Skocz do zawartości
draker

[VPS/shared] Z ogromnym transferem

Polecane posty

Witam.

 

Potrzebuję serwera shared lub VPS, obojętnie, posiadającego okolo 2TB transferu / mc (obecne zużycie około 30-40gb / dzień). Prędkośc łącza raczej dowolna, ale minimum 10mbps, najlepiej 20-30mbps, niegwarantowane oczywiście. Na serwerze będe miał około 5 - 10 plików, każdy o wielkości 500MB do 1,5GB, oczywiście są w pełni legalne, żaden warez czy coś w tym rodzaju (konkretnie patche, modyfikacje i inne takie cosie do gier, posiadamy licencje i zgody autorów, więc z legalnością zero problemów). Raczej zużycie CPU będzie malusie, a potrzebuję około 10gb dysku. Najważniejsze to cena: nie obchodzi mnie, czy będzie jakiś tam ogromny overselling bo te pliki to po prostu moje utrapienie i już mam ich dosyć, a gdzieś muszą być, tyle, że są na tyle popularne, że pobierają ogromne ilości transferu. Dobry uptime też mi nie jest potrzebny, musi być umowa miesięczna, max 3-miesięczna, bo te pliki za kilka miesięcy będą dostępne na lepszym serwerze jako płatne SMS-em, tyle, że nie mogę się przybrać do zintegrowania DotPaya z CMSem. Gdzie znajdę taki hosting, obojętnie gdzie (ale lepiej Europa)? Lepiej do tego nada się shared czy VPS? Czy w ogóle mam szansę na kupno tego za max $10, czy zostanę szybko wyrzucony z jakiegoś hostera over-sellingującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko draker tu zadał dość konkretne pytania, nie wiem, czy jest gotowy na VPSa, nawet z nielimitowanym transferem, ale jednak bez administracji.

Jak na mój gust, to lepiej zapomnieć o takiej cenie z takim ssaniem łącza. Może za 40-50 dolarów, gdzieś w USA... to już jest dedyk albo jakaś usługa hostowania plików typu Amazon S3, ale z tego, co pamiętam, to tam będzie o wiele drożej niż 10 dolarów miesięcznie.

 

Wiesz, akurat tutaj overselling ma dużo "do gadania", bo nikt nie zoverselluje 2TB transferu, bo to przeważnie jest szczyt dedyka, albo blisko szczytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do VPSów to nie ma tutaj problemu, unmanaged też mi odpowiada.

 

Są miliony ofert z nielimitowanym transferem, m.in. na lowendbox.com, tyle, że zależy mi na tym, aby ktoś mi jednak pozwolił zużyć tego 1TB - 1,5TB, bo raczej więcej ciężko będzie. Szczerze mówiąc to sam nie wiem, czy to jest mi potrzebne - pliki jak już mówiłem są moim utrapieniem, bo są największe, a jednocześnie najpopularniejsze na mojej stronie, a dotyczą one gier, więc klikalność w reklamy jest wyjątkowo niewielka, więc na prawdę nie obchodzi mnie jakość pobierania ich przez userów, bo normalne pliki mam gdzie indziej. Czy przykładowo hostingi plików typu mediafire pozwalają na zużycie tak dużej ilości łącza?

 

Chętnie bym zainwestował w Amazon S3, taki miałem zamiar, ale dopiero gdy te pliki będą płatne, a że korzystam z wyjątkowego dziwnego CMSa i za dodanie dotpaya chce się dużej kasy, to narazie musze znaleźć zastępczy środek

 

@hostdell - oferta jest ciekawa, tyle, że pozwolicie mi wysycić tyle łącza / mc w tak niskiej cenie? Pewnie narzucicie mi potem ograniczenie łącza typu 2mbps.

 

@mzone, czy można prosić o link do oferty z takim transferem, który potrzebuję? Bo w 800GB to raczej będzie ciężko się zmieścić

 

@urbi - czy tutaj też mi pozwolą tak mocno wysycić łącze? sprawdzałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@mzone, czy można prosić o link do oferty z takim transferem, który potrzebuję? Bo w 800GB to raczej będzie ciężko się zmieścić

 

Możesz dokupić do każdego serwera VPS nielimitowany transfer, jednak wydaje mi się że nie jest to w Twoim budecie (w pierwszym poście napisałeś coś o 10$).

 

U nas opcja nielimitowanego transferu dla VPS kosztuje 49 złotych/miesiąc.

