Skocz do zawartości

Cameleon

Użytkownicy
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Cameleon

 • Ranga
  Czasami na forum

Metody kontaktu

 • GG
  667673

Ostatnio na profilu byli

5662 wyświetleń profilu
 1. Do sprzedaży: 1. Serwer Xeon A. Plesk nielimitowana ilość domen B. Atomic Secured Linux C. Spamassassin, Roundcube, Amavis, Zdalne backupy, Wiele ulepszeń (zrobionych ręcznie). D. Serwer bardzo dobrze zabezpieczony. E. Wszystko skonfigurowane - bez potrzeby konfiguracji F. 200 Domen na serwerze G. 30% obciążenia serwera H. Serwer w zasadzie bezobsługowy. 2. 100 Domen w utrzymaniu u providera domen 3. 10 SSL w utrzymaniu u providera certyfikatów Roczne zyski z tytułu hostingu/ssl/domen 20 tyś brutto na czysto, juz po odjęciu wszystkich kosztów. Możliwy wariant "scedzenia" rozbudowy stron klientów, SEO itp. około 10 tyś brutto w skali roku. Infrastruktura działa od 12 lat, aktualizacje wykonywane na bierząco. Interesuje mnie sprzedaż poważnej firmie, min. dającej gwarancje na dalsze nieprzerwane działanie serwera. Sprzedaję ponieważ chcę się zająć zupełnie czym innym.
 2. Włamano mi się w jakiś sposób na serwer, w rezultacie serwer zaczął rozsyłać spam i trafiłem na RBL'e. Potrzebuję dobrą firmę która mogła by znaleźć przyczynę. Z mojej strony jestem w stanie udzielić wszelkich informacji.
 3. Hmm, to ujowo.... Nie mam szafy, chcę zacząć z jedną maszyną ale jestem pewien że hardware nie będzie brał 460watów. Ciekawe czy można się dogadać w przypadku dokładania wtedy jest weryfikacja poboru...
 4. Jeśli mam np. serwer HP 380p G8 z 3 dyskami SAS, 1 zasilacz 460wat. Jestem pewny że zużycie prądu jest dużo mniejsze niż tyle ile wyciągnie zasilacz. Więc z tąd pytanie - Jak są liczone koszty, wedle faktycznego zużycia czy oni alokują na te 460wat ?
 5. Dziękować. Resztę już via mail przedyskutuje.
 6. SiXwishlist, prawda !, dzięki za poradę Julian, możesz mi podesłać pełną specyfikację tego serwera ?. Jaki kontroler Raid jest na pokładzie ? Ta obudowa U2 pozwala na montarz 8 dysków ? W standardzie tam jest dysk SAS 300GB? Jest tam jeden zasilacz ?, z opcją na drugi ? A jeszcze zapytam jak się mają G9 do G8, w G8 lepszy stosunek ceny do wydajności ? Dzięki !
 7. A co myślicie aby samemu coś złożyć ? Jest sens ? @Julian a ten 7915E7G rozumiem że różni się że nie ma dysków SAS?, fajna była by oferta HP DL380 G8 w takiej cenie, niestety widzę tylko IBM za 6,6.
 8. Wiem o jakich serwerach ale kolega vilgefortz napisał żeby je zobaczyć i "wymacać", czyli mam ocenić z jakich materiałów są zrobione ?. Faktycznie Actina wypada bardzo korzystnie w stosunku do pozostałych marek. Macie doświadczenie z Actiną ?
 9. O jakości czego mówicie ?
 10. Dziękuję za informację.
 11. Potrzebuję kupić najlepsze co uda mi się wyrwać w cenie 6 tyś W tej cenie może być sama jednostka z procesorem, dokupię dyski i pamięć. Dobrze było by U2 ale mógł by być też U1 Optuję za serią ProLiant 360/380 coś z G8/G9 ? Czy coś w tej cenie sensownego kupię ? Serwer dla 150+ domen głównie hosting.
 12. Dzięki za info, musiał bym skompilować Qmaila z DKIM albo się przerzucić na Postfixa który wydaje się współpracować poprawnie z DKIM w środowisku Pleska.
 13. Potrzebuję drobne podciągnięcie serwera pocztowego do spełniania lepszych norm a dokładnie 1. Instalacja patcha dla qmaila 512kb dns response 2. Konfiguracja spf (mxtoolbox.com) mówi że brak spf, txt ustawiony. 3. Usprawnienie dla hotmaila aby maile nie trafiały do spamu (pewnie wystarczy dokończyć spf) 4. Sprawdzenie i ew. poprawienie zabezpieczeń które umożliwiały by wysyłanie maili z serwera (wiem że temat rzeka ale nie mówię o podpinanie się do skryptów php). Aktualna specyfikacja serwera Serwer ma dobrą reputację System Centos 5.2 Plesk 10.4 / Qmail ASL 3.2 Domainkeys skonfigurowane SPF TXT dodany Dmarc działa
 14. Jest sobie strona www.e-play.pl gdy na nią wejdziecie wszystko jest ok, ale gdy wchodzicie z przeglądarki www.google.pl prowadzi pod portal z reklamami, czy jest możliwe by ktoś podmienił cache dla danej strony w google. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć... Co ciekawe na chromie jest ok na IE i reszcie już nie.
 15. no teraz jest dobrze po dowiązaniu na /usr/local/zoneinfo/CET /etc/localtime
×