Skocz do zawartości
sysunit

Darmowe konta shell

Polecane posty

Witam!

 

Na nowy rok przygotowalismy cos ekstra :) Darmowe konta shell dla deweloperow.

 

http://uruk-hai.net/

 

Zapraszamy!

 

(Tak konta sa zupelnie za darmo, zadnych ukrytych celów. Nie gromadzimy Waszych danych, nie rozsylamy spamu etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, że to jest za darmo, ale przy tekście "jesteśmy młodą firmą"chciałbym znaleźć na tej stronie REGON : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, takie upierdliwe marudzenie antykrzakowe : ) dzięki

 

Zgłoszenie machnięte, a co mi tam, potestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz ponad rok firma istnieje, nie taki krzak. :)

 

Zachecam do testow jak i zglaszania uwag!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jest za darmo, ale przy tekście "jesteśmy młodą firmą"chciałbym znaleźć na tej stronie REGON : )

 

Macie straszne skrzywienie z tymi REGONAMI i NIPAMI. Takie dane powinny być na fakturze, a nie na stronie. Widziałeś np. na slicehost.com albo rackspace.com jakiś numer identyfikacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Grzechem byłoby nie pomóc w testowaniu.

Zgłaszam akces do konta shell.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam korzystanie z usług tego Pana. Doszedłem do wniosku że przetestuje te "konta shell", chwile po zalogowaniu ujrzałem że chmody na ważne katalogi systemowe takie jak /home , /etc itp. nie są w ogóle ustawione. Ba jakby tego było mało każdy user ma dostęp do /root gdzie uwaga, znajduje się baza użytkowników wraz z ostatnim zarejestrowanym userem oraz jego hasłem. Oczywiście zgłosiłem to wszystko Panu Pawłowi na co dostałem odpowiedź "Pańskie konto zostało usunięte. Głupoty nie popieramy.". Bezczelność oraz ignorancja problemu naprawdę wysoce mnie zaskoczyła, myślałem że dostanę w odpowiedzi coś typu "Dziekuje za zgłoszenie problemu, zaraz się tym zajmiemy" ale się przeliczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam korzystanie z usług tego Pana. Doszedłem do wniosku że przetestuje te "konta shell", chwile po zalogowaniu ujrzałem że chmody na ważne katalogi systemowe takie jak /home , /etc itp. nie są w ogóle ustawione. Ba jakby tego było mało każdy user ma dostęp do /root gdzie uwaga, znajduje się baza użytkowników wraz z ostatnim zarejestrowanym userem oraz jego hasłem. Oczywiście zgłosiłem to wszystko Panu Pawłowi na co dostałem odpowiedź "Pańskie konto zostało usunięte. Głupoty nie popieramy.". Bezczelność oraz ignorancja problemu naprawdę wysoce mnie zaskoczyła, myślałem że dostanę w odpowiedzi coś typu "Dziekuje za zgłoszenie problemu, zaraz się tym zajmiemy" ale się przeliczyłem.

 

Oto ten mail:

 

Moim hobby jest administracja serwerami z rodziny *Unix, dlatego też piszę do Was z ostrzeżeniem dotyczącym bezpieczeństwa serwera Gandalf na którym niedawno zostało utworzone mi konto. Odrazu przy pierwszym logowaniu, ujrzałem że katalog /home nie ma ustawionego chmod'a 711, tyczy się to również / oraz pochodnych. Dziwne jest dla mnie również że zwykły user (taki jak ja) ma dostęp do katalogu roota (/root) i widzi wszystkie jego pliki. .bash_history nie jest odpowiednio zabezpieczony przed usunięciem przez właściciela, co (jeżeli na serwerze nie ma innego oprogramowania logującego komendy usera) może uniemożliwić sprawdzanie komend jakie użytkownik wpisuje. Nie ma zainstalowanych podstawowych programów jak htop, nano. Jest to moje pierwsze wrażenie jakie ujrzałem po zalogowaniu, jeżeli zechcą Państwo podjąć ze mną współpracę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa Waszych serwerów, udzielę kilku następnych rad oraz moich spostrzeżeń.

 

 

Wiec tak, htop i nano to podstawowe pakiety zwiazane z bezpieczenstwem (top jest be, bo nie ma kolorkow!!!). Hasla, hmm to ciekawe z tego co wiem to moja baza danych jak nazwal to "kolega" to zwykly plik w plain gdzie jest user;mail hasel tam sie doszukac nie moge. Ciekawi mnie rowniez co ma "kolega" na mysli piszac ze plik .bash_history nie jest odpowiednio zabezpieczony, tak to sie teraz robi? Ciekawe, chyba cos przespalem. Moze chflags? Zaraz wiesz, ze to bsd a nie linux, prawda? Rece opadaja.

 

A teraz na koniec. To jest _darmowa_ usluga dla ludzi, ktorzy chca po prostu konto shell. Urzekla mnie Twoja historia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dr**::users::::Tomasz *****::bash:oq**** <--- oczywiście to również nie jest niczym groźnym, prawda? Ukryłem niepotrzebne pola.

 

 

Nie rozumiem Pańskiej ironii co do htop i nano, napisałem przecież że "...nie ma podstawowych programów jak htop i nano...", w tym zdaniu nie było wzmianki o bezpieczeństwie.

 

Co do bash history, wystarczyło dać chattr +a .bash_history

Edytowano przez HyperHost - Support (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dr**::users::::Tomasz *****::bash:oq**** <--- oczywiście to również nie jest niczym groźnym, prawda? Ukryłem niepotrzebne pola.

 

Brawo! Odczytales tymczasowy plik ktory uzywa pw.

 

echo "${login}::users::::${full_name}::bash:${pass}" > account_tmp

adduser -M 701 -f account_tmp

 

 

No ale w koncu masz liste wszystkich hasel. Jeszcze raz gratuluje!

 

Ladnie tak klamac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bash history, wystarczyło dać chattr +a .bash_history

Misiek, jesteś wybitnym administratorem systemów Unix, jeśli na xBSD chcesz wydawać polecenie chattr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×