Skocz do zawartości
regdos

Anomail - zmiana licencji

Polecane posty

Używam narzędzia Anomail ale od 1 stycznia 2011 zmieniły zasady licencji.

 

Autor programu na stronie twierdzi, że program jest całkowicie darmowy na licencji freeware a jedyne opłaty są za wsparcie techniczne.

 

Powstaje jedno ale. Żeby program ściągnąć trzeba wykupić co najmniej 1 miesięczne wsparcie techniczne. Programu możemy sobie używać do woli ale jeżeli autor wypuści aktualizację (nie wiem jaka jest polityka przy aktualizacjach wynikających z błędów programu) to żeby pobrać taką aktualizację to musimy również wykupić kolejne wsparcie techniczne jeżeli nam poprzednie minęło czyli auto zarabia na każdej wypuszczonej aktualizacji.

 

W mojej opinii twierdzenie, że program jest darmowy jest sporym nadużyciem, bo ja nie potrzebuję wsparcia technicznego i sam sobie radzę, czyli wykupuję coś czego nie potrzebuje i nie skorzystam.

 

Nie jest dla mnie problemem zapłacić te 30 zł za de facto ściągnięcie programu ale bardziej uczciwe ze strony autora programu było by po prostu nazwanie sprawy po imieniu czyli sprzedawanie licencji programu.

 

Macie podobne odczucia czy mi tylko przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowcip jest taki, że wcale nie musisz płacić za owy support techniczny, żeby ściągnąć sobie wersję.

Wystarczy znaleźć kogoś, kto ci ją udostępni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowcip jest taki, że wcale nie musisz płacić za owy support techniczny, żeby ściągnąć sobie wersję.

Wystarczy znaleźć kogoś, kto ci ją udostępni :)

 

A aktywacja i kod aktywacyjny?

 

Poza tym nie chodzi mi o to żeby nie płacić tylko żeby postawić sprawę uczciwie. Mi podoba się licencja Total Commandera, kupiłem 4 lata temu 2 licencję i mogę sobie używać na dowolnych 2 komputerach dowolną wersję. The Bat! też jest przyzwoity, przez 5 lat używanie programu raz był wymagany upgrade kiedy chciałem przejść na wersję 4.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też dostałem ten e-mail o licencji, ale w sumie go nie czytałem, bo nie używam...

"Poniżej specjalnie tylko i wyłącznie dla stałych użytkowników zamieściłem kupony rabatowe, które umożliwią Państwu dostęp do pakietu AnoMail w promocyjnej cenie."

to jest śmieszne... regdos ma rację.

 

Ja też kupiłem Totala... w podziękowaniu za wiele lat używania "triala"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również otrzymałem taką wiadomość.

 

Z pomocy technicznej i tak nie korzystam wiec po co mam płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja miałem lepszy przypadek z tym programem, kupiłem jakiś rok temu, przed transakcja wypytałem o szczegóły otrzymałem informacje ze jeśli nie będę używał w sieci to wystarczy mi najtańsza jednostanowiskowa wersja i taka kupiłem.

Jakież było moje zdziwienie gdy po zmianie komputera nie mogłem zarejestrować programu ponownie, napisałem maila z zapytaniem dlaczego, Pan Przemek stwierdził ze zakupiłem wersje nie jedno stanowiskową tylko jedno komputerowa, czyli po zmianie komputera muszę kupić sobie program ponownie i oczywiście ze było to zaznaczane a ja na fakturze mam wyraźnie napisane wersja jednostanowiskowa. Żenada, na cale szczęście jest cala masa innych fajnych programów.

 

Anomail jest całkiem fajny niestety ma niefajna obsługę, ja bylem zadowolonym użytkownikiem programu ale strasznie nie lubię jak ktoś robi ze mnie głupka. Niestety tak to już chyba jest, że na początku każdy dba o klienta a jak firma nałapie ich trochę to zaczyna olewać Jak dla mnie to naciąganie klientów, ja niestety o szczegóły pytałem telefonicznie, radze pytać mailowo żeby mieć w razie czego dowody, mi się nie chce z tym Panem walczyć bo szkoda mi nerwów.

 

Ogólnie ja nie polecam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×