi nikt ich usług porównywał do np KEI to bo inna liga. Porównuje ich w tej samej grupie, a więc w gronie firm świadczących tanie uslug. A, żę tanie usługi kojarzą mi sie jednoznacznie to cóż na to poradzę

 

P.S.A tak w ogóle to pisze się "oranżada", a nie "oręnżada" - chyba emocje Ciebie poniosły kissi.

 

Dziękuje "miodku" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego forum ostatnio nijak nie mogę "ogarnąć". Kiedyś płakaliście, że w Polsce taka drożyzna, że firmy z was zdzierają etc. Pamiętam jak kiedyś KTOŚ na każdym kroku rozpisywał się, że jak to jest, że firmy zagraniczne potrafią świadczyć dobre usługi za 2$ miesięcznie, a u nas trzeba dać za tą samą usługę ~30zł/miesięcznie. Teraz gdy firmy oferują tanie i przynajmniej dobre usługi zaczyna się przysłowiowe obracanie kota ogonem. Teraz jest "za tanio" i chcecie żeby było drożej. Ogólnie mówiąc wszystkim nie dogodzi, a hosting można podzielić na taką klasę kiepską, dobra i bardzo dobrą.

 

Proponuje również zastanowić się jakby wyglądał polski internet gdyby brakowało takich kont za ~50zł czy nawet 100zł rocznie? Jak wiadomo, nie każdy zaczyna od usługi za ~400zł/rok bo na początku jest to nie opłacalne. Teraz w naszym polskim necie mielibyśmy same strony firmowe lub takie które są mocno nastawione na zysk.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez crazyluki
Na prośbę wyedytowałem (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@webh ja tak pisałem? Na pewno nie pomyliłeś nicków? Wydaje mi się, że źle pamiętasz.

A może nie w tym kontekście? Może chodziło o łącza tepsy i jej monopol?

Ja od zawsze używałem dobrych usług, minimum na średnim pułapie cenowym. Zacząłem od civ.pl, które za 122zł dawało malutko w porównaniu do innych (rok 2000-2001 jakoś), potem Livenet przez chwilę, potem nazwa.pl przez chwilę, progreso.pl przez chwilę, potem tylko dobre rzeczy typu iq.pl, dhosting, KEI...

 

Być może chodzi o jakąś wypowiedź z bardzo dawna, gdy VPSy się prawie nikomu nie śniły, jedynym lepszym dostępem do internetu było SDI, a Ty na chleb mówiłeś "bep", a to wszystko działo się w ogóle w innym temacie : )

Proszę o zweryfikowanie wypowiedzi, bo dbam (mimo wszystko ; ) o swój image sieciowy, a tutaj wyszedłem totalnie odwrotnie do tego, jaki jestem. Z góry dziękuję.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam do skorzystania oferty Hostgame.pl, serwery VPS w jednych z lepszych data center, a ceny już od 12 zł.

 

PL – GDAŃSK, CIS -NEPHAX

 

OpenVZ 128

Gwarantowana Pamięć RAM – 128 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 1 GHz

Miejsce na dysku twardym – 25 GB

Transfer – 150 GB/mc

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 14 zł BRUTTO M-C

 

OpenVZ 384

Gwarantowana Pamięć RAM – 384 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 1.6 GHz

Miejsce na dysku twardym – 40 GB

Transfer – 300 GB/mc

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 25 zł BRUTTO M-C

 

OpenVZ 512

Gwarantowana Pamięć RAM – 512 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 2.0 GHz

Miejsce na dysku twardym – 50 GB

Transfer – 350 GB/mc

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 45 zł BRUTTO M-C

 

OpenVZ 1024

Gwarantowana Pamięć RAM – 1024 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 2.3 GHz

Miejsce na dysku twardym – 80 GB

Transfer – 600 GB/mc

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 75 zł BRUTTO M-C

 

OpenVZ 3096

Gwarantowana Pamięć RAM – 3096 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 2x 2.3 GHz

Miejsce na dysku twardym – 130 GB

Transfer – 900 GB/mc

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 145 zł BRUTTO M-C

 

PL – ŚWIDNICADATACENTER, DOLNY ŚLĄSK, ŚWIATŁOWÓD DIALOG

 

OpenVZ 512

Gwarantowana Pamięć RAM – 512 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 2.0 GHz

Miejsce na dysku twardym – 50 GB

Łącze – 5 mbit/s, symetryczne

Transfer – Bez limitu

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 70 zł BRUTTO M-C

 

OpenVZ 1024

Gwarantowana Pamięć RAM – 1024 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 2.3 GHz

Miejsce na dysku twardym – 80 GB

Łącze – 5 mbit/s, symetryczne

Transfer – Bez limitu

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 90 zł BRUTTO M-C

 

OpenVZ 3096

Gwarantowana Pamięć RAM – 3096 MB

Gwarantowana szybkość procesora – 2x 2.3 GHz

Miejsce na dysku twardym – 140 GB

Łącze – 8 mbit/s, symetryczne

Transfer – Brak limitu

Adresy IP – 1

Obsługa IPv6 : TAK

Cena: 160 zł BRUTTO M-C

 

Zapraszam, więcej informacji na http://hostgame.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Kolejny nie przeczytał tematu i wyskakuje ze swoją ofertą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie się pomyliłem, ale to nic nie zmienia, to co chciałem przekazać przekazałem :)..

 

 

PROSZĘ MODERATORA O USUNIĘCIE NICK-U SPONSIEGO Z MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej miał to na myśli, że bardziej odpowiednim może się okazać serwer typu reseller a cena to sprawa drugorzędna.

 

Pozdrawiam

 

PS: Tak póki co mamy jedno łącze, ale dostępność na poziomie 99.9%. Zamiast się rozpisywać mogę zaoferować serwer testowy.

 

 

hm... a konkretnie? ile tego testu? I czy gwarantujesz SLA w umowie? Poprzez gwarancję rozumiem, zapis o karach umownych za niedotrzymanie SLA w danym okresie na poziomie conajmniej dwukrotnego abonamentu za ten okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×