Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
blade9999

Bardzo tanie serwery

Polecane posty

Aaa czyli ten co nie placi podatku w wysokosci 1000 pln jest zlodziejem, a ten co 5 pln juz nie ? ;) Ciekawe rozumowanie!

pozdr.

 

 

No tak to nie miało brzmieć (niestety zabrzmiało :/ ) oczywiście że każdy powinien je płacić (podatki) (no ale powiedzmy że ostatniego zdania nie ma :P )

 

tak czy siak kwota wolna od podatku to 2750zł - (oczywiście wszystkie zarobki się zsumują - nie jest to kwota miesiaczna tylko tz. dożywotnia :P - nie wiem czy dobrze mnie zrozumiecie ale chyba tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten pan poprostu wydzierżawia serwer (ponieważ z tego co mi wiadomo to on wykupuje serwer a nie klient) więc powinien zapłacić od tej kwoty którą pobiera 8,5% - tylko teraz jeszcze musi najpierw sporządzić umowe... - ja też miałem taką sytuacje ale w innym kontekscie a mianowicie wydzierżawiłem MIEJSCE REKLAMOWE NA MOJEJ STRONIE PEWNEJ FIRMIE - sporządziliśmy umowe i miałem odprowadzić 8,5 % zachodze do mamy i tak wyszukała ona że nie musze NIC PŁACIĆ - dlaczego ? dokładnie nie wiem bo się jej nie dopytałem - ale chodzi zapene oto że nie jest to umowa stała tylko na okreslony czas (tak samo w przypadku tego pana) więc moim skromnym zdaniem nie jest to oszust czy złodziej bo nie płaci podatków - napeno jeśli by musiał jakieś płacić to w granicach (jak ma 30-40 zł na jedym dedyku) 5 zł

Kwota wolna od podatków to jedno, a działanie w sposób legalny -- drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz może zadziwic to co powiem ale musze sprostować moje 2 poprzednie posty otóż :

 

Dowiedziałem się teraz już dokładnie że :

 

jeżeli ktoś zarobi na czymś (obojętnie na czym) w tego pana przypadku na dzierżawie od PEWNEJ NIEMIECKIEJ FIRMY SERWERÓW - musi uiścić od tego PODATEK - i to JEST D.G. wprzeciwnym razie jest to nielegalne.....

 

 

Każdy "przychów" musi zostać opodatkowany...... - to już wyjasnia w 100% wątpliwości niektórych (do niedawna i moje)

 

Chciałem zwrócić HONOR tym co twardo mówili że musi otworzyć DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ - i teraz i ja się pod tym podpisuje po przeanalizowaniu pewnych spraw ;)

 

 

 

Więc myśle że sprawe wyjasnilem (chodź na początku ją troszke domieszałem :P ) - i teraz trzeba się zająć czy te serwery są dobre i czy ta pomoc tego pana jest warta tych pieniędzy :P bo jeśli tak to radze temu panu otworzyc DG i wróże dobrą przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki pytanie moje czy ma ktoś doświadczenia z tą firmą webperoni, można im zaufać serwery się sprawdzają, niezawodne są?...... Jeśli ktoś posiada informacje/odczucia proszę się podzielić dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki pytanie moje czy ma ktoś doświadczenia z tą firmą webperoni, można im zaufać serwery się sprawdzają, niezawodne są?...... Jeśli ktoś posiada informacje/odczucia proszę się podzielić dzięki.

 

W tym watku juz pojawialy sie opinie osob ktore kupily serwer u blada999 (webperoni.de)

Zobacz wczesniejsze strony tego watku i wypowiedzi mR.eV1L i bambolo

Jest to firma malo popularna i trudno znalezc duzo opinii o niej; nawet na webhostingtalk.com znalazlem tylko jedna linijke o webperoni :/

check www.webperoni.de - excellent prices for a top notch service!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym minusem jest to ze nie lubia polakow i ponoc kaza sobie placic z gory za caly rok.

