Skocz do zawartości
Morion

głowanet vs kugu vs redhosti vs firehost

Polecane posty

Witam, na wstępie powiem, co zamierzam robić

 

Forum na przemo (wiem, że tego nie lubicie, ale ja nie jestem profesjonalistą, a przemo daje mi co potrzebuje, czyli możliwość pół profilu z html, oraz potrzebne mi bbcode [ mod ] które jest wręcz podstawą dla mojego forum).

 

Przewidywana ilość użytkowników to 50-300, raczej stali użytkownicy, większość dziennie po kilkanaście postów. Forum bez downloadu itp, za to spora ilość grafik może się znaleźć.

 

zainteresowały mnie następujące pozycje:

 

GłowaNet

 

Redhosti

 

Kugu

 

Firehost

 

Są to cztery dosyć tanie pozycje, oferujące wystarczająco na takie małe forum. o GłowaNet i Firehost na tym forum widziałem pozytywne opinie, dwa pozostałe jakoś może przeoczyłem, albo nie znalazły się jeszcze tematy.

 

Wdzięczny byłbym za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Kugu i jego odmiany zdecydowanie odrzuć jeśli szanujesz siebie, swój czas i swoje pieniądze.

 

Dlaczego?

 

Jest o tym na forum dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie zastanawiaj się długo tylko bierz w GłowaNet. Nie będziesz żałował, powiem więcej - będziesz bardzo zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firehost powinien być odpowiedni dla Ciebie, zastanawiam się tylko dlaczego 4 firmy wziąłeś pod uwagę.

Na forum jest jeszcze kilka innych firm wartych uwagi.

 

Zobacz sobie katalog firm na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kugu i Firehost były wysoko na jakiejś topliście hostów, no i jakiś stary temat o FH dobrze o nim świadczył, widać, od czasów tego tematu, na który się natknąłem co nieco się zmieniło.

 

Dzięki za rady, chyba skończę serio na głowa net, z ciekawszych ofert zrobiłem listę i stawiałem plusy, no i jak na razie Głowa dostawał same duże i grube plusy :D

 

Chciałem się jednak upewnić, żeby nie było, że trafie na sporą lukę, a potem szukając jej wytłumaczenia trafiać na teksty "aaa, oni tam tak mają..." (000webhost, darmowy z możliwością przejścia na płatną ofertę, podziękuję, jak za każdym razem jak admin dodaje nowe fora wyskakuje server is too busy, co gorsza rwie połączenie z bazą danych). Właśnie forum mamy już prawie gotowe, chcę więc przenieść się zanim ludzi zbiorę.

 

No i Głowa ma spory plus za pakiety, mini na start - tanio, a wystarczy mi na czas rozkręcania i dopracowywania forum, potem z tego co czytałem łatwo przeskoczyć na lepsze pakiety (więcej, jak 1 giga na dysku mi nie będzie trzeba, nie mam pojęcia natomiast jak to transfer leci, ale gdzie bym nie szukał info na ten temat, pozostaje to pytaniem bez odpowiedzi. )

 

Przeszukując wszystkie firmy zestarzałbym się, poszukałem najpierw jakichś list, ofert które wyglądały na dobre, spisałem i szukałem o nich opinii. Te 4 to 4 pozostałe po wstępnym skreślaniu z listy :)

Edytowano przez Morion (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

...zastanawiam się tylko dlaczego 4 firmy wziąłeś pod uwagę. Na forum jest jeszcze kilka innych firm wartych uwagi.

 

Tylko dlatego, że spojrzał na opinie użytkowników.

A przecież każda Firma udostępnia 7-21 Dni testu, a przenieść Forum po różnych hostingach to nie jest jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przenieść Forum po różnych hostingach to nie jest jakiś problem.

Z działającym forum już jest problem i to spory, DNSy wcale tak szybko się nie odświeżają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z działającym forum już jest problem i to spory, DNSy wcale tak szybko się nie odświeżają...

 

Wolałbym pobawić się w przeniesienie po kilku hostingach niż bazować na opiniach na forum, które mogą być niewiarygodne.

Testuje się przez conajmniej kilkanaście dni (szczególnie w godzinach szczytu na danym serwerze), test kilkugodzinny w ogóle nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak żeś do tej listy dodał Kugu to ja nie wiem :D Firehost też ma "ciekawą" historię.

 

Większość firm z tego forum ma ciekawą historię, u nas np. były to problemy techniczne z serwerami (nie napisze w jakiej dobrze znanej forumowiczom serwerowni). Obecnie od przeszło półtora roku świadczymy stabilne usługi hostingowe. Zapraszam na 14 dniowy okres testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Tu nikt z nikim nie walczy. Pan Ireneusz z Mzone Group ma rację.

 

Każdy użytkonik/klient powinien samodzielnie testować usług a nie zapychać sobie głowę opiniami bo to dobre a to najlepsze. Zrozummy się opinie też są ważne, ale jak specjalnie je pisze, lub nie ma żadnych podstaw bo nie testował tych serwerów lub usług danej Firmy a chce innym tylko zaszkodzić to właśnie pisze pewne uwagi mijające się z prawdą.

 

Wcale tutaj nikogo nie obrażam, to jedynie skromna dygresja na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładając dodam tylko że najcześciej bywa tak że wypowiadają sie niezadowoleni użytkownicy - ci zadowoleni pisza rzadko.

 

Ja ci moge polecić:

 

grand-host.pl

mzone.pl

unixstorm.org

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Testować można do woli, ale takie zmiany denerwują użytkowników forum, a to oni a nie platforma są najważniejsi.

Ja polecam z mzone.pl

Jeżeli glowanet, to tylko serwery w Polsce, te w Holandii mają problemy na łączach (przynajmniej u mnie z tp jest tragicznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z lukasamd. Mam konto w glowanet.pl i dopóki serwer był w Holandii zdarzały się przestoje i ogólnie prędkość działania była bardzo różna. Teraz moje dane zostały przeniesione do polski i każdemu mogę polecić ten hosting. Bardzo dobre prędkości i widać, że Pan Adam poważnie traktuje klientów.

Edytowano przez bestudio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×