Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maminowiec

Pobranie danych z serwera

Polecane posty

Witam , chciałbym zapytać jak mogę pobrać dane z serwera do backupów (ovh) na swój serwer tak abym później mógł je pobrać na pulpit.

 

Nie mogę zalogować sie odrazu na serwer do backupu , muszę logować sie z poziomu root-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie za dobrze zrozumialem.

 

Spakuj wszystkie pliki, i sciagnij do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki mam spakowane.

 

Tylko nie wiem jak je pobrać na inny serwer. Wpisuje get nazwa pliku i gdze mam do zapisać. Lecz operuje tylko na tym serwerze do backupu. Chciałbym wysłać te pliki na inny serwer. (coś jak wget , tylko zeby wysyłało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

A znasz scieszke do tego pliku? (np. http:/IP/backup/jakis/kopia.tar.gz) jezeli tak to na kompa sciagasz przez przegladarke, (wpisujesz scieszke) albo na serwer przez ssh wget adres do scieszki i masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do serwa można zalogować sie tylko z poziomu roota , więc w konsoli loguje sie na roota , później na ftp do backupu. Wiec nie jest możliwe aby dostać plik z poziomu przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik z serwera backupowego ściągasz na swój serwer, a ze swojego serwera wysyłasz do miejsca docelowego (albo jakimś hostem www, albo poprzez ftp-put, albo rsync-push).

 

Ewentualnie zawsze pozostaje postawić sobie VPN, gdzie można zrobić sobie translację wewnętrznej sieci wewnętrznej do serwera backupowego przez IP główne serwera macierzystego (ale zamotałem... w praktyce to po prostu zwykły snat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×