Skocz do zawartości
kaszub1136

Asus A52F

Polecane posty

Witam. Kupiłem laptopa Asus A52F:

Procesor: i3-350m

Ram: 3GB

Grafika: Intel GMA HD

OS: Win 7 HP

 

i od razu po pierwszym odpaleniu zainstalowałem Kasperskiego 2011 (uprzedzam głupawe pytania: orginał), google chrome i program od blueconnecta. Teraz po odpaleniu lapka strasznie długo muszę czekać aż coś zrobi. Pomijając fakt że już się długo odpala (jakąś minutkę) do pokazania pulpitu. Potem jakieś 5 minut na wczytanie wszystkiego i dalej jak już wszystko się odpali to po kliknięciu PPM na starcie i potem na menadżer zadań to znowu stoi przez kilka minut o ile wgl ruszy. To samo jest z katalogami nic się nie da przeglądać. W trybie awaryjnym da się jeszcze coś zdziałać, wyłączyłem wszystkie programy w msconfig i dalej nic. Odpala się jeszcze coś takiego jak trent internet security i nie da się w okienku od tego programu nic zrobić, ciągle muli. Dodam tylko że kasperski jest przez coś blokowany bo nie może się aktualizować.

 

Wiecie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

start>msconfig>Uruchamianie

Odnacz to co nie potrzebnie sie wlacza przy starcie np. gg itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up:

wyłączyłem wszystkie programy w msconfig

 

 

Sprawdź w menadżerze zadań jakie procesy zżerają Ci procesor.

Jak chcesz zobaczyć co Ci startuje (również usługi, itp.) to polecam http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preinstalowany system = preinstalowane oprogramowanie, miedzy innymi antywir i pewnie jakaś forma firewalla (najprawdopodobniej jako pakiet, czyli wspomniany Trend IS). Tak jak radzi Matmaxalez, powyłączaj z bootowania wszystko, co jest zbędne, po czym odinstaluj te śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Niektórzy mówią, iż kaspersky jest zadobożerny :D

 

Ale ile w tym prawdy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak zasobożerny nie jest, żeby przymulić takiego procka i RAM. Raczej konflikt software'owy powoduje takie cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne. D.V miał rację.. Włączyłem tryb awaryjny i wziąłem przywracanie systemu. Teraz chodzi idealnie. Odinstalowałem Trend micro internet security i teraz się biorę za kasperskiego

Niektórzy mówią, iż kaspersky jest zadobożerny :D

 

Ale ile w tym prawdy...?

 

 

Nic nie mogę zrobić. Laptop jest na firmę i wszystko musi być oryginalne (płatne). Do tego na innych komputerach też mam Kasperskiego i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Sprawdź w menadżerze zadań jakie procesy zżerają Ci procesor.

 

A przede wszystkim proces: avp.exe lub kav.exe

 

Przy tych parametrach kompa nie powinno nic się dziać, aczkolwiek jeśli zamula Ci te procesy to usuń Kasperskiego i zainstaluj to: http://www.microsoft...ity_essentials/

 

Sprawdź wymagania dotyczące instalowania i uruchamiania programu Microsoft Security Essentials.

 

Minimalne wymagania systemowe programu Microsoft Security Essentials

System operacyjny: Oryginalny system Windows XP Service Pack 3 (SP3); Windows Vista (Gold, z dodatkiem Service Pack 1 lub Service Pack 2); Windows 7

 

  • W przypadku systemu Windows XP: procesor 500 MHz lub szybszy, 256 MB pamięci RAM lub więcej.
  • W przypadku systemów Windows Vista i Windows 7: procesor 1,0 GHz lub szybszy, 1 GB pamięci RAM lub więcej.
  • Ekran VGA o rozdzielczości 800 × 600 lub wyższej.
  • 200 MB dostępnego miejsca na dysku twardym.
  • Do instalowania i pobierania najnowszych definicji wirusów i programów szpiegujących dla programu Microsoft Security Essentials jest wymagane połączenie internetowe.
  • Przeglądarka internetowa:
    • Windows Internet Explorer 6.0 lub nowsza.
    • Mozilla Firefox 2.0 lub nowsza.

