Skocz do zawartości
balu

[dedykowane/VPS/reseller] dla agencji interaktywnej

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Prowadzę małą agencję interaktywną. Wiele razy swoim klientom polecałem hosting firm trzecich. Doszedłem do wniosku, że w sumie mogłem samemu kupić serwer, podzielić i sprzedawać. Od razu zaznaczam, że hosting nie jest i nie będzie główną działalnością mojej firmy. Raczej chodzi mi o dodatkową usługę jaką mógłbym oferować swoim klientom. Ostatnio jednak wpadłem na pomysł pewnej usługi, która byłaby wiążąca z hostingiem, tzn. klient zamawiałby u mnie pewien produkt internetowy w wersji z hostingiem lub bez. TU pojawia się pytanie o dobór serwera, czy ma to być reseller czy dedykowany?

 

Czy można z resellera przejść na dedykowany? Dlaczego pytam? Oprócz strony firmowej mam też dość mocno obciążający VPS serwis branżowy. Jak widać chciałbym aby serwer był też serwerem produkcyjnym, gdzie oprócz stron klientów będę trzymał swoje serwisy branżowe + testował serwisy klientów. Dedyk wiąże się zapewne z administrowaniem. Może jest tu jakiś admin, który poradzi mi w biznesie, doradzi co wybrać, ułoży plan hostingowy? Najlepiej taki, który potrafi optymalizować drupala, mysql, wie co może powodować obciążenie strony (jaki kod, moduł), wie jaki dobrać serwer pod kątem obciążenia taki który ma też swoje spostrzeżenia, pomysły. Oczywiście nie za darmo. Proszę o poważne potraktowanie bo obecnie bujam się z firmą, która pisała "bez problemu pociągnie" a jaki był finał tej bajki to już chyba każdy się domyśla. Nie chcę więc żadnych propozycji od firm mało znanych, dopiero co pokazujących się. Może taki admin/firma jest z trójmiasta/elbląga? Jeszcze raz podkreślam - szukam osoby/firmy z doświadczeniem a nie takiej, której się wydaje.

 

Wiele dobrego/złego słyszałem o OVH - przeczytałem wpisy na tym forum. Jeśli jednak wierzyć http://www.whoishostingthis.com/ to http://www.iai-shop.com/ działa na OVH i swoich klientów (ponad 600) tam umieszcza. Taki argument przemawia za OVH tym bardziej, że te sklepy śmigają aż miło i nie są to byle jakie sklepy. Wiele dobrego słyszałem też o hetzner.

 

Może poniższe informacje pomogą w dobraniu serwera

 

Profil serwisu o grafice komputerowej:

Serwis branżowy a właściwie portal społecznościowy skupiający grafików i maniaków edycji zdjęć: ok. 3-4 tyś uu dziennie, ok 25 tyś zarejestrowanych użytkowników. Całość postawiona na drupalu.

Obecnie działam na VPS: 15 gb miejsca, transfer m-c 100 gb, ram 384 lub 512 (kupiłem 384 ale w trakcie chyba podwyższyłem na 512). Reszty nie znam. Chodzi to strasznieeeeeeeeeeee wolnoooooooo.

 

Profil stron moich klientów:

W większości strony firmowe, produktowe niezbyt oblegane przez użytkowników więc pewnie serwer nie musi być zabójczy ale chciałbym aby miał jednak zapas mocy w przypadku pojawienia się na horyzoncie poważniejszego klienta, który chciałby zostać obsłużony kompleksowo.

 

Z góry dziękuję za wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, w obrębie jednego panelu administracyjnego można migrować reseller -> vps -> dedyk. Bez problemu można taką migrację wykonać.

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą serwerów dedykowanych w Hekko.pl. Obecnie w cenie każdego serwera dedykowanego jest administracja (w ramach wszystkich usług związanych z DirectAdmin) w cenie. Szczegóły promocji: KLIK oraz KLIK.

 

Wstępnie proponuję Serwer#1 - 367,77 zł z VAT miesięcznie, pierwszy miesiąc w cenie 92,25 zł z VAT (w cenie DirectAdmin i zarządzanie). Nie jesteś zobowiązany żadnymi umowami do przedłużania, staramy się jakością usługi i obsługi zachęcić do pozostania przy wykupionej usłudze.

 

Jeśli jednak chciałbyś pozostać przy serwerze VPS, napisz do mnie wiadomość. Na pewno zaoferuję coś atrakcyjnego. Tak naprawdę Twój wybór zależy od zapotrzebowania. Można wziąć jeszcze mocnego VPSa lub słabszego dedyka. Na mocniejszego później bez problemu można migrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie budżet, budżet, bo po słowach kluczowych "OVH" i "VPS z 512MB RAM - chodził wolnooo" to strzelam, że tam jest może 150zł miesięcznie do wydania, a to cieniutko.... chyba, że pójdziesz w OpenVZ VPSa w "śląskiej piwnicy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie budżet, budżet, bo po słowach kluczowych "OVH" i "VPS z 512MB RAM - chodził wolnooo" to strzelam, że tam jest może 150zł miesięcznie do wydania, a to cieniutko.... chyba, że pójdziesz w OpenVZ VPSa w "śląskiej piwnicy"...

 

No właśnie zapomniałem o budżecie. Jak napisałem wyżej jest to mała agencja interaktywna ale wiem też, że inwestować trzeba i bez ryzyka nic nie ma. Chciałbym jednak uniknąć przeinwestowania tzn., że zapłacę za coś co kompletnie nie będzie mi potrzebne na początku dlatego pomyślałem o adminie + serwer poza Polską. Najlepiej jest więc pod okiem specjalisty zacząć od małego serwera i w miarę rozwoju powiększać go. Do wydania mam nie więcej niż 300 zł netto miesięcznie bo nie ma sensu na początku wchodzić w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź jakiś porządny VPS (wolałbym taki od wątpliwej jakości dedyka) - zainteresuj się provps.pl, plus pewnie zaraz dostaniesz tu trochę ofert, ale uważaj na VPSy w Polsce za 100-120zł, bo co niektórzy desperaci wyjdą Ci z takimi "rewelacyjnymi" ofertami. Pamiętaj, że potrzebujesz wersji managed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wydania mam nie więcej niż 300 zł netto miesięcznie bo nie ma sensu na początku wchodzić w koszty.

Zobacz np.:

http://dhosting.pl/oferta/dvps_managed.html

http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane.html Atom + dPanel

http://provps.pl/managed_vps.vps

http://www.statnet.pl/vps/root-vps-premium/ + administracja 89 zł/m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×