Jeżeli jesteś w stanie zapłacić tyle to oczywiście zapraszam do nas, na pewno te 2TB/m-c utrzymasz bez problemu.

 

Udostępnienie serwera o Twoich wymaganiach to nie jest problem, może być dostępny z kilka godzin.

Jednak nie jest to ten zakres cenowy.

 

Nie zauważyłem tych 10$ w Twoim poście, nie dawałbym oferty wiedząc że szukasz aż tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Z 10$ to nie ma w ogóle opcji... gdziekolwiek w Europie. Myślę, że reszta użytkowników podziela moje zdanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku miałem w Spacerich.com, wysycałem im nawet z 3TB mc i mnie nie wyrzucili za 3,5$ miesięcznie, nie wiem, może to cud. Chyba trzeba pozostać, tyle, że dają tam 10mbps, a przydałoby mi się ze 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spacerich bez problemów daje takie możliwości za psią kasę, sam mam u nich seedboxa, na którym wiszą różne pliki (w tym linuchowe ISO płyt DVD). Weź np. to: https://billing.spacerich.com/cart.php?a=confproduct&i=0 - 4TB na łączu 1 Gbps w Waszyngtonie za $9,99. Do plików nadaje się znakomicie, ping nie ma w tym przypadku znaczenia, a łącze naprawdę dobre, pozawala spokojnie te przyznane 4TB wykorzystać, później możesz przejść np. na to: https://billing.spacerich.com/cart.php?a=confproduct&i=1 (ta sama serwerownia, 8TB transferu za $18,99).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponownie, udało mi się dorwac taki serwer z transferem w USA w spacerich, jest swietnie, ale potrzebuje jeszcze jeden, tyle, ze koniecznie w EU (strona w EU, pliki w USA)

 

Wymagania:

 

HDD: ok. 25GB

Transfer: 1TB - 1,5TB / mc

Zużycie CPU - raczej małe, nikt się jak dotąd nie skarżył, ale jeśli oferta VPS to MUSI być dostęp do 2 rdzeni CPU, bo strona jest właśnie przystosowana pod używanie 2-4 rdzeni

Lokalizacja: EU, preferowana Francja / Niemcy / Holandia

I najważniejsze: MINIMUM dostęp (nie gwarantowany) do 20mbps łącza, 10mbps odpada na 100%: w nocy zużycie łącza jest minimalne (1mbps), przez cały dzień bardzo się waha - raz 10mbps, potem 20mbps, 25mbps, bardzo rzadko skacze do 30-40mbps

 

Treści w stu procentach legalne, tematyka: download autorskich modów do gier

I cena: max 50zł / mc (obecnie za taki serwer płacę 40zł, ale właściciel dedyka postanowił go sprzedać)

 

Zapraszam do oferowania przez firmy, dawania linków do stron firm świadczących takie usługi (hosteurope odpada, potrzebuję serwer na szybko bo za 3 dni dedyk zostanie sprzedany i pozostane na lodzie, a tam jest list aktywacyjny...). Zapraszam też głównie do ofert, na przykład na PW osób posiadających własne dedyki, których nie wykorzystują w stu procentach, bo właśnie obecnie cały czas korzystałem z takiego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z takim transferem i tyloma rdzeniami nie dostaniesz za takie pieniądze... Przynajmniej za 2-3 razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie odzywaj.

 

Jak ktoś ma zbędny transfer i nie żal mu miejsca bo ma go dość dużo to chętnie przyjmie takie cudo pod swoje strzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o pełną moc rdzeni, może być nawet po 1ghz na rdzeń, tyle, że musi być dostęp do dwóch.

 

Jak już mówiłem mam obecnie to u jednego znanego użytkownika tego forum za 40zł, nicka nie będę pisał, tylko powiem, że jest to możliwe na sto procent. Raczej to nie jest zła cena, bo na lowendbox'ie można sporo takich ofert znaleźć, lecz preferowałbym u osoby prywatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hostdell - oferta jest ciekawa, tyle, że pozwolicie mi wysycić tyle łącza / mc w tak niskiej cenie? Pewnie narzucicie mi potem ograniczenie łącza typu 2mbps

 

 

Nic podobnego, nie narzucamy takich ograniczeń

 

Oto plik testowy który można pobrać i przetestować łącze.

 

http://195.242.90.94/500mb.gts

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×