Skocz do zawartości
Gość Alchemik

[VPS] pod mailing + konfiguracja

Polecane posty

Gość Alchemik

Witam,

 

Chciałbym w ciągu całego tygodnia wysyłać ok 100-200tyś maili. Z tego co się zorientowałem potrzebny mi jest serwer VPS(na dedykowany nie mam funduszy). Jestem w stanie wydać ok 250zł miesięcznie. Dobrze jak by to był serwer zarządzający bo nie mam zielonego pojęcia o instalacji i konfiguracji. Z tego co czytałem potrzebny mi jest też serwer pocztowy + mailman do wysyłki maili. Są firmy, które zainstalują i skonfigurują postfixa + mailmana albo chociaż pomogą w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są.

Albo kupujesz serwer VPS w wybranej przez Ciebie firmie (w opcji root) i płacisz dodatkowo administratorowi za konfigurację wybranych przez Ciebie usług, albo szukasz gdzieś indziej administratora (np. tutaj na forum).

Możesz również wykupić serwer VPS w opcji zarządzanej.

Zarządzanie oferuje Vipower, IONIC (tam też możesz wybrać VPSa w opcji root, powyżej pierwszego pakietu masz pół godziny administracji w cenie, więc może coś uda się zainstalować i skonfigurować), możesz zagadać do Miłosza z WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

Dzięki za odpowiedzi behemoth i Marcinie

 

A czy ktoś z was wie, jaki jest dobry darmowy program do wysyłania maili? Tylko Mailman jest godny polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

Ile można maksymalnie wysyłać maili na godzinę tak aby serwery nie traktowały wiadomości jako spam.

Czy 10tyś na godzinę to przesada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od konfiguracji serwera.

No 10 tyś na godzinę to nie mało, jeszcze zależy jakie duże wiadomości czy np. mają załączniki.

Taka ilość wysyłana na jeden serwer np. google może spowodować uznanie Twojej poczty jako spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

Wiadomości do 10KB bez załącznika. Zdaję sobie sprawę z tego, że 10tyś to nie mało...

 

Pytanie tylko czy to jest rozsądne? Mam pocztę na Ogicomie i chciałbym żeby na nią wracały odpowiedzi. Jeżeli będę wysyłał dużo maili na godzinę a serwery zaczną moje wiadomości traktować jako spam to będzie dużo zwrotnych maili. Poradzi sobie z tym moja poczta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

odnośnie limitów na Ogicomie - wszystko zależy od tego w jaki sposób będziesz realizował wysyłkę. 10000 jest to baardzo dużo maili na godzinę i powiem Ci że raczej administratorzy nie będą zbyt zadowoleni z takiej ilości - tak samo jak spam listy. Nie znam shared hostingu który zezwalałby na taką liczbę - częściej można spotkać godzinny limit w postaci np 100 maili niż 10 000 maili.

 

Proponowałbym Ci liczbę koło 1000 maili na godzinę i wiem że taką liczbę maili w Ogicomie będziesz mógł wysłać.

 

Jakbyś był bardziej zainteresowany to zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alchemik

Źle mnie zrozumiałeś.

 

Nie chcę wysyłać wiadomości z Ogicomu. Chce z własnego serwera pocztowego na VPS a wiadomości zwrotne mają spływać właśnie na pocztę Ogicomu. Jak będzie dużo zwrotek, że maile nie dochodzą itd. to czy poczta na Ogicomie nie będzie miała problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nie sądzę by same zwrotki byłyby problemem. W końcu to normalny ruch. Tylko jak chcesz mieć większą skuteczność to musiałbyś mieć jednocześnie pocztę w Ogicomie i u siebie na VPS.

na VPS najlepiej wysyłać pocztę przez SMTP i do tego musiałbyś mieć na domenie z której wysyłasz odpowiednio zdefiniowany rekord SPF.

 

Reasumując - wykonalne. nie pamiętam jak to w pommo wygląda, ale przy maksymalnych ustawieniach szybkości nie będziesz miał problemów jeśli masz wszystko dobrze ustawione.

Polecam artykuł do poduszki : http://webhosting.pl/Jak.wyslac.20.000.e_maili.i.nie.zostac.uznanym.za.spamera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×