Skocz do zawartości
Paul

Rejestracja domeny *.pl "usunięta z kolejki" - gdzie?

Polecane posty

Mam pytanie gdzie radzicie zarejestrować domenę? - domena, którą chcę zarejestrować dns.pl wyświetla jako "usunięta z kolejki"

- wiem, że można zarejestrować taką domenę ale nie we wszystkich firmach np. w OVH nie ma możliwości.

 

Dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena faktycznie mogła zostać usunięta z kolejki, jednak teraz istnieją dwie możliwości dlaczego nie możesz jej zarejestrować.

 

1. Domena została zablokowana w celach reklamacyjnych. Tutaj nic nie poradzisz (nie wiem czy w takich przypadkach dns.pl informuje o tym fakcie).

 

2. Po wygaśnięciu okresu rezerwacyjnego możliwość ponownej rezerwacji domeny jest blokowana przez NASK na okres do 5 dni. Jest to robione, aby domeny nie znajdowały się w stanie rezerwacji w nieskończoność.

 

Myślę, że druga opcja jest bardziej prawdopodobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Po wygaśnięciu okresu rezerwacyjnego możliwość ponownej rezerwacji domeny jest blokowana przez NASK na okres do 5 dni. Jest to robione, aby domeny nie znajdowały się w stanie rezerwacji w nieskończoność.

W ciągu tych 5-ciu dni po wygaśnięciu 14-sto dniowej rezerwacji, domenę można zarejestrować bezpośrednio przez jej opłacenie bez kolejnej rezerwacji ale nie każda firma to udostępnia i raczej musisz się dokładnie dopytać o taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

2. Po wygaśnięciu okresu rezerwacyjnego możliwość ponownej rezerwacji domeny jest blokowana przez NASK na okres do 5 dni. Jest to robione, aby domeny nie znajdowały się w stanie rezerwacji w nieskończoność.

 

Myślę, że druga opcja jest bardziej prawdopodobna

 

Tak dokładnie jest ponieważ NASK odp. mi

 

W NASK nie można w ciągu tych 5 dni złożyć oferty. Każdy z partnerów NASK ma możliwość zarejestrowania nazwy domeny

przebywającej w stanie "usunięta z kolejki". Zaznaczam jednak, że żaden Partner nie ma obowiązku świadczenia takiej

usługi. Jeżeli będzie Pan zainteresowany rejestracją nazwy domeny usuniętej z kolejki, proszę wcześniej skontaktować się z wybranym

partnerem NASK i ustalić czy wykona taką usługę na Pana rzecz i jaka jest procedura rejestracji, ponieważ może ona różnić się od

procedury standardowej.

 

PPD.pl ma dość drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×