Skocz do zawartości
FilipS

Problem z domeną w HRD

Polecane posty

Witam,

mam problem z domeną solidhost.pl. Domena jest zarejestrowana w HRD. Przekierowałem ją na moje serwery DNS i nie działa dla przetestowania przekierowałem ją na inny serwer w nazwa.pl i okazało się że również nie działa. Czy ktoś z was spotkał się już z takim problemem? Czy wina nie działającej domeny może leżeć po stronie HRD? We whois wyświetla się poprawna konfiguracja domeny ale nie działa.

 

Domena solidhost.pl obecnie jest przekierowana na:

ns3.netart.pl.

ns2.netart.pl.

ns1.netart.pl.

 

Po wpisaniu adresu wyświetla komunikat: "Nie odnaleziono serwera"

 

Dodam jeszcze że po wpisaniu polecenia ping wyświetla informację że nie można znaleźć hosta domeny. Na poprzednim serwerze działa kilka innych domen bez zarzutu, tylko z tą jedną jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, dnsy sa ustawione poprawnie,

serwery nazw:

 

ns3.netart.pl. [85.128.130.10]

 

 

ns2.netart.pl. [85.128.129.10]

 

 

ns1.netart.pl. [85.128.128.10]

 

utworzona:

 

2011.01.10 20:23:11

 

ostatnia modyfikacja:

 

2011.01.15 21:19:44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może informacja się jeszcze nie rozniosła, poczekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak są poprawne, inne domeny na tym serwerze z takimi samymi ip i przypisane do tego samego konta działają. Domena wcześniej była przekierowana na inny serwer i był ten sam problem.

 

Wcześniej w dniu rejestracji przekierowałem ją na te same serwery dns, była tam przez kilka dni i nadal nie działała.

Edytowano przez FilipS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wpisy nie zostały rozpropagowane. Czy nie zmieniasz za często tych ustawień, jak długo czekasz po zmianie DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wpis dns w dniu rejestracji, drugi dzisiaj o 10 rano trzeci o 19:44 tylko trzy zmiany były. Każda była wykonana na działające dnsy a domena i tak nie działała. Poczekam jeszcze do poniedziałku jak nic się nie zmieni zadzwonię do HRD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wpisy nie zostały rozpropagowane. Czy nie zmieniasz za często tych ustawień, jak długo czekasz po zmianie DNS?

Ale co tu się ma rozpropagować, skoro ns{1-3}.netart.pl odpowiadają NXDOMAIN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci upewnić się, czy posiadasz konto WWW w Nazwa.pl do którego dopięta jest w ichszym (nazwowym) panelu. Jak nie, to do usranej śmierci możesz czekać, a nic z tego nie wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×