 

Zobacz post ponizej i tam sie popytaj o server4you bo to nie o nich topic :>

http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php...1656&highlight=

Zobacz takze opinie na webhostingtalk.com:

http://www.google.pl/search?q=site%3Awebho...:Pl-PL:official

[/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne

 

Anyway, nie wiem dlaczego mają nie lubić polaków, wysłałem już zapytanie do webperoni i na wszystkie pytania odpowiedzieli w przeciągu 30minut, support mają niezły na to wygląda, jeśli chodzi o wpłaty to nie akceptują paypala a to lipa jak dla mnie, akceptują tylko przelewy bankowe za które nasze banki pobierają sporą prowizje (w przypadku przelewów zagranicznych), konkluzja?, kazdy moze u nich kupić server musi tylko znać angielski, a co do terminów wpłat koleś mi odpisał że mogą to być wpłaty, miesięczne, 3miesięczne, pół roczne i roczne....

 

firma powstała w tym roku, najgorsze jest to że nie ma zbyt wiele opinni nigdzie na ich temat, jak poprzednik powiedział na wht jest tylko jeden wątek i tak nic nie wyjaśniający :/ , mam dylemat hehe :(, znalazłem też firmę http://1and1.co.uk maja nie liczony tranfer, ale obawiam się że tylko uznają klientów w UK :/

 

sorry ze offtopic ale część ontopic :)

pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki przeglądne uważniej temat, a co powiesz na temat server4you.de ? masz jakieś odczucia z nimi związane?
No miałem problem, z vpsem, tzn.....

czekałem tydzień, ąz aktywuja, codziennie telefony bronili się, że im padł formularz.

Prawda Polakow nie lubia, co mnie wprawiło w pełen podziw do tej firmy to to, że świetnie działa formualrz zmieniający hostname, reinstall oraz szybki reinstall systemu... Fakt, że są zdolni, swap na najmniejszej wersji vpsa wynosił 89-97%, a na najwiekszej opcji vpsa 63-68%, na meila odpowiedzilei w tej sprawie po 48 godzinach (dopiero po drugim meilu), napisali cos typu: "tak ma byc"

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze by przeniesc rozmowe do innego watku bo ten jest o serwerach od uzytkowanika blade999 w serwerowni webperoni i powstaje maly offtopic :(

 

PS: A koniecznie to musi byc dedyk w niemczech?, zobacz moze oferte leaseweb.com - serwery w holandii, maja mnostwo kllientow, wiec nie powinienes miec problemow z znalezeniem opini na ich temat.

 

Maja dobre lacza, ale najpowazniejszy minus to support ktory pozostawia wiele do zyczenia....

 

Zobacz takze oferte hetzner.de

 

Ale moze zalóz nowy watek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nyway, nie wiem dlaczego mają nie lubić polaków, wysłałem już zapytanie do webperoni i na wszystkie pytania odpowiedzieli w przeciągu 30minut, support mają niezły na to wygląda, jeśli chodzi o wpłaty to nie akceptują paypala a to lipa jak dla mnie, akceptują tylko przelewy bankowe za które nasze banki pobierają sporą prowizje

 

I dlatego wlasnie wpadlem na ten pomysl, poniewaz mam dostep do darmowych przelewow zagranicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewidze potrzeby ciągnięcia tego wontku...

ale na przekur dołoże swoje 3gr.

 

ja uważam tak jak mam wybierać między pewnym panem, ktory działa na tym forum i się czepia blade9999 że działa nelegalnie.

 

to wybrałbym oferte blade9999 bo do firmy pana f*** nie ma nawet telefonu kontaktowego...

