Skocz do zawartości
hicky

Referat - Wybór tematu

Polecane posty

Witajcie.

Jakiś czas temu pisałem na szybkiego referat...

Teraz mam już termin do końca marca ...

 

I zastanawiam się na wyborem tematu ... Jak narazie przyszło mi tylko pomysł na temat IPv4 i IPv6 .

Czy warto pakować się w IP...

"Referat styl" dowolny Prezentacja itd. Pisemnie nie więcej niż 4 kartki A4 a prezentacje nie więcej niz 30 slajdów .

 

Cz może by wybrać inny temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nudny temat, to juz lepiej pokrycie IPv6 albo prolemy wdrozenia IPv6

albo o pomysle jaki mieli ostatnio zeby 10.0.0.0 zrobic klasa publiczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z referowaniem tematów IT to trochę taka dziwna rzecz, że czytanie prosto z kartki nie sprawia ani nadającemu ani odbiorcom przyjemności.

Najlepiej przygotować nie tyle referat co prezentację i w pełni improwizować, sprawia przyjemność prezentującemu, poprawia dykcję, sprawdza chociażby wiedzę teoretyczną i umiejętność przedstawiania treści ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Ostatnio na topie jest Implementacja sieci MPLS.

A przy okazji mozna sie czegos nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sądzę że MPLS to trochę za wysoka półka tematyczna przy odczycie z prezentacji... trzeba by mieć wiedzę o budowie ramek L2 i L3, modelu OSI, zasadzie działania switcha i routera (żeby wytłumaczyć po co warto oszczędzać routery i ich moce)

 

z tego typu tematów brałbym BGPv4, mniej trzeba się nauczyć teorii jak to działa (praktykę dobrze w polsce zna bardzo mało osób za to...), więcej ładnych grafik, chociaż oba tematy ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na topie jest Implementacja sieci MPLS.

A przy okazji mozna sie czegos nauczyc.

 

Gdzie Ty próbujesz to wcisnąć chłopakowi z drugiej klasy technikum inf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty próbujesz to wcisnąć chłopakowi z drugiej klasy technikum inf.

No nie przesadzajmy w drugą stronę, koniec końców to (upraszczając jak nie wiem co) tylko zastosowanie wydajnego mechanizmu z L2 do segregowania pakietów IP po nadanym w obrębie jednego systemu autonomicznego nagłówku, zamiast przeszukiwać za każdym razem całą tablicę i stosować router tam gdzie do wyboru są tylko trasy należące do systemu autonomicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zrób o DC, tych domowych i tych PRO. Tutaj jest pole do popisu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Fakt kiedyś robiłem prezentację w I klasie Technikum o DC (podstawowe informacje) i mówiąc (nie czytając) jest najłatwiej to opisywać bo jest z tym styczność praktycznie na co dzień a podstawowy opis nie wymaga dużej wiedzy.

 

Możesz jeszcze zrobić o łączach a raczej różnicach łączy klienckich i operatorskich. Może jeszcze o zastosowaniach serwerów w DC (hostingi www,vps,sc,vt,cs itp)

 

Dobrym tematem może być jeszcze planowanie biznesu hostingowego (od czego zacząć i na co uważać) co jest potrzebne, jakie umiejętności od jakich serwerów używać i jak zdobyć pierwszych klientów :)

 

 

Wybierz temat który zainteresuje potencjalnego słuchacza/odbiorcę. Najlepiej coś związanego z zarabianiem kasy (np. dochody DC na przestrzeni roku B) ). Wszystko co jest z zarabianiem kasy interesuje. Jak opiszesz to ładnie tak aby byle "cep" zrozumiał to zostanie to pozytywnie odebrane. Każdy przecież chce dostać $$$ (które później przeznaczy na %%% :)) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Wybierz coś prostszego np: Budowa i zasada działania dysków SSD. B) Bardzo łatwy i przyjemny temat wchodzi szybko do głowy.

 

Ja ostatnio miałem luty PDA oraz SMD a na następny tydzień na studia mam: Budowa i zasada działania BluRay.

 

Chyba, że iteresuje Cię coś z wyższej półki typu: serwery, oprogramowanie i inne chińskie znaczki to wybierz coś z tematów tych których pomysły podsunęli Ci chłopaki wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Gdzie Ty próbujesz to wcisnąć chłopakowi z drugiej klasy technikum inf.

 

Nie przesadzaj. Dużo jest artykułów. Jeżeli chłopak jest na kierunku informatyka.

To po co robić wodę z mózgu odnośnie hostingu. A to przecież jest biznes.

 

Do kolegi, poczytaj kilka artykułów w sieci. I sam odpowiedź co myślisz o technologi, po części inżynierii ruchu.

 

Owszem temat lekkim nie jest, lecz głownie chodzi o część teoretyczną, nie praktyczna.

A pisząc taki referat (pomijając metodę kopiuj wklej) naprawdę się czegoś nauczy.

 

pzdr

Edytowano przez RuFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy w drugą stronę, koniec końców to (upraszczając jak nie wiem co) tylko zastosowanie wydajnego mechanizmu z L2 do segregowania pakietów IP po nadanym w obrębie jednego systemu autonomicznego nagłówku, zamiast przeszukiwać za każdym razem całą tablicę i stosować router tam gdzie do wyboru są tylko trasy należące do systemu autonomicznego...

 

Przejrzyj program nauczania technika informatykawink.gif U mnie o modelach sieci TCP/IP zaczęło się dopiero w 3 klasie np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Przejrzyj program nauczania technika informatykawink.gif U mnie o modelach sieci TCP/IP zaczęło się dopiero w 3 klasie np.

 

Zacznijmy od tego że to czego nauczają w technikum/studia ma się nijak do rzeczywistości.

Jeżeli sam nie wykonasz pewnych kroków to nic z tego nie będzie.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przejrzyj program nauczania technika informatykawink.gif U mnie o modelach sieci TCP/IP zaczęło się dopiero w 3 klasie np.

 

Ja to już w drugiej miałem a teraz mamy (ciągle w drugiej klasie) budowa sieci i w programie tworzymy sieci (routery, acces pointy, kompy, laptopy itp. i to łączymy) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że to czego nauczają w technikum/studia ma się nijak do rzeczywistości.

Jeżeli sam nie wykonasz pewnych kroków to nic z tego nie będzie.

 

pzdr.

 

Święte słowa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo i czasami siedząc po nocach sami się nauczymy więcej jak tam....

Czasami ? Ja bym powiedział, że w szkole to uczę się jedynie korzystniej wykorzystać lekcję podczas pracy na lapku np. na UK, bo reszta słucha jak owieczki i tak nic nie rozumie, a ja wolę ten czas spożytkować chociażby na przejrzenie maili, bardziej konstruktywne zajęcie ;-)

Jedyne, co człowiekowi się przyda z nauki na Teleinf. to teoria mechaniki i elektrotechniki, bo na zajęciach tj. Technologia Informacyjna czy wcześniej przytoczone Urządzenia Komputerowe to jest całe 'nic', a dokładniej to, co każdy, kto wybierał się na ten kierunek, powinien łatwo przyswajać / znać, jak widać, czas weryfikuje, kto poszedł na ten kierunek tylko dlatego, że dobrze mu idzie gra w Quake/Fifę.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

lany w quake mhmmm.

Dobre czasy technikalne i gimnazjalne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×