Skocz do zawartości
hicky

Wybuch na słońcu. Zagłada elektroniki czy koloryzowanie.

Polecane posty

Czytałem własnie gazetę .. Tak młodzież jeszcze czyta gazety ..

 

I Podobno był wybuch na słońcu i naładowane "cząsteczki plazmy" lecą w stronę ziemie i mogą " załatwić" sieć energetyczną i sprzęt AGD i RTV. Jakie jest prawdopodobieństwo że coś się stanie . Czy wogólne coś się stanie czy tylko koloryzowanie "brukowców" ? . Dziś się dowiedziałem z rana na 1 lekcji .. UTK . I teraz w domu czytam gazetę i jednak profesorek nas nie robił w baloona .

Co na ten temat sądzicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę, ale chyba to co było niebezpieczne dotarło już do nas rano, więc chyba tragedii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Ja tam na wszelki wypadek zakopałem swoja nokie3310 w ogrodzie i przykryłem starym akumulatorem ołowianym. Szkoda by było jakby padło B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że to niszczy elektronikę to jest fakt, jednomyślności nie ma jeśli chodzi o realne docieranie wiatru słonecznego do nas.

 

Strasznie dużo jest "podobno".

 

Podobno ostatnia wielka awaria operatorów gsm parę lat temu była spowodowana właśnie tym zjawiskiem.

 

Podobno magnetosfera ziemska słabnie, co bardziej nas odsłoni na przenikanie cząstek z tych na prawdę dużych wybuchów.

 

Poczytaj sobie http://wiedza.cc/wiatr-sloneczny-i-slabnace-pole-magnetyczne-ziemi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę, ale chyba to co było niebezpieczne dotarło już do nas rano, więc chyba tragedii nie ma.

 

Jak chyba dotarło rano to luzik....

 

@ Tomasz

Dzięki za info ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas (kilka tys. lat) pole magnetyczne ziemi rozmagnesowuje się.

 

Jest to zjawisko czystko naturalne.

 

Jakie są skutki ?

 

1. Kompasy szlag trafi

2. Przyrządy, które polegają na systemie magnesowym ziemi też

3. Ptaki (Nie te w spodniach) nie będą dokładnie wiedziały kiedy odlecieć

... i inne takie pierdoły

 

Ale końca świata to nie będzie ;)

Edytowano przez Hubson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas (kilka tys. lat) pole magnetyczne ziemi rozmagnesowuje się.

?

A nie chodzi Ci o przemagnesowanie, czyli zmianę biegunów, czyli inwersję pola magnetycznego Ziemii? Samo przemagnesowanie może nas zabić (pośrednio rzecz jasna), a rozmagnesowanie Ziemii, hmmm..... nie może nastąpić tak sobie, bo coś musiałoby ją rozmagnesować. W takim przypadku przedstawione skutki to zbyt dobra wizja, bo tak na prawdę nie mamy wtedy ochrony przed tym co na nas spada z kosmosu.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prywatną obserwacje że ptaki, roślinki i cała reszta trochę już na tej ziemi żyją i gdyby coś co zdarzyło się w czasie ewolucji już dobre kilka tysięcy razy miało im poważnie zaszkodzić to byłby to bardzo dziwny świat...

 

a szkodzenie elektronice to czysta fizyka a nie spekulacje, kwestią do rozważenia pozostaje tylko fakt czy nasze słońce może wytworzyć odpowiednio silny impuls w przewidywalnym czasie, ale że jest możliwe to nie mam wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam blog astronomiczny Phila Plaita, który oprócz rozmaitych astronewsów walczy z pseudonauką i sianiem paniki:

 

http://blogs.discovermagazine.com/badastronomy/2011/02/15/sunspot-1158-aint-done-yet/

 

The sunspot that erupted on the 13th, producing an M-class flare (medium to strong), has blown its top again: around 02:00 UT last night it produced a bigger, X-class flare! We’re not in any danger from this, but it’s pretty coo

 

W skrócie: wygląda fajnie ale nic nam nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualny wybuch był niegroźny, w jednym źródle wyczytałem iż miał tylko 20% mocy która mogłaby uszkodzić satelity.

 

Jednak faktem jest iż w XIX wieku był silnych wybuch na słońcu, spowodował wiele pożarów stacji telegraficznych ponieważ energia rozprzestrzeniała się kablami. Był nawet program na Discovery Channel na ten temat. Konkluzja była taka iż jeśli dziś by nastąpił wybuch o takiej sile jak w XIX wieku to mamy duży problem. Nikt nie wie kiedy takie coś się może powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×