Skocz do zawartości

Polecane posty

Od jakiegoś czasu korzystam z VPSa w firmie Hitme. Trzeba przyznać, że serwer śmiga aż miło, dotychczas żadnego reboota spowodowanego przez nich nie było. Bywały problemy z dostępem do serwera (całkiem niedawno, tłumaczone DDoSem na jednego klienta) ale ogólnie długie nie były.

 

Tematem nie do przejścia jest niestety support, miło było przed opłatą, odpowiedzi od razu (a była 2 w nocy), teraz trzeba zazwyczaj czekać po kilka dni, aczkolwiek przyznać należy, że na ticket krytyczny odpowiedź była od razu (aczkolwiek pewnie dlatego, że ktoś był online z powodu właśnie zgłaszanej awarii).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo, bardzo długo korzystałem z usług HM. Pod względem wydajności serwerów, ich dostępności działało aż miło, nawet lepiej.

 

Serwery w Gdańsku - dla mnie bajka. Do VPSa osobne konto pod backup pomimo wydajnego i bezpiecznego systemu RAID.

Może i jest to młoda firma która często jeszcze raczkuje, ale na prawdę mają swój pomysł na ten kawałek chleba i skrzętnie dążą do tego, żeby zaoferować klientom wysoki standard i bardzo dobrą wydajność.

 

Maszyny nie przeciążone, jak tylko coś się działo od razu reagowali z prędkością światła. Nie przypominam sobie rebootu bez wcześniejszego powiadomienia mailem.

 

 

Mają jeden problem, support który praktycznie prawie nie istnieje, tak można zadzwonić ale i tak trzeba maila wysłać. To chyba nie o to chodzi, żeby zawracać komuś głowę co rusz dzwoniąc do niego.

 

Takie moje zdanie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy macie z tym kontaktem e-mail ale ja nie mogłem nigdy od nich się doczekać odpowiedzi tylko gdy na telefon się kontaktowałem to coś z tego było.

Najlepiej było wtedy gdy złożyłem wymówienie usługi odpisali w ciągu 10 min...

 

Warto zrozumieć iż są to tylko ludzie :), przy dużej ilości zgłoszeń telefon jest najszybszą formą. Klejdo przed zakupem hostingu warto sprawdzić czasy odpowiedzi firm wysyłając wiadomości co parę dni. Mamy wolny rynek więc zawsze można przejść do konkurencji :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają jeden problem, support który praktycznie prawie nie istnieje, tak można zadzwonić ale i tak trzeba maila wysłać. To chyba nie o to chodzi, żeby zawracać komuś głowę co rusz dzwoniąc do niego.

 

Dokładnie. Aczkolwiek kontaktu telefonicznego jeszcze nie próbowałem. W razie krytycznych awarii pewnie się kończyć będzie na smsie bądź telefonie gdyż panel ticketów idzie w dół razem z całą siecią.

 

Warto zrozumieć iż są to tylko ludzie :), przy dużej ilości zgłoszeń telefon jest najszybszą formą. Klejdo przed zakupem hostingu warto sprawdzić czasy odpowiedzi firm wysyłając wiadomości co parę dni. Mamy wolny rynek więc zawsze można przejść do konkurencji :)

 

Niby tak, ale po to właśnie jest system ticketów aby te zgłoszenia usprawnić. Zawsze można klientowi odpisać, że się szuka przyczyny problemu itd a nie siedzieć cicho bo to chyba denerwuje najbardziej. Co do testowania przed zakupem to czasy są rekordowe - tak jak wspominałem, odpowiedzi nawet o 2 w nocy czego w ogóle wtedy nie oczekiwałem, zostawiłem maila coby ktoś odpowiedział na niego następnego dnia, a tu proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zauważyłem, że jest u nich spora różnica w podejściu do klienta, który zostawia u nich 50zł/m-c a 550 zł/m-c.

Całkiem inne jest ich podejście, jednak nie powinno to dziwić.

