Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
drajvver

Przypisanie kilku IP do routera?

Polecane posty

Posiadam taki prosty router (WL-5460AP), internet dostarczam nim z anteny (WISP Mode) i rozdzielam kabelkiem po domu, na 2 kompy. Czy jest możliwość przypisania tam dwóch adresów IP, tak aby każdy z kompów miał wszystko odblokowane i był widoczny pod innymi adresami?

Oczywiście dwa publiczne adresy IP mam do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy oryginalnym firmware będzie ci ciężko.

Ale z jakimś alternatywnym nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zaproponowac coś to proponuję :)

 

Ruterki na płytach RB z softem Mikrotik, stabilne i nie zawodne.... Konfiguracja dowolna od BGP po ....*

 

*- co Ci tylko do głowy przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruterki na płytach RB z softem Mikrotik, stabilne i nie zawodne.... Konfiguracja dowolna od BGP po ....*

 

MT nie nadaję się do BGP, ( chociażby z powodu wydajności, a jeszcze do niedawna były z nim problemy przy większej ilości prefixów, gdzie BGP się wysypywało ) dobre jest jedynie dla laików, którzy jednak nie powinni, przy braku swojej wiedzy, zajmować się "Bardzo Groźnym Protokołem", bo przez to wychodzą potem kwiatki podobne do tych: https://groups.googl...f498d84ac31924b

 

Co do konfiguracji OSPF, statycznego routingu i ogólnej zabawy z fajnym routerkiem - polecam RB450G/RB750G, chociaż nie wyskakiwałbym też z tą niezawodnością ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zasadniczo chodzi o zastosowanie domowe, nie chciałbym dokładać pieniędzy do tego co już mam, po prostu jakoś tak rozdzielić, bo przekierowywanie portów staje się udręką po 5-tym razie kiedy musze restartować router, żeby kolega mogl sie ze mna polaczyc w jakiejś grze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^KaMaZZ~.^ tak tylko delikatnie weszłem na BGP jednak RB + MT znam na wylot i wiem jakie są z nimi problemy. Zaproponowałem to rozwiązanie iż jest do niego Winbox wiec sobie sam poradzi z konfiguracją a na wypadek problemów poda ip i hasło no i ktoś poprzez ssh mu skonfiguruje za dobre piffo:) Pozdrawiam

 

 

 

 

PS. Ty robiłeś Sesie BGP na MT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Ty robiłeś Sesie BGP na MT?

Znajomy się w to bawił i mówił, jakie kwiatki powstawały przy pełnej tablicy BGP, ja do Bardzo Groźnego Protokołu preferuję rozwiązania nieco bardziej zaufane, czy to Birda czy Quaggę i chociażby jakiś serwerek od Supermicro z Atomem na pokładzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×