Skocz do zawartości
Nidils

Maskowanie IP serwera

Polecane posty

Witam, mam swój serwer i chciałbym podając klientowi IP, żeby nie mógł on sprawdzić skąd ja biorę ten serwer. Czy jest taka możliwość?

Edytowano przez Nidils (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Zalezy o co ci chodzi.

 

Jezeli masz np. dedykowane IP, czyli takie ktory uslugodawca (hosting.pl) nie uzywa dla swojej domeny (np. hosting.pl ma ip 1.1.1.1 a ty masz 1.5.9.5) wiec osoba ktora bd chciala np. zobaczyc skad te ip to bd mogla zobaczyc kraj oraz operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy powazny dostawca serwerow ma wlasna adresacje i jest wpisanyw RIPE na tej adresacji, jezeli adresacja z ktorej kozysta jest przypisana do operatora a nie do niego to nie nalezy go traktowac powaznie tylko unikac jak sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Kazdy powazny dostawca serwerow ma wlasna adresacje i jest wpisanyw RIPE na tej adresacji, jezeli adresacja z ktorej kozysta jest przypisana do operatora a nie do niego to nie nalezy go traktowac powaznie tylko unikac jak sie da

 

eeee, bez przesady

 

kupujesz dedyka w hetzner za 49 euro + pulę IP za 15 euro i już masz własny wpis w RIPE

 

Nie jest to bynajmniej oznaką "poważnej" firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wyrazilem sie jasno, przez wlasne IP rozumiem wlasne PI albo PA od RIPE, wlasne a nie oddane przez kogos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No tak ale gdy się bierze jakiegoś VPSa czy resellera może być ciężko o taką usługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeee, bez przesady

 

kupujesz dedyka w hetzner za 49 euro + pulę IP za 15 euro i już masz własny wpis w RIPE

 

Nie jest to bynajmniej oznaką "poważnej" firmy

 

A ja nie mógłbym sobie takiej puli IP kupić i podpiąć pod serwer, żeby w RIPE pisało coś ode mnie zamiast danych mojego usługodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz AS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×