Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Kręgosłup mi siada, obecne krzesła / fotele się nie sprawdziły do siedzącej roboty, pytanie co możecie polecić?

 

Chodzi mi o względną symbiozę ja>fotel ;) Zdarzają mi się dnie gdzie muszę nadganiać pracę i siedzę po naście godzin i po prostu masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leżaczek ;)

 

 

ja sobie zawsze leżakuje jak przedszkolak.

 

 

Koniec żartów.

 

 

Przerwy co 60 minut, rano rozciąganie - ale takie około 10-15 min. wieczorem też jest polecane. spać po minimum 6 godzin , najlepiej 8.

 

 

uprawiać jakiś sport ale jak tego nie robiłeś to stopniowo wdrażać.

 

 

 

dodatkowo rano bierz zwykły prysznic z dodatkiem zimnego prysznica na całe ciało. W połączeniu z odpowiednią dietą kaloryczno - owocową będzie za kilka miesięcy co namniej dobrze :)

 

 

liczy się ambicje, systematyczność i dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i na siłowni - nie ma opierd&@ania się. Dobra dieta, regeneracja, warzywa owoce, proste mało przetworzone produkty, 5-6 posiłków dziennie.

Godzina przerwa to zarąbista sprawa - jak masz dostęp do schodów - to polecam zrobić z 10-15 pięter i wrócić do biurka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
No i na siłowni - nie ma opierd&@ania się.

bez dabel blasta i raiket fiuel to nie ma roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w lidlu za 100 PLN masażer z podgrzewaczem montowany na krzesło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siłownia to idealny sport dla zapracowanych - wchodzisz i wychodzisz. Przy odrobinie wprawy w 20-25 minut zrobisz ciekawy i urozmaicony szybki trening siłowy. 20-30minut aerobów, 10 minut sauny, prysznic i wychodzisz rześki i spompowany;-)

 

Polecam głównie ćwiczenia dolnej partii pleców (martwe ciągu, wiosłowania) oraz wszystkie wzniosy i przenoszenia ciężaru (barki, klatka). Zapomniałem nazwy ale ćwiczenie na odwrotne rozpiętki na plecy także polecam zapracowanym. Generalnie ważne jest by się ruszać, szczególnie te mięśnie które są cały dzień w bezruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotel - moim zdaniem bez różnicy.

Ja odczuwam to tak - im wygodniejszy, tym bardziej mi się nie chce i się 'leniwie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Ha, mam identyko problem, bo właśnie genialna konstrukcja, którą do tej pory posiadałem (wygodne, ale oparcie trzymające się wyłącznie na plastikowych podłokietnikach) się rozpadło... Hm, plan jest taki, żeby w kieszeń wziąć sensowną kasę (650?) i udać się do jakiegoś centrum meblowego... bo w zasadzie bez przetestowania takiego cuda, dotknięcia... zakup mało bezpieczny będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Idź do sklepu, przeleć wszystkie ;)

i wybierz co wygodniejsze.

 

ps. Poczytaj sobie artykuł dot. bhp o pracy przy komputerze. Pod takim kątem wybieraj fotel.

Czyli zachowanie odpowiednich kątów, ergnomia itd itp.

 

To jest jedyna możliwa opcja. Bez udziwnień, gdyż na stare lata będzie o lasce chodzić.

 

Krzesło - musi być stabilne. Powinno posiadać podstawę pięcioramienną wyposażoną w kółka. Powinno posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska oraz kąta ustawienia oparcia. Siedzisko obrotowe o wymiarach płyty siedzeniowej 42 x 42 cm. Płyta siedzeniowa powinna być pokryta grubą warstwą miękkiego, sprężystego, najlepiej naturalnego materiału. Krzesło musi zapewniać maksymalną swobodę ruchów.

 

Krzesło powinno posiadać poręcze, podpórki, aby można było opierać wygodnie łokcie odciążając kręgosłup oraz mięśnie ramion i karku. Powinno mieć regulowane oparcie i podpierać kręgosłup w odcinku lędźwiowym.

 

Oparcie winno mieć 850mm wysokości i 300 mm szerokości a kąt oparcia krzesła nie może ulegać zmianie pod wpływem ciężaru ciała.

 

Zakres ruchomości powinien wynosić 50 do przodu i do 300 do tyłu.

 

Zalecana głębokość siedziska od 380 do 400mm.

 

Za płytkie krzesło stwarza Dyskomfort ludziom wysokim natomiast krzesło za głębokie stwarza problemy ze wstawaniem i siadaniem.

 

http://klub.chip.pl/lipka/praktyczne/zdrowie/stolik1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotel - moim zdaniem bez różnicy.

Ja odczuwam to tak - im wygodniejszy, tym bardziej mi się nie chce i się 'leniwie'

 

a guzik prawda ;)

 

w domu mam krzesło takie se i po 2-3h mi chce głowę i kręgosłup rozerwać, w biurze mam konkretny fotel (nawet w sumie nie wiem co to)

i można siedzieć i siedzieć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ćwiczysz, grę w bilarda chyba ;)

Jakbyś się nie opieprzał to by Ci kręgosłup nie wysiadał w tym wieku..

 

Pobiegaj sobie, idź na basen. Wykup karnet na basenik. W wodzie praktycznie ćwiczysz wszystkie mięśnie prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×