Skocz do zawartości
hicky

Zakład produkcyjny a sklep internetowy

Polecane posty

Witajcie,

mam pewien pomysł, rodzice prowadzą zakład 'Elementy wystroju łazienek' i teraz tak.

Co sądzicie na temat sklepu internetowego przy zakładzie produkcyjnym(oczywiście średnie ceny). Towar jest wstawiany jest do sklepów na terenie Polski, więc czy potencjalny sklep internetowy może mieć jakąś sprzedaż. I jakie mogą być tego ZA i PRZECIW.

 

Narazie 'zakład' obejmuje kilka miast a tak to potencjalni klienci mogli z całej Polski kupować .

 

Więc jeżeli ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie.. Odnośnie skryptu pod sklep to mam autorski lekko przerobić grafikę i treść .

 

Sklep ograniczałby się do 25 produktów, czy jest wogóle sens zawracać sobie tym głowę, Dopisywanie PKD itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto.

 

Nie warto.

 

Sam przekalkuj.

 

Wiesz, dla mnie to jest prawie 0 roboty . Lecz chciałbym poznać zdanie/opinie ludzi którzy przez to przeszli, o ile wql tutaj tacy istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens jak najbardziej, chociaż ważniejsze może być dotarcie do klienta w inny sposób niż w normalnym kanale:

 

W internecie możesz lepiej zaprezentować produkty niż zrobi to sieć dystrybucyjna i pomóc klientowi jeżeli ma problem, lepsze zdjęcia, podanie wymiarów i rysunków technicznych, aktualniejszy katalog, fajne zdjęcia i propozycje aranżacji, kontakt z klientem, w końcu pozyskanie nowych punktów do dystrybucji, ogólnie można traktować taki sklep jako inwestycje w wizerunek marki/produktów a nie tylko kolejne miejsce dystrybucji

 

Większa marża dla ciebie (nie możesz jednak konkurować z punktami dystrybucyjnymi trzeba odpowiednio manewrować albo prowadzić osobną działalność, w sumie to oczywiste ale warto pamiętać)

 

Masz pewność że wszystko jest pokazane tak jakbyś chciał, nie ma przekłamań itd

 

Możesz połączyć serwis ze sklepem w jeden moduł i elektronicznie obsługiwać część spraw przez co zwiększysz zadowolenie klientów

 

Kolejna cegiełka w budowaniu wizerunku firmy/marki

 

Minusy

Na początku trochę papierków i inwestycja w sam sklep

Nie można odpuszczać, trzeba dbać o klientów w necie negatywne opinie pojawiają się 100 razy szybciej niż normalnie i mają dużo większy zasięg więc trzeba uważać bo można też sporo stracić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do papierków to musiałbym poczytać co oprócz dopisania PKD jeszcze tam trzeba, gdzieś tam po znajomych co mają DG słyszałem że jeżeli jest obrót do 20 tys. to nie trzeba mieć kasy fiskalnej. Jak to z tym bywa ? Co do systemu sklepu to posiadam system sklepu i witryny po moim krzaku hostingowym, znajomy pisał. Małe przeróbki .<br>

Edytowano przez hicky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zmieniając obecną stronę w coś profesjonalnego i dokładając do tego obsługę klienta na pewno nie stracisz. Co najwyżej możesz nic nie zyskać, decyzja jak zawsze jest twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do papierków to musiałbym poczytać co oprócz dopisania PKD jeszcze tam trzeba, gdzieś tam po znajomych co mają DG słyszałem że jeżeli jest obrót do 20 tys. to nie trzeba mieć kasy fiskalnej.

A nie lepiej to podpiąć pod firmę rodziców i wystawiać faktury VAT imienne osobą prywatnym i przyjmować wpłaty tylko przelewem i wtedy kasa fiskalna niepotrzebna.

 

W takim wypadku i to łatwiejsze jest potem do księgowania gdy ktoś zwróci towar bo wystawiasz tylko korektę a przypadku paragonów gdy stuknie już kolejny miesiąc jest już jakiś problem.

Dopytaj o szczegóły np. księgowość firmy rodziców.

