Skocz do zawartości
lexom

Zmiana hostingu w cenie 100 - 200 zł

Polecane posty

Witam.

Mam dylemat z hostingiem. Do tej pory korzystam z usług megiTeam, teraz kończy mi się okres abonamentu. Przedłużenie na następny rok to jakieś 240 zł. Według mnie trochę drogo, tym bardziej że nie trzymam tam cudów. Zastanawiam się nad zmianą na coś tańszego, vipserv lub rootnode. Myślałem również nad wykupieniem VPS w budgetvps, za 12zł miesięcznie. Tutaj jest problem z konfiguracją.

 

Głównie zależy mi na PHP, Python, Shell, gcc, git, svn.

Co myślicie o powyższych propozycjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

megiteam to dobra opcja, zastanów się czy dla takej ceny rocznie warto tak posępić?

 

a jak warto to zostaje Ci zabawa z własnym VPS. Jak masz wiedze i linuksowe zacięcie to niepowiem, fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rootnode ok, tyle że pamiętaj, że póki co mają serwer www na nginx, chyba że coś sie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od tego czego potrzebujesz. Długo wybierałem hosting dla firmy i ostatecznie padło na VIPServ(link z refem).

 

Powodem była m.in. cena, ale to nie jedyne kryterium. Mają ciekawy panel. Sam hosting wydaje mi się mniej stabilny od megiteam i jest bardziej nakierowany na testy, development itp. niż na stabilne utrzymywanie usługi z wymaganym np. Pythonem. Jeśli po prostu hostujesz aplikację to lepszym wyborem będzie megiteam, ale jeśli chcesz ją rozwijać to wybrałbym VIPServ.

 

Bardzo szybko można dodać SVN, GIT, Mercurial, Bazaar. Równie szybko postawisz sobie trac/redmine(polecam:)) i kilka znanych aplikacji (m.in. django).

 

Sporo opcji w przypadku PHP - długi czas oferowali PHP 6, ale zrezygnowali. Za to można dodawać kilka php.ini i dla każdej domeny uruchamiać inny config. Sam config i wersję PHP można bardzo szybko zmieniać.

 

Najlepiej chyba zrobisz biorąc konto testowe i sprawdzając czy Ci będzie pasować wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy, które rozważasz (no poza rootnode - to chyba stowarzyszenie) notują wysokie oceny wśród użytkowników. Megiteam wyróżnia własna, nie oparta o jakieś ciężkie panele infrastruktura. PHP odpala się poprzez Apache i Nginx. Niestety, jak chcesz coś tam zrobić musisz choć odrobinę znać się na takich rzeczach. W Vipserv masz również autorski panel, stylizowany na stare skiny Cpanel. Tam wszystko zakładasz z poziomu panelu.

 

Edyta: Rootnode jest jednak firmą, przepraszam :) A Miłoszowi dziękuję za cynk :)

Edytowano przez Tomick (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×