Skocz do zawartości
kafi

o PROŚBACH słów kilka...

Polecane posty

Długo zbierało mi się, zanim udało mi się przelać swoje myśli w formie posta.

Jest sobie taki oto punkt regulaminu:

§ 1.8 W dziale Prośby istnieje możliwość dodawania ofert reprezentowanej przez siebie firmy - tylko i wyłącznie, jeśli oferta jest w pełni zgodna z wymaganiami osoby poszukującej tj. oferuje zgodną z wymaganiami przestrzeń dyskową, transfer, bazy danych itp., oraz mieści się w przedstawionym zakresie cenowym. Użytkownik dodający ofertę reprezentowanej przez siebie firmy, zobowiązany jest do podania następujących informacji: nazwy pakietu (ew. adnotacja: oferta indywidualna/promocja), parametrów konta, linku do strony www, NIP, REGON oraz dane kontaktowe. Ponadto do postu należy dołączyć odnośnik do tematu poświęconego danej firmie na forum WebHostingTalk.pl. Posty bez którejkolwiek z powyższych danych będą usuwane!

No i cóż, spoglądamy do działu z prośbami, a tam... śmietnik.

Kilka przykładów:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/30134-wirtualny-tani/page__view__findpost__p__251562

Brak danych firmy, brak nazwy pakietu, brak linków do www.

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/30133-wirtualnyvps-serwer-za-granica-dla-ministrony/page__view__findpost__p__251561

Brak konkretnego pakietu, brak parametrów konta, brak danych firmy, brak danych kontaktowych.

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/30067-wirtualnyvps-wordpress/page__view__findpost__p__251449

Tu także typowy spam z regulaminem nic nie mający wspólnego.

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/30134-wirtualny-tani/page__view__findpost__p__251510

Tutaj już lepiej - prawie wzorowo - jest nazwa pakietu, są parametry, jest link, ale danych firmy nie ma.

 

Można by wymienić tych postów jeszcze wiele, bo tak szczerze mówiąc ciężko mi było znaleźć taki, który te wszystkie wymagania spełni.

Może więc warto przypomnieć co niektórym o tym, że to nie jest folwark ze słupami ogłoszeniowymi, na których odbywa się walka "a przykleję mojsze, a nuż ktoś przeczyta", no i wypadało by zacząć odpisywać konkretnie.

A tym bardziej szczególnie, jeśli dotyczy to składania ofert przez "przedstawiciela" firmy, której właściciel to moderator na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka drobna uwaga. Mzone nie jest zarejestrowane w Polsce tylko w UK, dlatego nie może podawać NIPu i REGONu, bo czegoś takiego tam nie mają. No ale danych kontaktowych brakło.

Tylko ja tak sobie myślę, że jeżeli firma jest znana na forum, to czy jest sens podawać wszystkie adresy, nipy itp.? Przecież tworzy się tasiemiec i pytanie po co? Wystarczyłyby parametry pakietu i link.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co na tym forum jest sygnaturka?

Moim zdaniem właśnie tam powinny znajdować się wszystkie niezbędne dane firmy + pojedynczy link do oferty.

 

Zaś w danym poście autor powinien przedstawiać swoją ofertę,

czyli dane pakietu, który odpowiada wymaganiom zainteresowanego.

Edytowano przez Shk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi ma rację, oferty powinny być bardziej dokładne opisane, sam się przyznaje z rozpędu czasami nie podam wszystkich informacji. Jednak dane firm nie muszą być chyba podawane, jeśli dana firma jest zarejestrowana na WHT. Te informacje są w profilu, o ile się nie mylę.

 

Katalog niestety to "martwa" część forum, wszyscy chcą opinii użytkowników z forum, bo ich zdaniem jest bardziej wiarygodne. Nie wiem czy w ogóle ktoś skorzystał z oferty katalogu, przydałby się jakiś licznik i statystyki oglądalności.

 

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby przygotowanie szablonu dla firm przez WHT, klikam i wpisuje dane pakietu, cenę i te pozostałe dane są wpisywane automatycznie. Przecież abonament nie jest tani, a firmy muszą wszystko ręcznie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by wymienić tych postów jeszcze wiele, bo tak szczerze mówiąc ciężko mi było znaleźć taki, który te wszystkie wymagania spełni.

[.....]

Może więc A tym bardziej szczególnie, jeśli dotyczy to składania ofert przez "przedstawiciela" firmy, której właściciel to moderator na tym forum :)

 

I całkiem przypakiem znalazłeś tylko posty Kacpra ;) Ah te zbiegi okoliczności :D

 

Kafi, oferty faktycznie mogłby być lepiej opisane. Ale myślę, że z tymi regonami to trochę przesada. Połowa postu będzie zwierała dane firmy, które są na stronie.

Działu z prośbami staram się nie ruszać bez wyraźnych raportów. Wyczyszcze tematy, a potem będę posądzany o stronniczość i działanie na szkodę konkurencji ;)

Ale możemy dla przykładu posprzątać parę ostatnich tematów. Zostana tylko posty osób nie związanych z żadną firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm może zrobimy wymóg.

