Skocz do zawartości
murgal

Początki hostingu

Polecane posty

Witam,

 

 

Zastanawiam się nad wystartowaniem z jakimś małym hostingiem, administracje serwerami już ogarniam, więc myślę że sobie dam rade. Ale mam kluczowe pytanie, wiem że większość zaczyna od nie rejestrowania firmy, chociaż przez pierwsze 2-3 miesiące, czy narażam się na duże ryzyko robiąc to samo? Oczywiście pytam czysto teoretycznie. Bo moim zdaniem bez sensu jest zakładać firmę w "ciemno" . Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

US to nie interesuje, że otwierasz sobie nielegalny biznes na 3 miesięczny test ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Miłosz, no wiesz co, takie rzeczy sugerować. Wspierasz szarą strefę? ;) Tusk Cie za kare ukarze i podwyższy Ci VAT na 24% za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest zakładać firmę, jeśli nie wiesz czy w ogóle coś zarobisz.

 

Przeanalizuj to i nie kombinuj, nie warto ryzykować.

Przygotuj się na wysokie koszty i długi czas dokładania do firmy.

Ile masz za start pieniędzy w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nrm, dlatego będę na niego głosować, żeby za dwa lata było 25% ;)

Ale chyba podobnych wątków było juz sporo na temat zakładania biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jasne że bez sensu jest tworzyć firmę w ciemno. Dlatego firmę tworzysz jak już masz wszystko zrobione m.in. zbadanie rynku, biznes plan, zaplecze finansowe, w przypadku hostingu znajomość paneli i systemów operacyjnych, jakiś "zarys" strony internetowej.

 

Jak chcesz robić firmę to już musisz mieć to wszystko a nawet więcej na tip-top. Jak robisz na "NIELEGALU" to nie zdobędziesz poważnych klientów i narazisz się na stres gdy inne firmy a nawet klienci będą Cię straszyć US.

 

Najlepiej popytaj się właścicieli firm jak trudne mieli początki ;)

 

 

Bez NIPu i REGONu firmy będziesz miał poważny problem przebić się na rynku hostingowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lewo, wystarczy donos od życzliwego i będziesz musiał się razem z rodzicami stawić na wezwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

murgal, jakby cie interesowały kary z US, to napewno nie będzie 50 zł ;)

Mój kumpel miał kontrole US, konkurencja złożyła donos. Więc możesz spodziewać się wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak chcesz sobie zaoszczędzić kasę to załóż sobie działalność w Delaware + jakaś fundacja czy coś, żeby nie sponsorować tego zbrodniczego systemu. Użytkownik Saint o ile się nie mylę ma w tym doświadczenie, wiec powinien ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Jak chcesz sobie zaoszczędzić kasę to załóż sobie działalność w Delaware + jakaś fundacja czy coś, żeby nie sponsorować tego zbrodniczego systemu.

 

To chyba najgłupsza rada jaką słyszałem, fundacje założyć, kolega nie ma na zus a Ty mu każesz z fundacją się użerać heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Delaware nie jest zły. Tylko że kolega Saint życzy sobie jak za mokre zborze ;) Można założyć samemu firmę tam bardzo tanio wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek myślę wyłożyć jakieś 5-7 tys złotych, czy sądzicie że to wystarczy?

 

Stronę przygotuję sobie sam, lecz skrypty typu DA i WHCMS będę musiał kupić. Serwer skonfiguruję sobie sam, znając życie będe potrzebował grafika, ale nie wiem ile się ceni jakiś ładny layout (może coś podpowiecie ?), księgowość myślę będę załatwiał online. Serwer mam zamiar zapłacić za rok z góry w Polsce. Tylko jeszcze jedno pytanie, co jest bardziej opłacalne, kupić swoje maszyny (narazie maszynę) i je koolokować, czy też dzierżawić? Ponieważ chciałbym w przyszłości oferować serwery dedykowane. I jak wygląda koolokacja? Bo jak widziałem ceny, to mnie zszokowały, są kilkukrotnie droższe miesięcznie od dzierżawy, a dochodzi cena samej maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, jak się opłaca ta koolokacja? Bo niektóre firmy oferują dzierżawę, ale przecież płacą chyba więcej za kolokację, jak tak patrze po ofertach kolokacji. Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolokacja dla pojedynczego serwera jest tak droga bo usługa jest mocno upierdliwa i wymaga wiele pracy przy każdym kliencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, czyli jeśli koolokował bym np 6 serwerów, było by to wmiare opłacalne jeśli chciałbym dzierżawić serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

1. Firma w Delaware, z pośrednikiem lub bez. Zaletą pośrednika jest to że ci wytłumaczy co i jak.

2. Serwer najlepiej dzierżawić, nie ma sensu kupować od razu wielkiej maszyny której i tak nie wykorzystasz w ciągu powiedzmy roku.

3. Jako panel proponuje cPanel + WHMCS. Dużo osób ceni sobie DA, ale korzystając z cPanel wyjdziesz na tym dużo lepiej.

4. Co do szablonu to mam na sprzedaż unikatowy szablon, pocięty i zakodowany. Dużo nie wezmę, za to ty oszczędzisz dużo pieniędzy.

 

Po więcej szczegółów zapraszam na PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, czyli jeśli koolokował bym np 6 serwerów, było by to wmiare opłacalne jeśli chciałbym dzierżawić serwery?

 

Oj to zależy od masy czynników,

- serwery kosztują, kupienie 6 serwerów to kilkadziesiąt tysięcy masz taką kasę do wydania od ręki?

- jeżeli serwery są twoje naprawa jest w twojej gestii (czyli musisz miec maszynę zapasową)

- sam musisz patrzec czy nie ma błędów krytycznych bezpieczeństwa w serwerach i wgrać łatki w razie konieczności

- DC nie wykona na miejscu za ciebie wszystkich prac a tylko podstawowe, to w końcu twoje systemy

- wolisz się skupić na rdzeniu biznesu czyli na pozyskiwaniu klientów pod hosting czy na wybieraniu i doglądaniu serwerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu myślę przyszłościowo i chcę udostępnić klientom jak najstabilniejszą usługę .

 

 

Jeszcze pytanie, czy lokalizacja serwera jest bardzo ważna jeśli chodzi o zwykły hosting współdzielony? Oczywiście myślę nad serwerem w europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co łatwiej założyć - firmę w Delaware czy w UK?

Powiedzmy, że z pośrednikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co łatwiej założyć - firmę w Delaware czy w UK?

Powiedzmy, że z pośrednikami.

 

w Delaware wszystko trwa do 24 godzin. Brak zusów i innych pierdół. Podatek raz na rok 1 czerwca - 250 usd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czad! Nie chcę tutaj offtopować na ten temat, ale tak w skrócie... po prostu jedyna "przeszkoda" to fakt, że firma jest z Delaware? No i z podatkami jaja, że VATu nie odliczą sobie klienci?

 

Cholera, muszę się zainteresić : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma będzie jednak w Polsce. Na razie zacznę przygotowywać stronę i oskryptowanie. Panowie, odpowie mi ktoś na pytanie? Czy dla hostingu współdzielonego bardzo ważna jest lokalizacja? Mam zamiar kupić serwer gdzieś w europie. I gdzie najtaniej kupie WHCMSa i DA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyszukiwarki na forum. Przeczytaj tematy w tym dziale na forum. Proszę firm o nie spamowanie swoimi ofertami w tym temacie - niech pozostanie merytoryczny. (bardzo proszę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×