Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mich@ł

lista hostów światowych serwerowni

Polecane posty

Poszukuje listy hostów serwerowni z całego świata (głownie chiny, rosja). Jest może coś takiego?

 

Chciałbym zablokować całe serwerownie aby zabezpieczyć się przed spamem a blokada klas IP jest jak walka z wiatrakami :)

 

Blokada typu:

*.ovh.net

*.kimsufi.com

 

... jest obecnie chyba najlepszym rozwiązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Blokada typu:

*.ovh.net

*.kimsufi.com

 

... jest obecnie chyba najlepszym rozwiązaniem...

 

Nie prawda,

zobacz jakie dany ASN rozgłasza adresy i to tnij, nazwy hostów to sobie można ciąć ... :)

 

tak "na szynko" dla osoby nie mającej wiele wspólnego z routingiem, przykładowo;

AS16276 klik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że te rozsyłacze spamu to na pewno z "serwerowni" pochodzą, a nie np. z jakichś dziwacznych dynamic-dsl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że te rozsyłacze spamu to na pewno z "serwerowni" pochodzą, a nie np. z jakichś dziwacznych dynamic-dsl?

 

Pewnie że nie jest, zapewne dobra polityka jakiś greylisting dadzą lepsze efekty niż drop / reject klas rozgłaszanych przez dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś greylisting

Tfu... Jak ja nie trawię tego cudotworu...

Niestety, część osób woli otrzymywać wiadomości zaraz po wysłaniu przez drugą stronę, a nie po minimum 15minutowym opóźnieniu.

 

Michał - skoro nie straszne ci wycinanie całych klas adresowych, to dodaj sobie listy rbl uceprotect.

Będziesz miał dosyć skuteczną (czasami nawet aż za skuteczną) ochronę antyspamową.

Aż za - bo dosyć często na tej liście widać onet i o2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewien, że te rozsyłacze spamu to na pewno z "serwerowni" pochodzą, a nie np. z jakichś dziwacznych dynamic-dsl?

Spam leci w większości zapewne przy użyciu obecnie tak popularnego xRumera aż soft ten najlepiej działa na serwerach dedykowanych dlatego też wpadłem na pomysł aby zamiast banować poszczególne IPki, banować całe serwerownie poprzez zablokowanie hosta :)

 

Wszystko banuje z poziomu panelu forum a, że o routingu nie mam zielonego pojęcia (jedyny router jaki posiadam to mój domowy dlink do rozdzielania łącza :) ) to wole się nie bawić w takie blokady na serwerze :)

 

kafi, w sumie nie sprecyzowałem wcześniej za bardzo problemu :) Chce obronić się przez spam botami grasującymi po forach i zakładającymi konta :) Spam email mi nie przeszkadza bo wycina go gmail i mój antywirus posiadający dodatkowo odpowiedni antyspam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×