Skocz do zawartości
tomiskym

[Współpraca] Programista - projekt Gry via WWW

Polecane posty

Poszukuję młodego programisty, zainteresowanego uruchomieniem własnego projektu gry via www (przez przeglądarkę).

 

Krótki opis projektu:

Robocza nazwa: "Race Manager" - Manager wyścigów samochodowych

1 projekt layoutu strony:race_manager_layout_1_by_tomiskym-d37ohk4.png

 

Race Manager to innowacyjny projekt, na którym można nieźle zarobić. Istnieje jednak kilka problemów, które trzeba rozwiązać myśląc o jego uruchomieniu:

1. Gra musi być legalna i będzie należeć do mojej (lub programisty) firmy.

2. Gra nie posiada jeszcze napisanego scenariusza, można go napisać, ale mile widziane jest zainteresowanie programisty między innymi wyścigami formuły 1 itd.

3. Na uruchomienie gry nie posiadam kapitału, więc programista zarobi dopiero po uruchomieniu gry i udostępnieniu na niej płatności sms/przelew

 

Kontakt:

www.tomiskym.nstrefa.pl

tomiskym@gmail.com

Gadu-Gadu: 15767349

Skype: tomiskym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na uruchomienie gry nie posiadam kapitału, więc programista zarobi dopiero po uruchomieniu gry i udostępnieniu na niej płatności sms/przelew

 

Zdajesz sobie sprawę ile trzeba poświęcić czasu na przygotowanie takiej gry?

Jak projekt nie wyjdzie, Ty nic nie tracisz a Programista całą swoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie czegoś takiego jeśli miało by być 100% autorskie kosztuje jakieś 1000zł-5000zł, to nie jest kwota "jeśli projekt wyjdzie to zarobisz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem szukam współpracownika. To nie jest oferta, nic nie oferuję i dobrze ująłem to powyżej. Wiele osób jest zainteresowanych pracą nad własnym projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem szukam współpracownika. To nie jest oferta, nic nie oferuję i dobrze ująłem to powyżej. Wiele osób jest zainteresowanych pracą nad własnym projektem.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą nad własny projektem , to zazwyczaj tworzy taki projekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem dlaczego założyłeś, że znajdziesz frajera, który zrobi za Ciebie WSZYSTKO (projekt graficzny pierwszej strony to jest promil całego projektu).

 

Piszesz:

Race Manager to innowacyjny projekt, na którym można nieźle zarobić.

ale zaraz stwierdzasz, że:

Gra nie posiada jeszcze napisanego scenariusza

w takim razie skąd wiesz, że to projekt innowacyjny jeżeli nie ma najważniejszej części czyli "jak w to się gra" i na jekiej podstawie wysnułeś wniosek, że można "nieźle" zarobić?

 

Pewnie nie masz też kapitału, żeby domenę i serwer opłacić i parę innych rzeczy.

Napisz scenariusz, uzbieraj kasy, załóż z kimś spółkę lub wynajmij firmę i wtedy działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ToFFiK: zgubiłeś jedno zero :)

 

To zależy u kogo, znam osoby które wykonają za taką cenę (studenci ale wiedzą tyle co "profesjonaliści") lub można też w jakiś firmach to tak kwoty za samo kodowanie laya wezmą z 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ToFFik nie zdajesz sobie chyba sprawy nad ilością pracy przy takim projekcie i potencjalnych problemów, które mogą powstać i warto było by je wyeliminować na drodze planowania.

Zatrudnij studenta przy dużym projekcie a potem jak coś się posypie to okaże się, że student ma: sesję, opija sesję, wyjechał do dziewczyny, wakacje w UK, nie odbiera telefonu, zmienił numer a najważniejsze - skasował za projekt to reszta ma już gdzieś.

 

PS. Studenci nie mają firm, nie płaca ZUS-ów, nie amortyzuje im się sprzęt, oprogramowanie, itp., itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy u kogo, znam osoby które wykonają za taką cenę (studenci ale wiedzą tyle co "profesjonaliści") lub można też w jakiś firmach to tak kwoty za samo kodowanie laya wezmą z 500zł

Fajnie by gospodarka wyglądała jakbyśmy polegali tylko na studentach.

 

Raczej nie dałbym studentowi takiego projektu, mógłbym dać stronę hobbistyczną ale nie projekt który ma przynosić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To zależy u kogo, znam osoby które wykonają za taką cenę (studenci ale wiedzą tyle co "profesjonaliści") lub można też w jakiś firmach to tak kwoty za samo kodowanie laya wezmą z 500zł

Wiem, poprawiamy (a raczej robimy od nowa) po nich :) Plus jest taki, że klient zwodzony miesiącami (a nawet latami!) już stracił wszystkie nerwy i łatwiej się z nim współpracuje (przynajmniej w pewnym zakresie) :) Jeżeli ktoś chce zrobić grę za tysiaka to znaczy, że jest niepoważny, porywa się z motyką na słońce i należy go omijać szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale chodzą po tym świecie dobrzy programiści, którzy za mniejszą kwotę lub nawet za friko zajmują się takimi projektami.

