Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dead

Założenie strony, serwer

Polecane posty

Witam.

 

Chciałbym założyć stronę na home.pl. Czy samo założenie kosztuje aż 300 zł plus domena za parę zł ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Założenie strony jest darmowe. Płacisz za serwer + ewentualnie domena. Tylko po co przepłacać jak możesz mieć lepsze parametry za mniejsze pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuję serwer 50 Gb. Czy to znaczy ,że za samo uruchomienie go będę musiał zapłacić 600 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Mnie interesuję serwer 50 Gb. Czy to znaczy ,że za samo uruchomienie go będę musiał zapłacić 600 zł ?

 

Gdzie masz napisane 600 złotych?

Odradzam Ci korzystanie z ich usług.

Jest o wiele lepszych i tańszych ofert o podobnych parametrach, np. masternt, ionic, mzone, hitme i wiele innych...

Poczytaj na forum.

Domeny nie musisz kupować u tego usługodawcy co bierzesz hosting.

A tak zapytam, pod co potrzebujesz hosting i o jakich parametrach, doradzimy coś optymalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to opłata za abonament roczny.

 

Lepiej jednak skorzystać z usług np. linuxpl

 

 

 

 

Konto W10GB 40 GB pojemności

250 GB transferu / miesiąc

7-dniowy okres testowy

MySQL 5.1 PHP 4/5.2/5.3/6, CGI,Ruby,Python

Tanie rozmowy tel. (VoIP)

Panel administracyjny,SSH

Installatron, SiteBuilder

PostgreSQL

Domena .eu lub .pl gratis !

 

 

Link:

 

http://linuxpl.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ogólnie przyjętą zasadą w hostingu (współdzielonym) jest roczny abonament więc praktycznie wszędzie nie płacisz tzw. instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pienio69, a to "?npp=939" to adres podstrony hostingu? Polecanie czegoś tylko po to aby wepchać refflinka to jak dla mnie żenada. Do autora tematu - lepiej poczytaj sobie opinie na tym forum (i nie tylko) na temat tej firmy.

 

Jeśli szukasz czegoś na poziomie home.pl to zwróć uwagę raczej na firmy takie jak KEI lub IQ, ewentualnie prosto.pl. Firmy wymienione w tym topiku są dużo, dużo mniejsze. Nie wspominając już o tym iż np: linuxpl czy mzone to hosting w Niemczech - nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dead błagam, nie bierz home.pl, nie bądź kolejnym laikiem, który "leci" na ich promocję : )

Czy naprawdę potrzebujesz 50GB dysku? Wiesz... 600zł rocznie za 50GB to... taniocha. Tyle, że to jest moloch, te 50GB to raczej jest marketingowa sieka niż to, że pozwolą Ci grubo pojeździć po zasobach...

 

Może zaczniemy od początku tą dyskusję, bo jeśli mamy Ci fajnie pomóc, to napisz przede wszystkim czego oczekujesz i w jakim budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kolega wyżej ma dużo racji. Bo jeśli dopiero zaczynasz zabawę i będziesz robić stronkę od zera to lepiej kupić 1GB dysk 10 GB transferu za przykładowo 30zł rocznie brutto niż pchać 600zł i pewnie dodatkowe jeszcze koszty na licencje oprogramowania, skryptów które byś sobie chciał zainstalować na stronce ;)

 

Jeżeli będziesz chciał tam trzymać dużo zdjęć czy filmów to na pewno duży dysk ci się przyda. Ale lepiej kupić dwa konta:

 

1) hosting pod stronę

2) jakiś serwer FTP lub drugi serwer WWW duzy pod pliki

 

Jest to zjednej strony i tańsze bo jak ci zablokuje serwer z fotkami za przekroczenie limitów to stronka będzie dalej brykać a drugie to to że w przypadku awarii serwera drugiego będzie stronka dalej chodziła :D

 

 

Dodatkowe pytanie czy masz już stronkę (dużo odwiedzin + dużo userów + dużo dodatków)? Bo jeżeli tak to może za taką kasę lepiej kupić VPSa? Za 600zł rocznie może i by coś było VPS+DA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar stworzyć stronę z komiksami. Coś w rodzaju komixxy.pl ale treścią bardziej ambitną. Chodzi mi o poziom prac i ogólny całokształt strony.

