Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam chciałbym kiedyś założyć serwis o ten niezwykłej roślinie.

Mam już skrypt forum oraz styl został tylko hosting..

Tutaj niestety jest największy problem bo polskie prawo uważa konopie za coś bardzo złego

gdzie w innych krajach jest to normalne i nie jest tak surowo karane jak u nas.

Serwis nie namawiał by w żaden sposób do uprawy byłby to serwis edukacyjny

ale wiadomo jak to jest zaraz podejżenia na admina skoro coś takiego założył itd...

Myślałem by kupić hosting u polskiego sprzedawcy gdzie serwery są na OVH i we Francji..

NP największe forum o konopi w Polsce stoi na serwerze w Holandii (http://www.leaseweb.com )

ogólnie chodzi mi o to jak to zrobić by nie mieć problemów z Policją...

Po prostu chodzi mi o bezpieczny hosting i w miarę tani , najlepiej by był okres testowy.

Ale najważniejsze jest bezpiecześtwo, jest coś takiego , czy odradzali byście zakładanie takiego typu stron.

 

Bardzo proszę o informacje oraz serdecznie witam cała społeczność tego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może jakaś Holandia? :D A czy Polski hosting, który ma serwery w Holandii i sprzedaje konto pod taką stronę też obejmuje to prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś Holandia? :D A czy Polski hosting, który ma serwery w Holandii i sprzedaje konto pod taką stronę też obejmuje to prawo?

 

No tak Holandia niby najlepsze rozwiązanie , tylko nie znalazłem żadnego hostingu z PL gdzie ma serwery w Holandii i taki by zaraz nie padł....

 

PS:

A jak to jest z tym bezpieczeństwem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

No skoro w Polsce nie można, a serwery w Holandii czy tam gdzie to sam sobie odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro w Polsce nie można, a serwery w Holandii czy tam gdzie to sam sobie odpowiedz.

 

TO CO POWIEDZIAŁEŚ BYŁO NIE POTRZEBNE.... I NIE BARDZO WIEM CO MIAŁO NA CELU ??

 

 

Zapytałem w sposób kulturalny a ty coś mi tu wyjeżdżasz z nie wiadomo czym.

 

Czekam na dalsze wpisy pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś Holandia? :D A czy Polski hosting, który ma serwery w Holandii i sprzedaje konto pod taką stronę też obejmuje to prawo?

Zagadnienie jest bardzo złożone, ale działa to w dwie strony. Polecam artykuły na http://prawo.vagla.pl/

No tak Holandia niby najlepsze rozwiązanie , tylko nie znalazłem żadnego hostingu z PL gdzie ma serwery w Holandii i taki by zaraz nie padł....

serwery w Holandii ma między innymi głowanet ale nie tylko. W każdym razie skoro to legalny content to nie widzę potrzeby migracji za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet o uprawie można sobie gadać śmiało, nikt Ci tego zabronić nie może. Polskie prawo zakazuje posiadania roślin i produktów z nich pochodzących, ale mamy wolność wypowiedzi i rozmowy na ten temat zakazane nie są.

Jeśli jednak chcesz koniecznie poza Polską, to pozostają te liberalne kraje: Holandia, Kanada, stan Kalifornia w USA, Czechy, Portugalia. Hosting w Holandii znaleźć łatwo (np. glowanet.pl), a jeśli nie przeszkadza Ci płacenie przez PayPal, to i w Kanadzie są dobre, niedrogie hostingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

głowa sam znalazłem własnie przed chwilą i coś jeszcze [ lecz nie pamiętam co] , a jakieś inne hostingi Oczywiście najlepiej Holandia.

I taki by zaraz nie padł ,najlepiej coś co jest w sieci jakiś okres czasu ??

oraz jest wysoki poziom zabezpieczenia bazy danych oraz plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz u Adama (glowanet.pl) - u niego ze wszystkim idzie się dogadać, a i firma porządna i się nie zwinie za rok czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nie mogę edytować tamtego postu.

 

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/21204-opinie-glowanetpl/page__hl__glowanet__st__120

 

czytając ten temat przekonałem się do głowy , widać jak się firma rozwija , tylko porozmawiał bym z chęcią z panem administratorem przez komunikator np gadu gadu tam ktoś coś pisze ale niestety nie ma numeru.

Jest jeszcze taka opcja jeżeli tak bardzo bym prosił o numer na PW lub w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zawsze możesz zrobić portal w "celach edukacyjno informacyjnych" a nie namawiania do kupna i ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: To pisanie o celach edukacyjnych, to tak, jak śmieszne teksty na stronach z pirackim oprogramowaniem, gdzie widnieje informacja o obowiązku skasowania pobranych materiałów po x godzin (wstaw sobie pod x dowolną liczbę naturalną).