 

poza tym uważam, że polskie prawo jest mało przyjazne przedsiębiorcą i jak bym otwierał swoją firme to być może takbym zaczynał... przecież na otwarcie firmy trzeba wyłożyć sporo kasy a co jeśli się okaże jeśli nasza oferta nie cieszy się zaintereswoaniem, albo jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia do prowadzenia takiej firmy??

a sprzedanie 5serwerów po niższych cenach niż konkurencja nie powinno za bardzo "zepsuc" rynku...

znaczy nie chce być źle zrozumiany... rozumiem że profesjonalne firmy mogą się obawiać takiej nie dokońca utcziwej konkurencji. ale nie wiem czy skala tego zjawiska jest na tyle duża żeby to miało jakieś istotne znaczenie.

 

osobiście nie popieram nielegalnego prowadzenia DG. tylko zastanawiam się jak można w inny sposób zacząć prowadzić firme hostingową nie mając xxxxxx zł na start.

w sumie więc nie mam jednoznacznego zdania na temat oferty Pana blade9999 i miałem się nie wypowiadac, ale śledze ten wontek od początku i zostałem "sprowokowany" do wypowiedzi pewnymi wypowiedziami w ktorych autorzy skarzyli sie ze sa okradani. problem w tym że lepiej by było gdyby niektóre firmy, którch w/w autorzy postów są przedstawicielami, nigdy nie powstaly.

 

 

Pozdrawiam Viroos

 

PS: życze Panu blade9999 powodzenia i szybkiej legalizacji pana działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontku

wątku

 

przekur

przekór

 

mało przyjazne przedsiębiorcą

 

Warunki życia w Polsce są mało przyjazne - zaraz chyba zaczne napadać na sklepy ... cel nie uświęca środków .

 

nie mamy wystarczającego doświadczenia do prowadzenia takiej firmy??

To po co zakładać firmę w branży która nie jest konikiem ?

 

nie powinno za bardzo "zepsuc" rynku...

Nie chodzi tu o fakty czy Pan blade9999 sprzeda 2 czy 2000 serwerów nielegalnie - mowi się tutaj o tym procederze ( chociaz ja nie mam nic przeciwko i zycze jak najlepiej )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. sorry za orty. będę nad tym pracował :-)

To po co zakładać firmę w branży która nie jest konikiem ?  

2.czasami trzeba spróbować coś zrobić zanim się przekonamy że mamy do tego predyspozycje

Warunki życia w Polsce są mało przyjazne - zaraz chyba zaczne napadać na sklepy ... cel nie uświęca środków .

3.ładny przykład. co prawda nie przekonał mnie w 100% , ale dał trochę do myślenia.

 

Pozdrawiam Viroos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam tak jak mam wybierać między pewnym panem, ktory działa na tym forum i się czepia blade9999 że działa nelegalnie.

Sporo osób myśli podobnie i wybiera tańsze radia "ze stadionu".

 

to wybrałbym oferte blade9999 bo do firmy pana f*** nie ma nawet telefonu kontaktowego...

Jeden p. fujara sprzedaje serwery? Są inne, legalnie działające firmy, jeśli wymagasz kontaktu telefonicznego (przy kupnie serwera dedykowanego rzeczywiście jest raczej niezbędny).

 

poza tym uważam, że polskie prawo jest mało przyjazne przedsiębiorcą i jak bym otwierał swoją firme to być może takbym zaczynał... przecież na otwarcie firmy trzeba wyłożyć sporo kasy a co jeśli się okaże jeśli nasza oferta nie cieszy się zaintereswoaniem, albo jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia do prowadzenia takiej firmy??

Specjalnie przyjazne nie jest, ale nie przesadzajmy -- koszt prowadzenia DG można na upartego zamknąć w kwocie 300 zł miesięcznie.

 

Zresztą... legalna firma to jakiś rodzaj gwarancji, że działalność traktowana jest powaznie, a nie -- jak sam napisałeś -- w myśl zasady "może się uda, a jak nie, to zniknę, w końcu wiele nie stracę".

 

a sprzedanie 5serwerów po niższych cenach niż konkurencja nie powinno za bardzo "zepsuc" rynku...

