Skocz do zawartości
Gość

Ile kont wyciągnę na tym łączu?

Polecane posty

Gość

Witam serdecznie na stanie posiadam komputer o następujących parametrach

 

 

 

4 GB RAM

Procesor Intel 2x 2.1

Dysk 350GB

Karta sieciowa 100/100

 

Łącze internetowe

 

Łącze posiadam symetryczne 6MB/6MB

 

Czy jestem w stanie postawić jakiś niewielki własny hosting?

Czy raczej odpada jak tak to czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. masz ups? generator?

2. masz łącze klienckie (neostrada) czy operatorskie ?

3. jakie masz gwarancje na łącze ? jaki czas naprawy usterki?

4. jaką masz gwarancję transferu 6 mbitów ?

5. ile masz IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to pod firmę hostingową, to lepiej wykup sobie serwery dedykowany. Zaoszczędzisz nerwów i pieniędzy za energię.

Komputer nie jest przeznaczony pod takie zastosowanie, co nie znaczy że nie będzie działać. Przede wszystkim musisz pamiętać o dobrym chłodzeniu, komputer musiałby działać bez przerwy, no i koniecznie jakiś UPS w razie W.

Łącze 6 Mb/s jest dobre, ale nie masz pewnie żadnych gwarancji na to i pewnie jest to zwykły DSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie w takim wypadku nie jest najwazniejsze - taki komputer raczej nie bedzie non stop obciazony.

 

domyślam się ze mogą być problemy z dzialaniem poczty bo zauwazylem ze wiele serwerów odbiorców emailo oznaczac jako SPAM.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Do tego jeszcze dopiszę żebyś sprawdził koniecznie stabilność sprzętu (mobo, ram, cpu), zrobić dyski w RAID1 (sprawdzić dyski dokładnie), najlepiej by było jakbyś miał jeszcze dyski na backup, UPS oczywiście.

Chyba najlepiej jednak będzie tu pasował dedyk, jeżeli nie chcesz wykładać kasy na raz to VPS może? (polecam firmę Logout).

Na pytanie "ile kont pociągnie" trudno odpowiedzieć, wszystko zależne od tego w jakim stopniu będzie wykorzystany sprzęt, ruch w sieci czyli co ludzie będą robić. Czyli odpowiedź właściwie konkretna nie istnieje - może dużo kont wytrzyma a może nie :)

Edytowano przez Studio v220 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie przeprowadzam się na swoje m4 gdzie będę miał 6/6.

Specjalnie pod testy zakupiłem maszynę

Quad Core 3.0 GHz

2 dyski po 350GB

RAM 6GB

 

taki niskobudżetowy PC B) do testów czemu nie... :)

 

Mam możliwość podłączenia internetu 20mbsp / 4,5 mbsp

 

waham się i nie wiem, który wybrać.

 

Na pytanie "ile kont pociągnie" trudno odpowiedzieć, wszystko zależne od tego w jakim stopniu będzie wykorzystany sprzęt, ruch w sieci czyli co ludzie będą robić.

 

Jasne rozumiem tak sądziłem, że ciężko będzie określić.

Jak postawię to dam znać

Edytowano przez krocio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już się zdecydujesz na VPS / dedykowany to przypadkiem nie korzystaj z rady użytkownika Studio v 220 i NIE BIERZ nawet pod uwagę firmy logout.pl / biznes-host.pl !

Edytowano przez igor_s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Jeśli już się zdecydujesz na VPS / dedykowany to przypadkiem nie korzystaj z rady użytkownika Studio v 220 i NIE BIERZ nawet pod uwagę firmy logout.pl / biznes-host.pl !

 

Ta firma chyba musiała Ci jakoś zawinić;)? Uzasadnisz dla czego sądzisz że nie warto korzystać? Miałem styczność z usługami tej firmy wraz z kolegą pracowaliśmy właśnie na VPS tam wykupionym. Od kilku miesięcy działa bezbłędnie non-stop. Może informacje negatywne o logout przydadzą się również nam.

Edytowano przez Studio v220 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie mam już 2 serwery VPS, jeden w Hostdell.pl a drugi od pinato i naprawdę jestem zadowolony nie korzystałem jeszcze z usług firm, które wymienialiście ;) ,

 

Zakupiony serwer stoi na localhost i już jest testowany system i hyperVM aktualnie idzie wszystko gładko zobaczymy jak będzie dalej :)

 

nie korzystaj z rady użytkownika Studio v 220

 

Dziękuję za informację, ale czemu tak sądzisz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację studio v200 zawiniła, żeby się nie powtarzać tu jest linik: http://www.webhostin...460#entry239086 . Za "moich czasów" w logout.pl/biznes-host.pl często można było się spotkać z tzw. zamuleniem konsoli dla przykładu mały programik w C potrafił się kompilować 30 sekund, gdzie vps prawie nie zużywał zaobów. Teraz mam vps w statnet.pl i widzę, że nie trzeba stosować overselling-u w stopniu uniemożliwiającym normalne korzystanie ze swojego vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pink

Masz rację studio v200 zawiniła, żeby się nie powtarzać tu jest linik: http://www.webhostin...460#entry239086 . Za "moich czasów" w

 

Znowu ktoś się nabrał na bezlimitowe usług i teraz płacze po forach

 

ludzie zastanówcie się nad sobą, nigdy nie warto zamawiać czegoś bez limitu, a tym bardziej płakać za swoją głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mój "płacz" pomoże innym klientom takich firm jak logout.pl/biznes-host.pl. Lecz jak mamy się godzić na tego typu praktyki w/w firmy to w przyszłości ktoś kupi u nich usługę posiadającą np. limit 200 GB a i tak w połowie wykorzystania limitu nałożą ograniczenie transferu z propozycją przejścia na wyższy abonament...takie jest twoje podejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

spokojnie :)

 

Chciałem tylko poradę a tu proszę " Wojnę czas zacząć ".

 

HyperVM nie pozwala mi tworzyć VPS czemu?

 

Możliwe jest to iż posiadam tylko jeden adres IP?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym iść do wróżki.

Chociaż i ona pewnie z taką ilością danych i wiedzy o tym tajnym systemie to też pewnie nic ci nie powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Proponował bym iść do wróżki.

Chociaż i ona pewnie z taką ilością danych i wiedzy o tym tajnym systemie to też pewnie nic ci nie powie...

 

hmm... chyba masz ze sobą problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

chodzilo mu o to zebys dal wiecej informacji, bo jak ci powiem ze mi samochod nie dziala i juz to jak mi pomoze? Bedziesz zgadywac ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×