Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tejer

Pewny reseller z umową o przetwarzeniu danych osobowych

Polecane posty

Witam

 

Poszukuję dobrego w rozsądnej cenie konta reseller u pewnego dostawcy hostingu z możliwością podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych spełniającą wymogi GIODO. Wiem, że paru w Polsce chwali się możliwością podpisania takich umów, które są w zgodzie z ustawą o ochronie danych osobowych Ogicom silnie to akcentuje.

 

Tak, wiem - na forum była już o tym mowa, wynika że hekko spełniłoby oczekiwania - ale to jedyna polecana firma ? Może ktoś wie z doświadczenia jak współpraca z webd w tym temacie wygląda ? ceny rozsądne i klientów dużo no i serwery w Polsce :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że miałem okazję uczestniczyć w kilku kontrolach GIODO, to pozwolę sobie na krótką odpowiedź:

 

Warto, abyś zwrócił uwagę na kilka spraw. Dane osobowe to nie tylko kwestie techniczne. U ustawie o ochronie danych osobowych znajdziesz informacje na temat tego, co musi być zawarte w umowie powierzenia przetwarzania danych (koniecznie musi być ona na piśmie, zawierać zakres danych itp.).

 

Pamiętaj także, że umowa to zaledwie fragment tego, co musisz mieć uporządkowane, aby być w porządku wobec GIODO. Trzeba mieć pełną dokumentację: politykę bezpieczeństwa, instrukcję zarządzania systemem informatycznym itp. i to Ty jesteś za tą część odpowiedzialny, a nie firma hostingowa.

 

Zatem wybierając dostawcę warto nie tylko pytać o spełnienie "wymogów GIODO", ponieważ większość tych wymogów leży i tak po Twojej stronie, warto pytać o to, jaką realną pomoc w przygotowaniu całej dokumentacji możesz uzyskać. Spełnianie odpowiednich wymogów przez hostingodawcę jest tutaj konieczne, ale wolę uprzedzić o tym, abyś w razie kontroli nie sądził, że jak wybrałeś dobrą firmę hostingową to już masz spokój z tematem.

 

Dobrze jest też wiedzieć, że ktoś, kto Cię obsługuje - mam na myśli nie całą firmę, ale konkretną osobę - jest wynagradzany prowizyjnie. W Ogicom tak jest, nie wiem, jak w innych firmach. Z jednej strony nie ma cudów - przekłada się to na nieco wyższą cenę usługi, ale z drugiej - kupujesz za to realne zaangażowanie Twojego opiekuna. I zrobi on naprawdę wiele, abyś był zadowolony, ponieważ widzi z tego pieniądze nie tylko dla firmy, ale także personalnie dla siebie.

 

Pewnie jako reseller chciałbyś mieć dedykowany kanał w BOK. Sprawdź, jak to wygląda w rozważanych firmach - w razie czego lepiej "nie stać w kolejce".

 

No i wreszcie moja ostatnia sugestia: na Twoim miejscu sprawdziłbym także referencje. Choćby niech firmy, które rozważasz, podały Ci po jednym, najbardziej wymagającym resellerze. W Ogicom to będzie chyba Telefonia Dialog S.A. Popytaj, jakich resellerów obsługują inne firmy - może to także pomoże Ci podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×