5 nie, ale jak zrobi tak 100 osób, to będzie już 500 serwerów "po niższych cenach".

 

osobiście nie popieram nielegalnego prowadzenia DG. tylko zastanawiam się jak można w inny sposób zacząć prowadzić firme hostingową nie mając xxxxxx zł na start.

Normalnie, zgromadzić z 5K zł na początek i na sam początek starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
poza tym uważam, że polskie prawo jest mało przyjazne przedsiębiorcą i jak bym otwierał swoją firme to być może takbym zaczynał... przecież na otwarcie firmy trzeba wyłożyć sporo kasy a co jeśli się okaże jeśli nasza oferta nie cieszy się zaintereswoaniem, albo jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia do prowadzenia takiej firmy??

 

Na poczatek.. Kup slownik, bardzo Cie prosze. Juz Cie Fujara upomnial ale Twojego tekstu naprawde nie da sie czytac.. Kaleczysz nasz rodowity jezyk:)

 

Co do otwarcia firmy.. W tym momencie na rozpoczecie dzialalnosci masz:

 

1. zmniejszony ZUS przez 2 lata (placisz realnie ok 250 pln, z czego wiekszosc to ubezpieczenie zdrowotne, ktore w calosci odliczasz od podatku dochodowego).

 

2. dostajesz 12k dotacji z UE. Jedyny warunek zeby nie musiec zwracac tej kwoty to utrzymac sie na rynku przez 1 rok. A utrzymanie firmy przez rok w *minimalnym* stopniu to tylko placenie ZUSu. Czyli 12 * 250 pln = ok. 3 tys pln.

 

Naprawde sadzisz, ze polskie prawo jest malo przyjazne przedsiebiorcom, czy poprostu masz 15 lat i wpajane od malego przez ojca, ze Polska jest bee i trzeba wyemigrowac na zachod, zeby bylo lepiej ?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 19 lat :)

ale może wciąż dusze 15 latka :-). jeżeli chodzi o to co mogłbym sądzić o tym co się dzieje w Polsce na podstawie "doświadczeń rodzinnych" to nie powinnienem mieć żadnych powodów do narzekania... ale nasz świato pogląd nie jest kształtowany tylko przez to co wynosimy z domu...

 

Pozdrawiam Viroos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
@adamszendzielorz - Mogłbyś bardziej rozwinąć punkt 2 ? jestem tym troche zainteresowany i taka dotacja by mi pomogła

 

Przykro mi ale ja sam wiecej nie wiem :-)

Wiem tylko ze taka dotacja istnieje i znajomy ja dostal. Idz do Urzedu Pracy - tam dowiesz sie wszystkiego!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszukac sie nie moge... Blade.. a na jakich OSach to? bardzo by mnei interesowałą platforma windows + z mozliwość testu (nawet 1 dzień) czy to do czego chcialbym server bedzie nań w ogóle chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest u nich, mozna placic miesiecznie mieszkajac w Polsce. Wiekszosc niemieckich firm na to nie pozwala...

 

Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. zmniejszony ZUS przez 2 lata (placisz realnie ok 250 pln, z czego wiekszosc to ubezpieczenie zdrowotne, ktore w calosci odliczasz od podatku dochodowego).

AFAIK ubezpieczenie odlicza się niemal w całości. Składka ubezpieczeniowa to 8,50%, a odliczyć możesz 7,75%. Różnica to grosze, ale zawsze jest. No, chyba że coś mi się popitoliło :)

 

2. dostajesz 12k dotacji z UE. Jedyny warunek zeby nie musiec zwracac tej kwoty to utrzymac sie na rynku przez 1 rok. A utrzymanie firmy przez rok w *minimalnym* stopniu to tylko placenie ZUSu. Czyli 12 * 250 pln = ok. 3 tys pln.

Hmmm... a tym mnie zainteresowałeś. Gdzieś można poczytać o szczegółach? Mam parę osób, którym bym to podesłał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×