Nie będzie to dokładny duplikat tejże strony. Ostateczną decyzję co do serwerów podejmę w marcu.

Czy można wykupić np. dwa pakiety 40 Gb w Linuxie ?

Co myślicie o group5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Group5 ma średnią przeszłość, poczytaj i zobacz jak teraz stoją.

 

Linuxpl coś mi mignęło, że ostatnio problemy mieli. Nie wiem po co Ci 40GB dysku, na początek. Przecież możesz sobie zwiększać pakiet co 3 miesiące.

 

To jaki w końcu masz budżet i wymagania? Bo w sumie, to ich nie podałeś. Naprawdę 30-40 GB dysku na dzień dobry to minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można np. najpierw wykupić serwer 20 GB, a potem przenieść się na inny o większej pojemności i jak będzie się mieć sprawa z danymi ?

Budżet ok 400 zł na początek. Myślę, że strona potem sama utrzymałaby się z reklam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, ze Twoim wymaganiom sprosta niemal każda firma. Najlepiej zamów serwer w kilku firmach jednocześnie.

Napisz kilka ticketów, zadzwoń i wybierz tą firmę, która odpowie Ci najszybciej i najbardziej rzetelnie.

 

Czy można np. najpierw wykupić serwer 20 GB, a potem przenieść się na inny o większej pojemności i jak będzie się mieć sprawa z danymi ?

 

Z przenosinami raczej nie będzie problemów. Twój serwer fizycznie nie zostanie przeniesiony, tylko zostaną mu nadane większe parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak bym wykupił pakiet 20Gb, a potem chciałbym go zmienić na ten 40 GB to czy zmiana będzie mnie kosztować cokolwiek czy zmieni się tylko opłata za abonament w linuxie ?

Co oznacza transfer dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zmiana będzie mnie kosztować cokolwiek czy zmieni się tylko opłata za abonament w linuxie ?

Prawdopodobnie zmieni się wysokość abonamentu.

Transfer to innymi słowy ruch z i do sieci, czyli ilość pobranych i wysłanych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z głównych różnic jest transfer:

 

Hostit: 600 GB

Linuxpl: 250 GB

 

No i nasza perełka: szyfrowane połączenia FTPs i firewall FTP. Nie spotkałem jeszcze firmy w Polsce, która by coś takiego oferowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nasza perełka: szyfrowane połączenia FTPs i firewall FTP. Nie spotkałem jeszcze firmy w Polsce, która by coś takiego oferowała.

Zatem jeszcze mało widziałeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ludzie tutaj na każdym kroku kombinują tylko jak wepchnąć komuś swoją ofertę zamiast przestrzec człowieka przed stawianiem serwisu który na obecną chwilę jest tylko obiektem marzeń a z czego najwyraźniej sprawy sobie ten człowiek nie zdaje?

 

Powiedzcie mi jak Waszym zdaniem on ma to zrobić skoro budżet 400zł i to na wszystko. Człowiek nie zdaje sobie sprawy nawet z tego że taka strona tania nie będzie :P

 

Cóż.. zapraszam do kontaktu na PW, chętnie co nie co wyjaśnię aby cała sytuacja była jasna. Mam ostatnio nadmiar cierpliwości więc mogę ją gdzieś spożytkować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall FTP

Sprecyzujesz, co w tym takiego wyjątkowego?

Chyba tylko to, że da się to wyklikać w panelu

 

Na znacznej części hostingów (korzystających z ProFTPd) kontrolę dostępu do zasobów FTP można spokojnie oprzeć o plik ftpaccess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nasza perełka: szyfrowane połączenia FTPs i firewall FTP. Nie spotkałem jeszcze firmy w Polsce, która by coś takiego oferowała.

 

Bez żartów.

http://turox.pl/pomoc-2-3.php

http://www.google.pl/#hl=pl&safe=active&biw=1129&bih=788&q=%2Bhosting+%2Bftps+site%3Apl&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=a1e82c651317d057

 

BTW - co to jest "firewall FTP"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BTW - co to jest "firewall FTP"?

Zapewne definiowanie ACLek Permit/Deny dla określonych adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×