 

Nie dziwi, ale nie uznałbym tego za poprawną kolej rzeczy jeśli ten drugi ma przykładowo odpowiedź po 1 dniu a pierwszy 1 tygodniu. To tak nie powinno działać. Więcej może wymagać ten co ma support premium - wiadomo, pomocy w konfiguracji, szybszych odpowiedzi itd - ale cała reszta powinna mieć support o również jakimś znośnym czasie reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli czyjeś usługi nie wymagają dużego serwera to nie znaczy że nie ma dochodowego biznesu. Przez stracony czas np. przy awarii może stracić również kilku ważnych klientów i sporo pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czyjeś usługi nie wymagają dużego serwera to nie znaczy że nie ma dochodowego biznesu. Przez stracony czas np. przy awarii może stracić również kilku ważnych klientów i sporo pieniędzy...

 

Dlatego w regulaminie mają zastrzeżone bodajże, że za to nie ponoszą odpowiedzialności. Nie mniej jednak dzielenie klientów na lepszych co płacą więcej i gorszych co płacą mniej jest ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli drozsi klienci placa za lepszy support to jest jak najbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli drozsi klienci placa za lepszy support to jest jak najbardziej ok

 

Wtedy mogą od tego supportu oczekiwać, że np jak czegoś nie umieją to zrobią za nich itd. Ci co płacą mniej wcale tego nie wymagają (ja uważam, że jak ktoś kupuje VPS'a to już trochę wiedzy powinien mieć), ale na rzeczy wymagające interwencji administratora serwera również w miarę szybko powinni dostawać odpowiedź, nie tydzień później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przydałby się temat wydzielony odnośnie dyskusji o supportach :D hehe :)

 

Nie no masz rację że wypada chociaż odpisać że ktoś coś robi w tym kierunku ale w przypadku braków personelu tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ma być dział na tema opinii a zrobiliście z tego śmietnik, dlaczego nikt tego nie pilnuje?

 

Support jest wydzielony na osobnej infrastrukturze, jest umieszczony w chmurze tak jak cała nasza poczta dlatego w przypadku każdej awarii support jest dostępny i spokojnie można pisać maile i odpisujemy, a panel zgłoszeniowy tylko pośredniczy w komunikacji.

 

Support pracuje u nas 24/7 obsługujemy obecnie już bardzo dużo osób prywatnych, małych i dużych firm, instytucji nie tylko w zakresie serwerów vps ale również dedykowanych, outsourcingu. Logiczne jest to, że jeżeli ktoś płaci za dodatkowy support premium otrzymuje pomoc z naszej strony zgodnie z tym poziomem pomocy.

 

Męczące staje się odpisywanie na zarzuty i w rzeczywistości niepokryte faktami nam przewinienia. Dodatkowo dużo osób wypowiadających się tutaj piszę, że napisało zgłoszenie. Tylko jak my mamy pomóc kiedy w zgłoszeniu brakuje dużo informacji bądź opisu co się dzieje z czym się ma problem.

 

Cieszymy się, że korzystacie z naszych usług dlatego też na koniec zapraszam zainteresowanych i tych wątpiących w nas na testy serwerów vps w chmurze. Mamy do rozdania 100pakietów po 512MB zainteresowanych zapraszam mail Bok[małpa]hitme.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się temat wydzielony odnośnie dyskusji o supportach :D hehe :)

 

Właśnie chyba "się wydzielił"

 

Panowie to ma być dział na tema opinii a zrobiliście z tego śmietnik, dlaczego nikt tego nie pilnuje?

 

Support jest wydzielony na osobnej infrastrukturze, jest umieszczony w chmurze tak jak cała nasza poczta dlatego w przypadku każdej awarii support jest dostępny i spokojnie można pisać maile i odpisujemy, a panel zgłoszeniowy tylko pośredniczy w komunikacji.

 

Teoretycznie tak jest, ale ta zmiana chyba nie została naniesiona na serwery DNS, albowiem:

 

;; QUESTION SECTION:
;hitme.net.pl.              	IN  	A

;; ANSWER SECTION:
hitme.net.pl.   		11997   IN  	A   	188.116.4.104

;; QUESTION SECTION:
;hitme.net.pl.              	IN  	MX

;; ANSWER SECTION:
hitme.net.pl.   		13994   IN  	MX  	10 mail.hitme.net.pl.