    [*] Program Microsoft Security Essentials obsługuje także tryb Windows XP w systemie Windows 7. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz wymagania systemowe dotyczące trybu Windows XP w systemie Windows 7.

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grand, ja Cie bardzo proszę, przestań... Gdzie profesjonalnie przygotowany do swoich zadań Kaspersky a gdzie racze podstawowe M$ Sec. Essentials? To zupełnie nie ta liga. Szczególnie, że kaszub ma oryginalnego Kaspersky'ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Być może ale powinien sprawdzić co mu zasysa zasoby w tak szybkim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, sprawa rozwiązana

Być może ale powinien sprawdzić co mu zasysa zasoby w tak szybkim tempie.

 

Laptop był tak zamulony że po którymś restarcie (tryb normalny) nic nie dało się zrobić, nic zainstalować / odinstalować. Tylko tryb awaryjny działał i przywracanie systemu załatwiło sprawę. Odinstalowałem Trend micro i zainstalowałem Kasperskiego i działa szybko bez jakiegoś spowalniania (długiego myślenia).

 

Teraz procek używany jest w 10%

A ram to około 1,20GB

Więc jest ok.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Teraz mam troszkę inne pytanie. Sam laptop jest ok ale jedyne co mnie strasznie denerwuje to karta graficzna. Da się wymienić/dołożyć nową kartę? Wiem że Intelowska jest zintegrowana, i nie wiem czy jest jakiś dodatkowy slot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, prędzej zmienisz laptop niż kartę :)

 

Nawet "zewnętrzne" karty typu GeForce 310M są lutowane na stałe i serwisy wymieniają całą płytę przy awarii grafiki. Gdybyś miał jakąś nvidię to może znalazłby się jakiś serwis, który podjąłby się wyzwania, ale z intelem nie mam szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Teraz mam troszkę inne pytanie. Sam laptop jest ok ale jedyne co mnie strasznie denerwuje to karta graficzna. Da się wymienić/dołożyć nową kartę? Wiem że Intelowska jest zintegrowana, i nie wiem czy jest jakiś dodatkowy slot?

Wymiana grafiki w lapie nie jest prosta - najpierw musisz się upewnić jaki typ slotu masz w lapie, później znaleźć odpowiednią kartę na ten slot - i to jest najtrudniejsze, bo normalnie nie są one oferowane w sprzedaży detalicznej, trzeba głęboko kopać, żeby jakąś znaleźć, do tego jak już gdzieś jakieś są, to raczej drogie - i na koniec instalacja też nie zawsze jest prosta, czasem wystarczy wypiąć moduł, czasem trzeba sobie trochę polutować.

Trochę informacji na ten temat znajdzie tutaj: http://www.notebookcheck.pl/Wymiana-karty-graficznej-w-laptopie.3154.0.html (na przykładzie Dell'a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, może to zabrzmi okrutnie ale od grania są albo mega drogie laptopy albo komputery.

 

Kupujesz laptopa to w większości przypadków nie masz możliwości na sensowny upgrade. Out of box. Coś jak z konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko jak gdzieś jestem z laptopem poza domem a mam sporo wolnego czasu to czemu by nie zagrać? Mam w domu trzy PCty i na nich gram, ale potrzebowałem czegoś mobilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lapka z przyzwoitym 2-rdzeniowcem, sporo RAMu, półgigowym Radkiem i gierczę na nim na okrętkę. Kilka lat temu lapy nie nadawały się do takiej zabawy, ale teraz mobilne procesory i karty graficzne są wystarczająco mocne, żeby się nadawać do gier, więc czemu tego nie wykorzystać? Co do grzebania w lapie - wymiana dysków czy pamięci jest normą, bo i sami producenci tych podzespołów do tego zachęcają, obniżając ceny tychże, szczególnie, że tego typu wymiany są proste i w każdym lapie możliwe. Co do wymiany grafiki - już pisałem, że bywa to skomplikowane (dla wielu niemożliwe) i często nieopłacalne. Dodać należy także, że powoduje utratę gwarancji na laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×