 

Jeżeli ktoś starannie zaprojektuje całą aplikację wraz z bazą to może być na prawdę kawał dobrej roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Studenci nie mają firm, nie płaca ZUS-ów, nie amortyzuje im się sprzęt, oprogramowanie, itp., itd.

Nie przesadzaj :D są wyjątki :D

 

Wiem, poprawiamy (a raczej robimy od nowa) po nich :D Plus jest taki, że klient zwodzony miesiącami (a nawet latami!) już stracił wszystkie nerwy i łatwiej się z nim współpracuje (przynajmniej w pewnym zakresie) :D Jeżeli ktoś chce zrobić grę za tysiaka to znaczy, że jest niepoważny, porywa się z motyką na słońce i należy go omijać szerokim łukiem.

Też mam takich klientów :) Ba.. jednego to nawet zrolowała poważna firma. Chciała kupe kasy, a potem powiedzieli, że nie zrobią, bo nie.

 

Mówcie co chcecie, ale chodzą po tym świecie dobrzy programiści, którzy za mniejszą kwotę lub nawet za friko zajmują się takimi projektami.

Ta.. Jak siedzą na garnuszku u mamy to mogą robić i za 5 zł dla czystej przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

jednego to nawet zrolowała poważna firma. Chciała kupe kasy, a potem powiedzieli, że nie zrobią, bo nie.

Nie ma "nie bo nie", to regulują umowy. Widać nie była tak poważna jak sądziłeś :D

 

Najlepiej to w ogóle dopłacić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale chodzą po tym świecie dobrzy programiści, którzy za mniejszą kwotę lub nawet za friko zajmują się takimi projektami.

 

 

Chyba nie w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . ! Jedź do na wyspy

A co tu mają wyspy do tego? Skoro autor tematu szuka murzyna, który zrobi za 5 zł robotę, za którą normalny programista skasowałby kilka(często naście przy dużych projektch) tysięcy. Jak taki "programista" będzie non-stop za 5 zł robił, to nawet na te wyspy na parę dni urlopu nie pojedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się ze studentami, może jakiś szuka tematu pracy mgr bądź inż, zawieracie stosowną umowę, Ty będziesz miał grę on będzie miał tytuł ;P

 

To jest rozwiązanie trochę bardziej sprawiedliwe, na programistów raczej nie licz nikt nie chce robić za 5 zł, tym bardziej, że obeznani w temacie mają świadomość tego, że nie jest to projekt na kilka wieczorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie . ! Jedź do na wyspy

 

Przyjedź na wyspy i zobacz ile kosztuje zwykła reinstalacja Windowsa w PC World. Odrazu zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Jak siedzą na garnuszku u mamy to mogą robić i za 5 zł dla czystej przyjemności.

 

A co to ma do rzeczy? Ważne, że są takie osoby.

 

Chyba nie w Polsce

 

A skąd ta pewność?

 

Ja opieram swoje zdanie na własnym doświadczeniu, od 3 lat prowadzę grę i mam już 3 wyśmienitych programistów, którzy uważają to za hobby, a nie za dodatkową pracę. Od czasu do czasu dostaną jakąś kaskę, ale wypłatą tego nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja opieram swoje zdanie na własnym doświadczeniu, od 3 lat prowadzę grę i mam już 3 wyśmienitych programistów, którzy uważają to za hobby, a nie za dodatkową pracę. Od czasu do czasu dostaną jakąś kaskę, ale wypłatą tego nazwać nie można.

I też na początku znalazłeś ich mówiąc, że masz grafike, ale scenariusz gry mają wymyśleć, a potem napisać? ;-)

Jeśli tak to pomyśl o marketingu.:D

 

Przeciętny programista spotyka się co i rusz z ofertami "mam pomysł, Ty zrealizujesz, ja może nawet kupie domenę i podzielimy się zyskami" i myśle, że 95% (jeśli nie więcej) nie jest warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I też na początku znalazłeś ich mówiąc, że masz grafike, ale scenariusz gry mają wymyśleć, a potem napisać? ;-)

Jeśli tak to pomyśl o marketingu.:)

 

Przeciętny programista spotyka się co i rusz z ofertami "mam pomysł, Ty zrealizujesz, ja może nawet kupie domenę i podzielimy się zyskami" i myśle, że 95% (jeśli nie więcej) nie jest warta uwagi.

 

Nie, bo to nie są zadania dla programisty, więc programistą nie można nazwać osobę, która ma wszystko zrobić(tak jak opisał to autor tematu).

 

Dlatego nawiązywałem do wypowiedzi osób, którzy pisali o programiście w tym temacie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×