W żaden sposób nie kryje to Twojego tyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym myślałem dlatego szukam za granicą ,

tym bardziej ,ze to temat "tabu" w PL , natomiast warez to co innego jest ich od zaj***nia...

A jak to mówią 'lepiej się zabezpieczać niż później wyjaśc jak frajer'

dlatego najpierw postanowiłem zrobić od strony myślenia później od działania....

 

a i dzięki za kontakt do serwera napisze jutro bo dziś za późno i trochę już zmęczony jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to handel(posiadanie tez) roslinami jest tylko nielegalny(nasiona sa legalne).

 

Ale zeby byl zakaz rozmowy na ten temat to chyba absurd. Ja tam bym postawil smialo w PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam bym postawil smialo w PL
Zgadzam się, nie widzę żadnych przeciwwskazań, tym bardziej na forum niemoderowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce sa strony o takiej tematyce i jakos funkcjonuja :)

 

Co do serwera to jak masz kase to kup zwykle konto w PL a jak mniej kasy to za granica i tyle.

 

Nie jestem pewien, ale rozmowa to tylko rozmowa, nikogo w niej nie obrazasz ani nie namawiasz do popelnienia przestepstwa wiec dlaczego mieliby zablokowac taka strone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w Polsce sa strony o takiej tematyce i jakos funkcjonuja :)

 

Strony warezowe też funkconują, ale tylko właściciel się dowie że jest "łapanka" zaraz sprzedaje skrypt i wciska drugiemu.

Nie wiem czy jest w ogóle warte prowadzenie takiego forum i ryzykowanie wizyty ludzi w czarnych ubraniach.

Pamiętaj że daną stronę jest obserwowana przez bardzo długi czas, zbierane są dowodu i dopiero jak jest już zapas dowodów dadzą znać o sobie.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba nieważne gdzie stoi fizycznie strona.

 

Ważne, kto nią zarządza, publikuje informacje itp. <--- o ile jest to zakazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale to chyba nieważne gdzie stoi fizycznie strona.

 

Właśnie to jest najważniejsze, w jakim kraju jest ustawiony serwer i prawo tam obowiązujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie zawsze. Żadna nowość, napisałem ogólnie. Trudno opisywać wszystkie zagadnienia prawne i zależności w jednym poście.

Trochę to bardziej skomplikowane niż się niektórym wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po przewie....

Wybór hostingu padł na GłowaNET udało mi się jakoś dogadać z Panem Adminem ( Fakt chyba nie nadawaliśmy na tych samych falach), ale admin nie musi być miły , musi zapewniać dobry hosting.. (Według większej społeczności tak jest dlatego się zdecydowałem)

Panel skomplikowany dość jest ale da się ogarnąć.

Po jakimś czasie w końcu się uruchomiło :)

Ja ucieszony a Pan Admin łup mi zablokował ( po okresie około półgodziny latania po tym nie zbyt wygodnym panelu hostingiem nacieszyłem się około 5 minut ( bo jakoś tyle trwało pobieranie i instalowanie FileZila)

Przyczyna podanie danych nie prawidłowych, ( i teraz najważniejsze pytanie do wszystkich czy wy podajecie prawidłowe dane na hostingach?? W końcu są to dane prywatne , nie powinno się podawać haseł,danych osobowych kart kredytowych itd . itd.. nigdy się nie spodlałem z czymś takim dlatego pytam)

Tzn była raz tak sytuacja na allegro jak kupowałem wiatrówkę to ja mu mówi ,ze nie podam, bo tak dowiedziałem się z sieci [ nawet nie wolno podawać takich danych przez internet].

Skończyło się na tym , ze kupię u kogoś innego to zmienił pan zdanie ( to w jakim celu były mu dane tym bardziej ,ze świat jest brutalny na kogoś można nabrać kredytów ( nie jedna taka sprawa była a tysiące!!) itd itd a w tych czasach wystarczy tylko dowód.)

Zrozumiałem z wypowiedzi Pana Adama ze tak nakazuje prawo , no dobrze ale czy prawo nakazuje podanie tych danych [ z tego co wiem to nei i nawet jest odradzane!!]

Słucham waszych wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze ale czy prawo nakazuje podanie tych danych [ z tego co wiem to nei i nawet jest odradzane!!

Jak sobie wyobrażasz wystawienie przez firmę faktury VAT na Bolka Lolkowskiego zamieszkałego w Disnejlendzie 15; 01-234 Kaczogród ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×