Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pitu

MySQL-slow logs

Polecane posty

Mam pytanie czy w logach zapisywane są pełne zapytania do bazy danych czy tylko część?

 

Otóż zmieniałem w skrypcie zapytanie po przez dodanie "LIMIT 30", ponieważ standardowe wykonywane jest b.długo (nie wiem czy limit pomoże). Zrobiłem restart usług itp.

 

W logach, dalej jest standardowe:

# Time: 110218 10:57:26
# User@Host: c1baza[c1baza] @ localhost []
# Query_time: 20.892616  Lock_time: 0.000060 Rows_sent: 39948  Rows_examined: 79896
use c1baza;
SET timestamp=1298026646;
SELECT * FROM mp3_search ORDER by search_datal DESC;

 

Szukałem po przez Grep, czy w innych plikach nie występuje to zapytanie lecz nie zwrócił wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squeezer

Mam pytanie czy w logach zapisywane są pełne zapytania do bazy danych czy tylko część?

 

W logach zapisywane są pełne zapytania.

 

Otóż zmieniałem w skrypcie zapytanie po przez dodanie "LIMIT 30", ponieważ standardowe wykonywane jest b.długo (nie wiem czy limit pomoże).

 

Zależy od tego, jakie to zapytanie B)

 

[edit]

Heh, zapomniałem zerkąć jeszcze raz - zapytanie przecież jest. LIMIT pomoże, ale indeks, o którym wspomniał regdos, znacznie bardziej. Z resztą, możesz użyć i tego i tego. Sortowanie będzie po indeksie a jeśli potrzebujesz faktycznie 30 rekordów z całości, to szybciej posortujesz 30 rekordów niż 40 tysięcy.

Edytowano przez squeezer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w logach zapisywane są pełne zapytania do bazy danych czy tylko część?

 

Zapisywane są pełne zapytania.

 

Dodaj indeks dla search_datal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem plik z owym zapytaniem. Dodałem index, o którym wspomnieliście. Mam rozumieć, że wynik explain mówi o tym, że zapytanie korzysta z indeksu?

 

id | select_type | table | type | possible_keys | key | key_len | ref | rows | Extra
1 | SIMPLE | mp3_search | index | NULL | data | 9 | NULL | 20      

Edytowano przez pitu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squeezer

Znalazłem plik z owym zapytaniem. Dodałem index, o którym wspomnieliście. Mam rozumieć, że wynik explain mówi o tym, że zapytanie korzysta z indeksu?

 

id | select_type | table | type | possible_keys | key | key_len | ref | rows | Extra
1 | SIMPLE | mp3_search | index | NULL | data | 9 | NULL | 20      

 

Tak, powyższe oznacza że zapytanie korzysta z indeksu o nazwie `data`.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×