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej to podpiąć pod firmę rodziców i wystawiać faktury VAT imienne osobą prywatnym i przyjmować wpłaty tylko przelewem i wtedy kasa fiskalna niepotrzebna.

 

W takim wypadku i to łatwiejsze jest potem do księgowania gdy ktoś zwróci towar bo wystawiasz tylko korektę a przypadku paragonów gdy stuknie już kolejny miesiąc jest już jakiś problem.

Dopytaj o szczegóły np. księgowość firmy rodziców.

 

Właśnie o tym myślałem, aby wpiąć to w firmę rodziców. Muszę Ojcu przygotować Za i Przeciw do soboty i mu przedstawić jak z Dragon' den :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Jest sens. Możesz osiągnąć większy współczynnik obrotu.

Jeżeli masz określony budżet na ten projekt, nie czekaj i zleć go firmie/osobie.

 

Nie zapomnij również o reklamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto! Sklep internetowy to najniższy koszt uruchomienia dużego kanału dystrybucji. To mniej-więcej tak jakbyś otwierał nowy sklep (punkt handlowy), tylko duuuużo niższym kosztem.

 

Koszty tego typu przedsięwzięcia zamkną się realnie w okolicach 4000zł. A swoją ofertę możesz prezentować bardzo szerokiemu gronu odbiorców.

 

Dodatkowo spora część Waszych obecnych klientów może przejść do zamówień elektronicznych bo te będą dla nich wygodniejsze (zakładając, że zachowają swój cennik). A to także ułatwi Wam obsługę zamówień - bo docelowo można z tego zrobić jedną, scentralizowaną bazę zamówień w firmie. Nic się plącze, nie chowa, nie gubi. Wszystko jest w jednym miejscu. Wygodnie, a co najważniejsze - pozytywnie wpływające na efektywność pracy.

 

PS: @rufik - to co jest współczynnik obrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Poprzez sprzedaż w internecie trafiacie do większego grona ludzi, którzy mogą być waszymi potencjalnymi klientami. Dodatkowo jest to spora reklama.

 

Prócz tego jeżeli ceny w sklepie internetowym by były niższe nawet o kilka groszy to zachęci to sporo ludzi do składania zamówień drogą elektroniczną.

 

Koszta uruchomienia takiego sklepu będą w granicach od 1000 PLN do 2500 PLN. Zależy to od wielu czynników. Czy skrypt autorski (wtedy może wyjść więcej niż te 2500), czy dobry grafik itd. Możesz znaleźć chętnych co za 500 PLN ci taki sklep wykonają ale nie liczyłbym w takim przypadku na wiele.

 

Dodatkowo poza samym skryptem sklepu wraz z grafiką potrzeba odpowiedniego hostingu. Radziłbym unikać masówek które pod tego typu rozwiązania się nie nadają. Lepiej skorzystać z hostingu mniej wyreklamowanego, droższego ale pewnego niż z takiego którego wszędzie pełno ale współpraca się kończy na ciut większym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do skryptu, mam pewien autorski swego czasu dostałem go od brata na wyłączność, pisał on to na zaliczenie pracy magisterskiej. Więc skrypt mam, co do grafiki do ojciec ma znajomego z technikum co mu robił loga, zdjęcia obrabiał do strony . Co do hostingu nie wiem, ale VPS z hitme xen 512 powinien na pocztek wystarczyć, mam tam jedną stronę co tak bardzo nie obciąża wiec .

Musze ojcu przedstawić w sobotę co i jak . W formie .doc albo .ppt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Co do skryptu, mam pewien autorski swego czasu dostałem go od brata na wyłączność, pisał on to na zaliczenie pracy magisterskiej. Więc skrypt mam, co do grafiki do ojciec ma znajomego z technikum co mu robił loga, zdjęcia obrabiał do strony . Co do hostingu nie wiem, ale VPS z hitme xen 512 powinien na pocztek wystarczyć, mam tam jedną stronę co tak bardzo nie obciąża wiec .

Musze ojcu przedstawić w sobotę co i jak . W formie .doc albo .ppt

 

Uwielbiam takie "profeski", syn sąsiada, kolega mamy, skrypt brata, szkoda twojej pracy - przy takim podejściu pojawi się kolejna strona z 5 wizytami/dzień (głownie rodziny i znajomych) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×