Skocz do zawartości
kjpp

Dylemat OVH czy Polska

Polecane posty

Od pewnego czasu usilnie poszukuje serwera. Kiedyś dawno temu, korzystałem z usług OVH, niby wszystko było ok, ale z jakiegoś powodu zrezygnowałem z ich usług, już nawet nie pamiętam dlaczego. Teraz zastanawiam się co wybrać, czy MG SSD Reloaded z bi xeon 24 ram i dyskami SSD ( w cenie 609) czy może serwer o gorszych parametrach ( za 150 euro to moge mieć max 1 x xeon 8g ramu i dyski sata2 lub w polsce to cos jeszcze słabszego). Czy dać szansę OVH po raz kolejny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To zależy do czego. Upraszczając: jak coś jest ważnego/cennego to nie warto iść w OVH bo przy najbliższym problemie (padzie) możesz popłynąć. Jak możesz sobie pozwolić na awarię a geo nie ma znaczenia to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest dość kiepsko i nie ma sensu umieszczać tam czegokolwiek, co powinno być online 99% w roku? Bo prędzej czy później pewnego pięknego poranka, serwer będzie offline, a dane pójdą w zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czy w zapomnienie to zależy od tego czy robisz backupy :) Żeby nie było - też mam jakieś serwery w OVH ale jestem świadom wszystkich zagrożeń :) Klientów bym tam nie posadził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm, nie przesadzaj. To samo z serwerem może stać się w każdym DC. A jak kjpp kupi serwer w Polsce to już nie musi robić backupów, bo maszyna będzie mieć uptime 101% i będzie działać wiecznie?

 

kjpp, w ovh nie jest kiepsko. Ale z autopsji znam ludzi, który kazali robić sobie raid 0, wrzucali 2 TB danych, a jak macierz padła to był płacz, bo nie było backupu (a raczej twierdzili, że oni go nie potrzebują).

 

Przy ofercie kimsufi, to faktycznie na ruch supportu można sobie trochę poczekać. Przy ofercie profesjonalnej jest duużo lepiej. Ja na OVH nie mam co narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybrać jakiegoś innego partnera żeby nie było problemów, chociaż jak chcesz tylko dla siebie i będziesz świadomy zagrożeń to bierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje tam mięć nie dużo danych, może 5-6 GB, więc nie widzę problemu w robieniu backaup, tym bardziej,że dają w cenie serwera ftp do backupu. Strony będą miały dość intensywny ruch i jak raz na pół roku nie będą działały przez parę godzin to nie będzie problem. Chyba jednak przetestuje. Dzięki za informacje i wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego jak się zabezpieczysz na wypadek awarii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

nrm, nie przesadzaj. To samo z serwerem może stać się w każdym DC. A jak kjpp kupi serwer w Polsce to już nie musi robić backupów, bo maszyna będzie mieć uptime 101% i będzie działać wiecznie?

A ja cos o backupach pisałem czy supporcie? Nie przesadzam. 4 dni (!!!) wydzwaniałem aby ktoś w ogóle ruszył dupę i sprawdził dlaczego serwer padł, i kolejne 2 dni aby w ogóle wymienili dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No od jakiegoś czasu support się poprawił. Ram wymienili mi w 1.5, 2 czy 3 interwencje w tym czasie na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

A tak wracając nieco do tematu:

Obecnie mam w ovh Intel Xeon i7 W3520

2 x 80 GB SSD

12 GB Ram

 

W tej samej cenie mogę mieć w webair.com

* Dual Xeon (3.0)

* 4GB RAM

* 2 x 146 SAS

 

I teraz dwa pytania:

1. Czy odczuje duży spadek mocy serwera?

2. Czy infrastruktura sieciowa będzie dużo lepsza w webair?

 

Projekt nastawiony jest raczej na klienta (USA 40%, Zachodnia europa 40%, reszta)

Strony korzystają z mysql dość intensywnie, jest też trochę streamingu video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Czy odczuje duży spadek mocy serwera?

Tak, Xeon który podałeś to już antyk, starszy od w/w W3520 o kilka epok i wydajnościowo można go porównać z Pentium 4, no może trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cpubench to z bardzo mocnym przymrużeniem oka można traktować

- test na windzie, która jest zoptymalizowana pod konkretne procki i rozwiązania

 

- test jest BARDZO syntetyczny

 

- w związku z tym że jest to syntetyk nie jest on dostosowywany do nowych konstrukcji, nowsze procki są DUŻO wydajniejsze pod względem np ilości możliwych zapytań do przerobienia przez SQL niż sugerują to syntetyki

 

- test trwa tylko kilka minut, tymczasem np w nowych procesorach intela (56xx) w których widzisz "wirtualne" cory moc dla nich jest czerpana z "Turbo boost" (a może Intel nazwał inaczej tą technologię, nie pamiętam) który ze względu na duże zapotrzebowanie na prąd może działać tylko przez określony czas (godzina dziennie chyba wychodziła zabijcie mnie ale nie pamiętam) po czym ich moc obliczeniowa spada, w teście który trwa kwadrans ta dodatkowa moc jest dodana a w praktyce jej nie masz przez większość czasu, zawyża wyniki o 30%

 

- test leci jednym typem obliczeń na raz przez co procesor ma DUŻO łatwiej z kolejkowaniem zadań, procesory serwerowe dużo lepiej radzą sobie z tego typu problemem niż desktopy

 

- nie jest dobrze opisana metodologia testu

 

- nie jest opisana konfiguracja maszyn

 

- czy nie lepiej stosować CPU_Spec który jest o wiele lepszym standardem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kjpp, w pierwszej ofercie masz dysk ssd. To znacznie przyspieszy działanie systemu.

 

No i dwa razy więcej ramu.

 

Ja na twoim miejscu zostałbym przy OVH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×