 

Jeśli chcesz umieścić ofertę firmy w propozycji, musisz mieć konto firmowe przynajmniej bronze a więc tym samym mieć już profil firmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie wszystkich tych pozycji przy każdym poście to zaśmiecanie bazy danych forum. Trzeba to rozwiązać w inny sposób bo jeżeli to ma wyglądać tak jak jest opisane w regulaminie to nie będzie to wyglądało zbyt fajnie i na dodatek baza danych forum będzie strasznie szybko puchła... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kissi, webh.pl napisał to samo co ja, więc mu też postaw minusa ;)

 

webh, będzie puchła czy nie, ale to jest faktycznie niepotrzebne w poście z ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Kissi, webh.pl napisał to samo co ja, więc mu też postaw minusa ;)

 

Nie mam tyle "mocy" ;)

 

webh, będzie puchła czy nie, ale to jest faktycznie niepotrzebne w poście z ofertą.

 

Myślę, że problem "puchnięcia" bazy przeszedłby w jakimś hobbistycznym forum trzymanym na darmowym hostingu, ale nie powinien mieć zastosowania w komercyjnym serwisie tej klasy ;)

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I całkiem przypakiem znalazłeś tylko posty Kacpra ;) Ah te zbiegi okoliczności :D

Cóż, nie wiedziałem, że MZone ma na imię Kacper, ale to w sumie logiczne odwracać kota ogonem swojego pracownika i robić z niego biedną ofiarę niedobrego pana Kafiego, który się na pewno uwziął :)

 

Działu z prośbami staram się nie ruszać bez wyraźnych raportów. Wyczyszcze tematy, a potem będę posądzany o stronniczość i działanie na szkodę konkurencji ;)

Jeśli będą lądować ot tak sobie w koszu, to tak. Ale jeśli będzie w nich adnotacja:

usunięto przez XYZ z powodu złamania reg. par. 1.8 to raczej problemu być nie powinno.

 

Połowa postu będzie zwierała dane firmy, które są na stronie.

Dane firmy będą zajmować jakieś trzy linijki posta. A pozwolą w prosty sposób pokazać, kto tak naprawdę za tym stoi.

A jeśli rozwiązywać to przez konto firmowe, to cóż, można i w ten sposób.

Ale najpierw to trzeba by precyzyjnie zdefiniować, co to jest FIRMA.

Czy np. (tu już wybitnie personalnie) Sys-Com, czy też może wszystkie podmarki tworzone przez Sys-Com (CastPol.pl, Pro-Serwer.com i inne) to FIRMY osobne.

 

Na koniec drogi Miłoszu - na stronie reklamowanej przez Kolopika pełnych danych firmy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puchnięcie bazy może nie jest wielkim problemem technicznym, ale po co śmiecić?

Rozwiązanie zaproponowane przez Tomka jest idealne - oferta od firm z profilami firmowymi, do których każdy ma łatwy dostęp na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprawa jest nieaktualna ?

 

1. http://www.webhostingtalk.pl/topic/35278-tani-vps-pod-serwer-hlds/page__pid__296903#entry296903

2. http://www.webhostingtalk.pl/topic/35298-hosting-po-joomle/

3. http://www.webhostingtalk.pl/topic/35226-vps-tani-z-wysokim-uptime/

 

Są to 3 tematy z brzegu. Już nie chce mi się wklejać, jeśli macie ochotę to zapraszam do działu "Prośby".

 

Teraz nikomu to nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy pomysł. Jest sygnatura dodać osobne pole taką pod sygnaturę. Dostępną tylko dla osób, które wykupią abonament i dam będą dane firmy umieszczone. Mniej w bazie danych zajmie, ponieważ będzie to tylko raz wpisane w panelu użytkownika. A wyświetlać będzie się pod każdym postem w odpowiednich działach albo wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o rozwiązanie tylko o to, że mieliście pretensje do mnie, a teraz dzieje się tak od kilku miesięcy i nikt tego nie widzi :)

Nawet sugestia Tomasza jak widać się nie przyjęła, ponieważ są tutaj firmy, które reklamują się nie mając konta firmowego na WHT.

No cóż, są równi i równiejsi, chyba nie tylko ja to widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

święta prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma się profilu firmowego, to należy podać dane firmy. Zaczniemy to przestrzegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przeszkadza, wczoraj napisałem PM do jednego użytkownika, który nagminnie wklejał tylko link do firmy bez oferty żeby się dostosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, z tego co mi Milosz pisal to teraz to obowiązek, więc albo dane firmy albo dowidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie mamy w ofercie atomów ale szef kupił kilka niedawno dla sprawdzenia , dlatego odesłałem na BOK, by ustalic co i jak.

Ale ok, następnym razem podam pełną specyfikacje. Chcial na szybko więc odeslałem do źródła.

 

Tak czepiając sie to Kamil i Rafał tez powinni przedstawić oferte i dane firmy ,a tego nie zrobili smile.png

 

Sugerowałbym najpierw zrobienie tematu i informacji co ma być w ofercie, a dopiero wymagać.

Obecnie i tak ludzie pisza w roznych działach, nie tylko w dziale "prośby" , więc ograniczanie do konkretnego dzialu nie ma sensu.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czepiając sie to Kamil i Rafał tez powinni przedstawić oferte i dane firmy ,a tego nie zrobili smile.png

 

Zostałem wywołany (chyba :-) ). Z tego co zrozumiałem po tym wątku nie muszę wklejać danych firmy w swoich postach ze względu na fakt posiadania konta firmowego.

 

 

Pozdrawiam (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferty składamy z kont o profilu FIRMOWYM. Prosiłem kilku użytkowników o zmianę profilu, jednak żadnej odpowiedzi. Oferty umieszczanie z profili prywatnych będą usuwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×