;; QUESTION SECTION:
;mail.hitme.net.pl. 			IN  	A

;; ANSWER SECTION:
mail.hitme.net.pl.  	13991   IN  	A   	188.116.4.104

 

Mamy takie samo IP dla poczty jak dla strony głównej do której podczas awarii sieci nie docierają pakiety (ginie ping) i jest tak samo nie osiągalna jak reszta sieci.

 

Support pracuje u nas 24/7 obsługujemy obecnie już bardzo dużo osób prywatnych, małych i dużych firm, instytucji nie tylko w zakresie serwerów vps ale również dedykowanych, outsourcingu. Logiczne jest to, że jeżeli ktoś płaci za dodatkowy support premium otrzymuje pomoc z naszej strony zgodnie z tym poziomem pomocy.

 

Myślę, że większość z nas wypowiadających się w tym temacie to rozumie, tak samo jest zadowolona z serwerów ale nie zupełnie z supportu. Zgadzam się z tym, że jak ktoś płaci za support premium to ma wyższy poziom pomocy, może prosić o więcej itd, ale jakiś podstawowy chyba posiadają wszyscy ;)

 

Dziwi mnie tylko, że jak na support pracujący 24/7 to nigdy nie jest zauważalne aby był on online, czy to na stronie głównej czy w panelu zarządzania VPSem.

Edytowano przez Kubofonista (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czepiacie się supportu logiczne przecież ze usek kowalski płacący przysłowiowo 30 - 50 zł /m-c może liczyć na pomoc od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. No chyba że pomocy technicznej się nudzi to i w nocy odpiszą:D Jednak płatny support zmienia postać rzeczy. Przykładowo Jan Kowalski SP w zoo ma więcej kasy więc stać go na opłacenie Suport Premium za dodatkowe 300zł. m-c. Wtedy nawet dostawca ma więcej kasy aby postawić w firmie człowieka który odpowiada w nocy na emaile i budzi admina w przypadku awarii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Pana Marka można "złapać" na supporcie w godzinach pracy biura, ale na większość maili odpisuje po godzinie 23. Wczoraj tak do wpół do 4 rozmawialiśmy.

 

No to nie dziwię się, czemu nie obsługuje innych zgłoszeń skoro jeden klient może go męczyć do 4 rano ;)

 

Swoją drogą powinni wprowadzić limit np 3 zgłoszeń na tydzień, wówczas unikneli by bzdurnych pytań od klientów, którzy bok traktują jako swoiste centrum e-lerningowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EH24

Firma dobra jest, ale support tutaj to masakra.

I wspomnę czyjś fragment:

 

Płacę 50zł - traktują mnie jak psa

Płacę 550zł - traktują mnie jak papieża, jak króla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma dobra jest, ale support tutaj to masakra.

I wspomnę czyjś fragment:

 

Płacę 50zł - traktują mnie jak psa

Płacę 550zł - traktują mnie jak papieża, jak króla!

 

50zł to stawka początkującego administratora/programisty (pamiętać proszę o podatkach, zusie etc).

Ile chcesz za to godzin w ciągu roku na supporcie?

Zakładając nawet, że hosting dostajesz gratis. I 10 minut wykorzystałeś podczas założenia konta/pytania o założenie konta.

I jaki chcesz czas reakcji za 50zł?

 

Ps: Z tym porównaniem troszkę przegiąłeś.. Więc: Jak dla mnie radość psa który wita mnie po powrocie do domu jest warta więcej niż 50zł rocznie.. ;) Za 50 zł to, no, nie wiem. Ale coś bez radości emocji i szacunku.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak za 50zł masz inne firmy, z podobnymi serwerami, ale lepszym supportem. Osobiście przeniosłem się z Hm do Ionicu gdzie support był praktycznie cały czas gdy pisałem z problemami dot mojego VPS. Jadnak później przeniosłem się do jeszcze innej firmy, gdzie support jest na GG (mi to w ogóle nie przeszkadza), choć przez stronę i mail też jest, online praktycznie cały czas, już o 7 ich widziałem, a jak schodziłem z kompa o 1 w nocy tez byli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Firma startuje z cloudem, zobaczymy jak wtedy będą reagować, zapewne spodziewają się znacznego przypływu gotówki, ale co z supportem jak zwiększy się liczba klientów?

 

Ten support nie działał od początku powstania hitme i zapewne nic tego nie zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×