Skocz do zawartości
whitea

czym zastąpić niektóre komendy shella?

Polecane posty

Czy są jakieś panele administracyjne albo inne narzędzia (z wyjątkiem dostepu do shella) oferowane przez popularne firmy hostingowe, które umożliwiają:

 

znalezienie plików w katalogu i podkatalogach z zadanymi ustawieniami chmod, np. znajdź wszystkie z 0655 (odpowiednik shellowego find)

zdefiniowanie linku symbolicznego do katalogu

utworzenie archiwum zip (albo innego) z wybranych plików

 

Nigdy mnie to nie interesowało bo zawsze korzystałam z prostych koment shellowych, ale teraz biorę pod uwagę zmianę hostingu i pojawił się potencjalny problem w postaci braku dostępu do shella. A że tak naprawdę korzystam z kilku komend na krzyż, to może da się to czymś zastąpić i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś panele administracyjne albo inne narzędzia (z wyjątkiem dostepu do shella) oferowane przez popularne firmy hostingowe, które umożliwiają:

 

znalezienie plików w katalogu i podkatalogach z zadanymi ustawieniami chmod, np. znajdź wszystkie z 0655 (odpowiednik shellowego find)

zdefiniowanie linku symbolicznego do katalogu

utworzenie archiwum zip (albo innego) z wybranych plików

 

Nigdy mnie to nie interesowało bo zawsze korzystałam z prostych koment shellowych, ale teraz biorę pod uwagę zmianę hostingu i pojawił się potencjalny problem w postaci braku dostępu do shella. A że tak naprawdę korzystam z kilku komend na krzyż, to może da się to czymś zastąpić i po kłopocie.

 

Osobiście nie znam,

aczkolwiek można to dość szybko sklepać w php, tyle że potrzebne do tego funkcje przeważnie u dostawców są wycięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować Webmina , zawiera on sporo opcji konfiguracji serwera jak i niektórych softów typu apache, mysql, bind itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje potrzeby zbliżają się pod najtańszy vps ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×